Skocz do zawartości
Forum

Brak efektów odchudzania przy intensywnych ćwiczeniach


Gość Marzena

Rekomendowane odpowiedzi

Marzeno,
Bardzo dużo ćwiczysz i jesteś bardzo aktywna, dlatego też nie podejrzewam abyś miała dużo tkanki tłuszczowej. Mięśnie brzucha wymagają najwięcej czasu i dużego nakładu pracy by stały się ładnie zarysowane. Całkiem prawdopodobne jest to, że waga zwiększyła Ci się wskutek rozbudowy mięśni, ponieważ tkanka mięśniowa waży więcej niż tłuszczowa.
Jeśli chcesz proces wspomóc odpowiednim żywieniem przedstawię Ci kilka zasad:
1. 4-5 posiłków o zmniejszonych porcjach co 3-4 godziny. Nie podjadaj między posiłkami, ani nie bierz dokładek. Po to jesz co 3-4 godziny by nie czuć głodu. Kolacja powinna być jedzona na 3 godziny przed snem. Trening powinien być wykonywany na 2 godziny po jedzeniu.
2. Unikaj jedzenia tłuszczy zwierzęcych i tłusty potraw, mięs, nabiału oraz fast foodów. Są to bardzo kaloryczne potrawy i wprowadzają do organizmu kwasy tłuszczowe trans, które są niepożądane w organizmie.
3. Unikaj jedzenia słodyczy, ciast, kremów czekoladowych i picia napoi kolorowych i alkoholu. Tu chodzi nam o wyeliminowanie z diety nadwyżek cukrów.
4. Możesz za to śmiało jeść: warzywa i owoce, kasze, brązowy ryż, ciemne pieczywo, chude mięso i wędliny, chudy nabiał, ryby ( bogate źródło bardzo pożytecznych kwasów omega 3 i 6), do potraw używaj olei roślinnych i oliwy z oliwek, są zdrowsze.
5 Do picia wybieraj wodę mineralną, zielona, białą czy czerwoną herbatę, które oczyszczają organizm z toksyn i działają prozdrowotnie, soki ( tylko zwróć uwagę aby nie były dosładzane).
6. Wybieraj potrawy gotowane, gotowane na parze, duszone czy pieczone bez dodatku tłuszczu.
Życzę powodzenia:)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie powinnaś się przejmować wagą. Pomierz sobie wszystkie obwody, brzuch, uda, łydki, biust, bicepsik i zobacz czy tam nic się nie zmniejsza. Najlepszym wskaźnikiem odchudzania nie jest waga a ciuchy w które nie mogłaś się wcześniej zmieścić. Kiedyś miałam okres że przez 5 miesięcy mi nie ubyło ani kilograma mimo diety i intensywnych ćwiczeń na siłowni a z obwodów leciało tak że się mieściłam nawet w ciuchy z liceum.

Druga sprawa to może warto zmienić repertuar ćwiczeń. Organizm się przyzwyczaja do pewnych ćwiczeń i po jakimś czasie robiąc to samo nie ma juz takich efektów. Im więcej mięśni tym lepsza przemiana materii, a co za tym idzie spalanie tłuszczu. Kobiety najczęściej zabierają się za ćwiczenie brzucha, poprawia to figurę ale przy spalaniu tłuszczu efekt jest raczej niewielki. Proponuję pracować nad obszarami gdzie jest najwięcej mięśni czyli: nogi i plecy. Ja jak ćwiczyłam to właśnie główny trening nastawiałam na te obszary, brzuszki mnie zawsze nudziły i robiłam ze 30 na rozgrzewkę reszta to nogi i plecy czasem jeszcze ramiona a z brzucha i tak leciało.

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze wykonywałam taki trening nie pamiętam jak to się nazywało w każdym razie polegało na przeplataniu tego że wykonujesz ćwiczenie przez chwile wolno i przez chwile szybko. Ja wykonywałam je na rowerku na siłowni bardziej w formie rozgrzewki, codziennie zaczynałam od 5 minut zwykłego pedałowania na rozruszanie sie a potem przez 10 minut na przemian wolno - szybko - wolno - szybko. 20 sekund pedałowałam wolno 10 sekund szybko, potem zwiększyłam to na pół na pół 15 wolno i 15 szybko. Ponoć bardziej proporcji nie powinno się zmieniać niz pół na pół. W domu biegałam w miejscu w ten sam sposób, równie dobrze można wykonywać w ten sposób inne ćwiczenia: pływanie wiosłowanie. Całe ćwiczenie powinno trwać od 10 do 30 min maksymalnie. Ponoć to jedno z najefektywniejszych ćwiczeń na spalanie tłuszczu a jego plusem jest to że wcale nie trzeba długo ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza

to się nazywa interwał, też to robiłam, możesz robić to na dwa sposoby :
1. albo z obciążeniem. Raz bez albo z lekkim obciążeniem, a raz z dużym obciążeniem
2. właśnie na szybkość.
Moim zdaniem to urozmaica treningi i tak szybko się nie nudzą.

Odnośnik do komentarza

To jest system ćwiczeń na rowerkach, orbitrekach czy innych przyrządach na siłowni tego typu polega na tym, że wzrasta ci obciążenie. Zaczynasz gibać od najmniejszego obciążenia np od 2 po pewnym czasie idziesz na 4 a kończysz np na 8.

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza
Gość jo...95

Witam, nie mam duzo problemu ale cos mnie bardzo zastanawia. Od dluzszego czasu robie brzuszki, a dokladnie 50 codziennie, problem jest taki ze nie widze rezultatow. Czuje jak miesnie mi sie napinaja ale efektow wgl nie widac. I jeszcze jedno, chcialabym miec dobra diete dla siebie, bo chcialabym troszke schudnac z okolic brzucha i samego brzucha, oraz nog.

Czekam na odpowiedz : )

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...