Skocz do zawartości
Forum

Czy cierpię na zaburzenia odżywiania?


Gość ona20

Rekomendowane odpowiedzi

Starałam się nie myśleć. Zaczynam panikować jak moja waga przekracza 47 kg, wtedy jestem w stanie nic nie jeść cały dzień i mam motywacje. Jednak gdy ważę 46 kg, wtedy motywacja się zmniejsza i trochę mi puszcza. Dzisiaj zjadłam chyba z 2000 kcal i nie mogłam się powstrzymać, mam wyrzuty sumienia, ale przeczuwam, że hormony mi szaleją, a mam tak właśnie przez kilka dni w miesiącu, przed okresem. Potem znów chudnę, bo wpadam w panikę, że przytyłam i tak w koło. W ten sposób doszłam do 46 kg. Kiedyś chciałam schudnąć do 50kg, bo wtedy czułam się najlepiej, ale teraz poprzeczka ustawiła się przy 47 kg. Jak na razie się utrzymuje.

Odnośnik do komentarza

no bo ciągle kontrolują, pytają się i tak dalej, na dodatek w sposób agresywny, a jak nie zjem tego co oni by chcieli, to na mnie wrzeszczą... ogólnie dobrze jak zjem ogólnie coś... a oni na dodatek zawsze się czepiają. i jeśli coś zjem i jeśli nie zjem jest źle... więc już wole nie jeść. No i tym bardziej jak mi ktoś odbiera kontrolę nad własnym ciałem, to się buntuje jak jakaś mała nastolatka... Wiem, że to głupie, ale każdy ma potrzebę kontroli, choćby tej złudnej.

Odnośnik do komentarza

Ja rozumiem, że się martwią, ale tym samym pogarszają. Nie rozmawiałam. Miałam nawet taki moment, że myślałam, że mama wie o moim problemie, ale potem jakby zaczęła go ignorować. Jakby nie chciała do siebie dopuścić, że mogę mieć problemy z wagą lub jakieś zaburzenia psychiczne. Taki mechanizm obronny się jej włączył i chyba nie chcę go jej zabierać. Z resztą znam ich podejście i zapewne usłyszałabym: "Nie szukaj dziury w całym".

Odnośnik do komentarza

Może spróbuje z nimi porozmawiać, bo schudłam jeszcze jeden kilogram. Wiecie może ile powinnam spożywać kalorii? Jak liczę kalkulatorami, to raz mi wychodzi, że 1300, innym razem 1800, na forach piszą, że 2500 i już sama nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...