Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowej (24 4)stosuje ponad rok, nigdy nie pominęłam tabletki, sporadycznie zdarza mi się spóźnić max 2h, zwracam uwagę na substancje jakie przyjmuje, aby nie obniżały skuteczności tabletek. W ostatnim czasie nie byłam chora, nie przyjmowałam antybiotyków ani innych leków, brak wymiotów i biegunek. Pare razy w przeciągu pół roku zdarzały mi się infekcje grzybicze (na bierząco konsultowane z lekarzem), pod koniec sierpnia przyjęłam canesten (czytałam, ze nie wpływa na skuteczność tabletek), na początku września odbyłam wizytę u ginekologa, wszystko było w porządku. W połowie miesiąca (do 2 dni przez teoretyczna owulacja) z chłopakiem odbywaliśmy pełne stosunki bez dodatkowego zabezpieczenia, byłam wtedy w pierwszym/ drugim tygodniu nowego blistra, wcześniejsze krwawienie z odstawania trwało 5-7 września. Przedwczoraj odbyłam stosunek w prezerwatywie, czułam lekki ból jak przy infekcji. Od stosunku wydzielina zmieniła się na brązową, z małą ilością skrzepów, teraz pojawia sie również „świeża” krew jak przy okresie, ale wciąż bardzo mało. Zostały mi trzy tabletki z hormonami i 4 placebo. Martwię się ciążą, od tygodnia czuje kucie jajników i ból w dolnej części pleców, nie bolą mnie piersi, nia mam mdłości, co prawda nie mam apetytu, ale to raczej ze stresu. Czy powinnam się martwić ryzykiem ciąży przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej? Czy jest jakieś sensowne wytłumaczenie dlaczego zaczęłam krwawić podczas brania tabletek z hormonami? Czy jest szansa aby tabletki nie zadziałały i wystąpiła owulacja?

Odnośnik do komentarza

jestem zwolenniczką naturalnych metod zapobiegania ciąży, dlatego polecę ci kontrolę cyklu na termometrze owulacyjnym MySense, fajne urządzenie do pomiarów temperatury + aplikacja na telefon. tam wprowadzasz info o śluzie, diecie, lekach, chorobach itp

Odnośnik do komentarza

z hormonami to nigdy nic nie wiadomo, dlatego ja używam monitora płodności testu owulacyjnego na ślinę Afrodyta SMART wielokrotnego użytku i w dni płodne zabezpieczam się mechanicznie, ta forma antykoncepcji jest najlepsza dla zdrowia, polecam i powodzenia ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...