Skocz do zawartości
Forum

Muzykoterapia


Gość Janko Muzykant

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janko Muzykant

Zleży mi na muzyce która będzie wywoływała klimat kompletnego zdrowia z wyszczególnieniem : harmonii, zrównoważenia, bystrości, świeżości i luzu. Proszę o linki, nazwy lub inny namiar.... Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

ja po kilku minutach przestaje zwracać na nie uwagę. Lepsza jest muzyka klasyczna. Mnie np bardzo uspokaja muzyka filmowa np Ostatni Mohikanin, ojciec Chrzestny, Gladiator, czy Avatar. z typowej muzyki klasycznej to Beethoven i Strauss ewentualnie wykonywanie utworów przez Nigel Kennedy.

Straszna rzecz ta pamięć kobieca! Oscar Wilde — Portret Doriana Graya

Odnośnik do komentarza

Muzykoterapia, jak sama nazwa wskazuje, za pomocą muzyki ma na celu przywrócenie zdrowia lub polepszenie samopoczucia osób z problemami natury emocjonalnej bądź fizycznej. To, jaką muzyke wybierzemy zależy od tego jaki efekt chcemy osiagnąć. Muzyka relaksacyjna, jest spokojna, łagodna. Jej celem jest wyciszenie słuchacza, uspokojenie, spowolnienie pracy serca, redukuje stres. Muzyka aktywizująca zaś, wpłuwa na koordynację rytmiczno - ruchową. Wprawia nas w zadowolenie, aktywizuje, zwiększa napięcie mięśniowe. Najpopularniejsza muzyka tykorzystywana w muzykoterapii, to utwory instrumentalne, muzyka hinduska czy muzyka poważna. Więcej na ten temat możesz przeczytać pod tym linkiem:
Terapia muzyką
Aby wybrać dla siebie najlepszą muzykę, która wpłynie na Ciebie korzystnie, sam musisz wiedzieć co Cię uspokaja, wycisza, co Cię relaksuje, przy jakiej muzyce się odprężasz. Jeśli interesuje Cię harmonia i świeżość, spróbuj od muzyki instrumentalnej połączonej z dźwiękami przyrody. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...