Skocz do zawartości
Forum

Sucha skóra na nogach i ramionach


Gość Werulka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem dziewczyną i mam 14 lat ..,. ostatnio zauważyłam że mam bardzo sucha skórę na nogach i rękach oraz czerwone kropki na nogach (od dłuższego czasu nie golę nog więc to nie z tego) nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu.. skóra wyglada jak popękana i sie łuszczy co robic ?? czy wystarczy tylko smarowac krememi lub oliwka .. ? prosze o pomoc i z góry dziękuje ;)

Odnośnik do komentarza

Preparaty przeznaczone do pielęgnacji suchej skóry powinny zawierać dużą ilość emolientów - substancji, które odbudowują naturalny płaszcz hydro-lipidowy skóry. Można je poznać po tym, że posiadają one dosyć "treściwą" konsystencję. Najlepiej wybierać produkty przeznaczone do bardzo suchej skóry, bo te ogólne balsamy nawilżające niekiedy są niewystarczające. Ponadto, istotne jest to, aby regularnie wykonywać peeling. Dzięki temu usuniemy obumarły naskórek, a składniki zawarte w kosmetyku będą miały szanse głębiej wniknąć.

Odnośnik do komentarza

pati84-
Witam jestem dziewczyną i mam 14 lat ..,. ostatnio zauważyłam że mam bardzo sucha skórę na nogach i rękach oraz czerwone kropki na nogach (od dłuższego czasu nie golę nog więc to nie z tego) nigdy wcześniej nie miałam takiego problemu.. skóra wyglada jak popękana i sie łuszczy co robic ?? czy wystarczy tylko smarowac krememi lub oliwka .. ? prosze o pomoc i z góry dziękuje ;)

W Twoim przypadku wskazane są kosmetyki regenerujące, które odbudują naturalną warstwę lipidową skóry. Powinny one zawierać w składzie substancje, takie jak: masło shea, mocznik (3-10%) oraz ceramidy. Dwa razy w tygodniu wykonuj peeling całego ciała.

Co do czerwonych kropek na nogach - to prawdopodobnie zapalenie okołomieszkowe. Dobrze by było, abyś udała się do dermatologa.

Odnośnik do komentarza
Gość alinnka

Przy bardzo przesuszonej skórze zdecydowanie warto zainwestować w dermokosmetyki z apteki (np taki Decubal), nie ma co marnować pieniędzy czasu i czasu na drogeryjne mazidła. No i picie dużej ilości wody to podstawa

Odnośnik do komentarza

Polecam ci sprawdziny wyrób medyczny o nazwie Beta Skin. Nie jest on tradycyjnym kremem, bo zawiera więcej elementów. Smaruje sobie nim skórę, szczególnie na rękach i powsiem ci ze jest ona dobrze nawilzona. Te wszystkie kremy ktore wczesniej uzywalam to powodowaly ze moja skora nie byla przesuszona moze z godzine. A tym smaruje sie dwa razy dziennie i jest ok.

Odnośnik do komentarza

Ja od pewnego czasu używam oleju arganowego, który przywiozła mi z Maroka kuzynka. Jest to produkt oryginalny i mieszam go ze stale stosowanymi kremami ziaja /tylko po nich nie mam uczulenia/. Powstaje lekkie i bardzo tłuste mazidło, które stosuję na twarz, szyję, dekold i najbardziej wysuszone partie ciała. Działa!

Odnośnik do komentarza
Gość Dodoncia

Ja robię delikatne peelingi enzymatyczne raz w tygodniu, myje tylko piankami, bo są najdelikatniejsze. W tej chwili używam piankę Decubal. Na noc bardzo gruba warstwa kremu. Tak mi podpasywało emolinty Decubala, że tez na noc używam kremu rewitalizującego ww. firmy. Mi bardzo pomagają. Skóra jest nawilżona, ukojona, nie szczypie, nie łuszczy się.

Odnośnik do komentarza

Ja zimą tak mam, że skóra na nogach mi się przesusza i schodzi... Pewnie od rajstop. Ale jestem zmuszona bardziej ją natłuszczać zimą. Świetnie teraz mi się sprawdza taki olejek do ciała (po kąpieli, na wilgotną skórę) z rossmanna, alterra. Po prysznicu delikatnie się oklepuję (nie wycieram, nie trę skóry), nakładam ten olejek i jest super. Nie wchłania się ekspresowo, tak z 15 minut potrzebuje. Rano często stosuję zwykłe mleczka do ciała, bo bardzo szybko się wchłaniają, wystarczy jakieś 2-3 minuty (tyle co mycie zębów). Wieczorami wybieram raczej cięższe właśnie olejki, albo masła do ciała, ewentualnie balsamy. Oczywiście mam tego mnóstwo w łazience, bo lubię co rusz próbować czegoś nowego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...