Skocz do zawartości
Forum

Tylko kasa się liczy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ciekawe czy nie zostanie ten wpis usunięty, ale..serio- ja muszę się wygadać. Pracowałam ciężko w roku szkolnym udzielając lekcji. Ceny moich lekcji są dosyć przystępne, a lekcje są skuteczne, pomogłam już w kilku na prawdę podbramkowych sytuacjach. Zawsze miałam problem z tym, żeby podnosić ceny swoich usług. Głupio mi było, tak samo jak np. upomnieć się, aby ktoś oddał zaległe pieniądze. Ale..wiecie co- już nie będzie tak słodko. Inni ludzie, którzy najprawdopodobniej żyją na lepszej stopie finansowej niż ja mnie do tego skutecznie zmuszają. Niestety, ale żeby zarobić np. na weterynarza, bo mój zwierzak ostatnio zachorował i w przeciągu tygodnia wydałam 500 zł, a to nie koniec, muszę podnieść od nowego roku ceny swoich usług. Ja mam studia dzienne ukończone, wprawdzie nie kierunkowe, ale mam też certyfikat i już 10 letnie doświadczenie. Uczyłam też w prywatnych szkołach. Żeby zarobić średnio 70zł muszę kogoś uczyć przez godzinę zegarową. Miałam też taką cenę dla licealistów, gdzie materiał jest już wymagający. I wiecie co- jestem głupia. Bo dziś np. fakt, byłam tuż przed zamknięciem, za jeden zastrzyk u weta tyle zapłaciłam, cała wizyta to max 5 min, i niemalże już za mną drzwi zamykał. Tak się każdemu spieszy. Kiedyś chodziłam do psychologa. Wydałam mnóstwo kasy. Jak któregoś razu coś mi wypadło, musiałam zapłacić połowę ceny za wizytę. Psycholog wiedziała, że nie jestem jakąś majętną osobą- i co to kogo obchodzi. Wiecie co...ja jestem bardzo naiwna. I powiem Wam- im szybciej człowiek pozbędzie się naiwności- tym lepiej. 90 pare procent ludzi interesuje tylko i wyłącznie ile i jak szybko mają określoną sumę na koncie. Taki weterynarz- ok, są pewnie z powołania, ale..tam nic się nie zrobi za free. Ja nie umiałabym nie pomóc np komuś kogo zwierzak cierpi, bo ktoś nie ma kasy (tak ogólnie mówię, teraz zapłciłam, ale..przecież są takie sytuacje). Jak mam nauczyć się lepiej żyć z ludźmi  skoro osoba, której zaufałam, psycholog robi takie rzeczy- i co najlepsze, taka umowa w obie strony nie działa. Prawda jest taka, że...każdy musi sam siebie ratować, bo prawie 100% ludzi ma cię człowieku w d....I to jest prawda. Życzę szczerze wszystkim, aby jak najmniej chorowali i na duszy i na ciele ❤️ !Aby Wasze ciężko zarobione pieniądze można było przeznaczyć nie na aptekę, nie na niekończącą się terapię, ale na...zobaczenie ładnych miejsc, kupienie sobie ładnego ubrania, wizytę u fryzjera, w teatrze, na basenie....Ludzie, dbajmy o siebie. Ja sama powinnam bardziej zatroszczyć się o higienę życia- zdrowsze odżywianie, ruch, jakieś relaksujące hobby. Dbajmy o siebie, bo jak sami o siebie nie zadbamy to nikt tego nie zrobi, i nie będziemy skazani na stanie w kolejkach do lekarzy, płacenie strasznych sum różnym specjalistom. Owszem- są potrzebni, ale życzę wszystkim i sobie aby udało się korzystać więcej z życia a mniej z recept i specjalistów.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.06.2023 o 23:49, Liljana napisał:

.ja jestem bardzo naiwna. im szybciej człowiek pozbędzie się naiwności- tym lepiej. 

A więc postaraj się nad tą naiwnością popracować, bo niestety masz racje. Ludzie nas tak traktują jak im na to pozwalamy. Psycholog traktuje spotkania jak swoją pracę, ona tylko wykonuje usługę. Gdybyś Ty w ten sposób traktowała swoje lekcje to wyglądałoby inaczej. 

W dniu 12.06.2023 o 23:49, Liljana napisał:

Ja sama powinnam bardziej zatroszczyć się o higienę życia- zdrowsze odżywianie, ruch, jakieś relaksujące hobby.

Powinnaś, ale czy to robisz bądź niedługo zrobisz? Powinnaś te popracować nad pewnością siebie, szacunkiem do siebie i stawianiem granic. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...