Skocz do zawartości
Forum

Nie moge znalesc pracy nie mam juz sił


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.02.2022 o 01:06, Nikaa1207 napisał:

A mam pytanie jak pojde z CV zaniesc jak najlepiej powiedziec w sensie zeby to jakos zabrzmialo z sensem zeby juz na starcie nie zawalic. Dodam ze ta firma nie ma zadnego ogloszenia wstawionego ale uslyszalam tam od paru osob ze powinni raczej przyjac do pracy 

Z tego co pamiętam to już o to pytałaś w innym wątku i otrzymałaś odpowiedzi. 

W dniu 11.02.2022 o 15:32, Gość Gość abc napisał:

Niestety w urzędzie pracy tak jest ze wysyłają do miejsc gdzie ja wiem i pracodawca wie że się do tego nie nadaje i nawet bym tych zawodów nie chciała wykonywać a oni mi wmawiają ze się nie staram dlatego nie dostaje pracy.

To nie znaczy, że sie trzeba na wszystko zgadzać. Ja się nie bałam mówić co myślę, choć sie to szanownym paniom nie podobało. Trudno, urząd jest dla mnie  a więc mam prawo iść zapytać o pracę. Też mi raz babeczka wmawiała, ze nie mam kwalifikacji gdzieś tam, ze tam mnie nie przyjmą. Ale się uparłam, że chce iść i najwyżej mi odmówi.... jaka była mina gdy wróciłam do niej z podpisana zgodą na zatrudnienie ?  A jeśli wysyłają tam gdzie sie nie nadaję to trudno... idę tam, podpisują odmowe i wracam do urzędu ?  

W dniu 8.02.2022 o 01:06, Nikaa1207 napisał:

Chętnie sie dowiem jakie to wskazówki co do CV.

Po pierwsze jak masz ułożone swoje CV, w jakiej kolejności? Pamiętaj, że rekruter rzadko czyta CV do końca, gdy go coś nie zaintryguje na początku to zwykle odkłada na bok. Dlatego jeśli ktoś korzysta z gotowych szablonów z Internetu i na początku ma wykształcenie (którego nie ma), potem zatrudnienie (którego brak lub malutko).... to dalej już nie ma co czytać. Trzeba przemyśleć jakie mamy mocne strony, jakie umiejętności i bazować na tym co mamy do pokazania. Czyli zamienić rubryki i na początku dać umiejętności jeśli jest ich więcej niż innych rzeczy. Można dać na samym początku, pod danymi osobowymi, w wyróżniającej się ramce kilka słów o sobie np. jestem osobą o pogodnym usposobieniu, niekonfliktową, bez nałogów. Cechuje mnie rzetelność w wykonywaniu powierzonych mi zadań, wysoka kultura osobista i kurtuazja wobec współpracowników. Szybko przystosowuję się do warunków pracy i posiadam doświadczenie w kontaktach z klientami. Oczywiście to przykład i wiadomo, że to należy dostosować do siebie. 

Generalnie chodzi o to, by na samym początku było to czym chcemy ująć rekrutera. 

Po drugie pisząc doświadczenie zawodowe, jeśli nie ma za wiele to warto w krótkich zdaniach ująć jaki był zakres obowiązków w danej pracy. 

Po trzecie zainteresowania. O ile rekruter do tego momentu doczyta ?  . Zakładając, że tak.... piszemy to co faktycznie nas interesuje ale nie nazbyt ogólnie. Czyli zwykle piszą coś w stylu: film, muzyka, gry. Tylko, że to nic nie mówi o danej osobie, bo filmy można nagrywać albo tylko oglądać; muzykę można tworzyć, pisać do niej słowa/nuty a można tylko słuchać.... ponadto muzyki można słuchaj klasycznej albo metalu ? . Gry można układać a można grać w komputerowe lub planszówki.... ponadto komputerowe strategiczne czy inne. To wszystko niby nic, a jednak zmienia obraz widzenia kandydata. 

______________________________________________________________________________________________________________________

To takie najważniejsze wskazówki. Jeśli masz jakieś pytania to proszę ?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

A może pomyślałbyś nad stażem? To bardzo dobra opcja, jeśli chcesz zdobyć doświadczenie oraz podszkolić się w danej umiejętności. Fakt, że nie będziesz zarabiał nie wiadomo ile, ale zdobędziesz potrzebne doświadczenie. Być może trafisz na bezpłatny staż, dlatego przydadzą Ci się informacje z tej strony https://whiblo.pl/blog/czy-bezplatny-staz-jest-legalny/?fbclid=IwAR0Z6FjvXUpCV3J-3nFMLteiMrDH9otQ9i77iO5TPWQlstE8sNwOZU4sLvI 

Odnośnik do komentarza

Znalezienie pracy w dzisiejszych czasach nie musi być trudne. Oczywiście jest wiele czynników jakie wpływają na to. Po pierwsze to nasze wykształcenie/umiejętności jakie chcemy sprzedać. Po drugiej to lokalizacja w jakiej się znajdujemy. Niestety w mniejszych miejscowościach nie będzie takich możliwości jak w dużych miastach i trzeba sobie z tego szybko zdać sprawę. Także niektórzy powinni brać pod uwagę przeprowadzkę jeżeli lokalnie mają problem ze znalezieniem pracy. Ważne też jest by nasze cv wyróżniało się spośród innych. Sposobów na to jest wiele, podobnie jak poradników dostępnych w sieci. Warto też wiedzieć jak prawidłowo napisać list - https://sayo.pl/hobby/jak-prawidlowo-napisac-list.html gdy planujemy wysłać odręcznie napisane cv + list motywacyjny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...