Skocz do zawartości
Forum

Nie daje już rady


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata i nie potrafię pójść do pracy, a od 19 roku życia siedzę w domu i wychodzę tylko czasami do sklepu czy do lekarza. Biorę lek na depresje, niby pomaga, ale w ten sposób, że powoduje apatie, co i tak jest lepsze od naprawdę złych stanów psychicznych bez leków. Cały czas jestem na utrzymaniu rodziców, każdy dzień to tylko leżenie, jedzenie, telefon, sen.
Nie czuję chęci, żeby coś osiągnąć, nie mam planu na życie ani ambicji, wszystko jest obojętne, nic nie ma sensu. Czuję się jak zombie, jeśli myślę o pracy to same pesymistyczne myśli w głowie, wycofuję się, boję się że nie dam rady czy ludzie mnie tam zgnoją psychicznie. Mam też tak że unikam ludzi, bo wstydzę się swojej osoby, siebie. Ograniczam kontakt z ludźmi tylko do rodziców, mógłbym być nawet sam. Nie mam znajomych, nigdy nie miałem dziewczyny.
Nie wiem nawet czy dałbym rade w pracy, z natury jestem wolny, ciężko mi się myśli. Czytałem że takich pracowników szybko się pracodawcy pozbywają. Nie daje już rady tak siedzieć w domu, ale nie umiem już z "niego wyjść'

Czy mam jakieś szanse na normalne życie? 23 lata na karku, ale czuję że to już koniec, życie zmarnowane. Czuję że nie pasuję do tego świata.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza

Dlaczego się nie uczysz, chociażby zaocznie? 

50 minut temu, luukas napisał:

Wszystkie te stany które opisujesz względem pójścia do pracy to zdradzę ci sekret...wszyscy tak mamy.

Bez sekretu? Nie wszyscy. 

Praca, zajęcie, kontakt z ludźmi, satysfakcja z zarabiania pieniędzy itp., A jeszcze praca, którą się lubi... 

Na pewno depresja ogranicza, ale siedzenie w domu nie pomaga, wręcz przeciwnie.

Spróbuj w wolontariacie. ale też niech psychiatra zmieni Ci lek na mnej zamulajacy, a wdroży psychoterapię. 

Edytowane przez ka-wa

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Łukasz23 napisał:

Czy mam jakieś szanse na normalne życie? 23 lata na karku, ale czuję że to już koniec, życie zmarnowane. Czuję że nie pasuję do tego świata.

Masz, bo szanse zawsze są. Tylko pytanie czy je wykorzystasz jak należy ?  ? Oprócz leków na depresje bezwzględnie potrzebna jest terapia oraz samodzielna praca nad sobą. Dopiero połączenie tych trzech rzeczy moze dać nam pozytywny rezultat. No i daj sobie czas oczywiście. Ja leczyłam sie z depresji (leki+terapia+praca nad sobą) 2,5 roku. U Ciebie trwa to tak długo bo brakuje pozostałych dwóch elementów (terapii i pracy nad sobą). Poproś lekarza po pierwsze o zmianę leku na mniej otępiający, albo zmniejszenie dawki. Po drugie poproś psychiatrę o skierowanie na terapie, po trzecie zacznij czytać o depresji: jak jej przeciwdziałać samemu i zacznij sam pokonywać lęki, pokonywać depresje. 

Masz szanse więc wykorzystaj ją na maxa. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że masz szansę, tylko wyjdź jej naprzeciw. Poproś lekarza o zmianę leków, albo zmień lekarza, nie może tak być, że leki nie pomagają, tylko otempiają... Idź na terapię, poproś o skierowanie na nią ew.sam lek.psychiatrę. Wychodź do ludzi, na siłę, pracuj nad sobą jakkolwiek sam, wiem, że to bardzo łatwo powiedzieć, wróć do jakichkolwiek znajomości że szkoły, znajdź wspólnotę, poproś o pomoc Pana Boga, jeśli jesteś wierzący, otwórz się, znajdź np.wolontariat, pomaganie innym daje satysfakcję, a da Ci jakiekolwiek doświadczenie i kontakty z ludźmi, może znajdziesz jakąś bratnią duszę. Z czasem przy dobrym leczeniu i własnym min. zaangażowaniu będzie lepiej, nie dołuj się, tylko zacznij od zmiany leczenia, a potem krok po kroku realizuj plan i do celu. Powodzenia! Nie jesteś w tej chorobie sam, jest nas więcej, na terapii przekonałbys się i dostał nadzieję, i narzędzia do walki z chorobą. Pomodlę się za Ciebie, nie poddawaj się. Jeszcze zaświeci słońce nad Tobą! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...