Skocz do zawartości
Forum

Zerwane więzadło krzyżowe


Gość Mamiszka

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zdarzył mi się wypadek. Mnianowicie skręciłam sobie kolano. Podczas gry w sitkówkę jakoś źle spadłam na nogę i skręciłam kolano. Bol i obrzęk były olbrzymię, zamiast kolana wielka sina bania. Zawieźli mnie na pogotowie i tam okazało się że nie dość że skręciłam kolano to poszły mi więzadła krzyżowe. Co to są więzdał krzyżowe i jakie mogą być konsekwencje ich zerwania, bo gram w siatkówkę i chciałabym nadal grać. Wybieram się na AWF więc chciałabym wiedzieć.
Pozdro Mania

Odnośnik do komentarza

Nie martw się, na pewno wrócisz do grania. Ja aktualnie także mam problem, na treningu złamałam sobie biodro, wiec wiem jak to jest. Wiązadło krzyżowe, nie przejmuj się. Skoro jesteś pod opieką lekarzy nic Ci nie będzie. Czeka Cie rehabilitacja, może laser i magnetronik - one wzmacniają i przyśpieszają gojenie. Na pewno będziesz musiała przez jakiś czas grać w stabilizatorze ok. roku (tak mi się wydaje, bo bd przede wszystkim się na początku bała wykonywać pady ze skakanie też kiepsko). życze szybkiego powrotu do zdrowia :)

Odnośnik do komentarza

Mój brat jeszcze w podstawówce marzył o zostaniu piłkarzem i nie powiem, niezły w tym był. Ale potem w liceum miał wypadek podczas gry i uszkodził sobie łąkotkę. Miał operację, leżał w szpitalu, wykluczony z grania. Kolano niespecjalnie zostało zoperowane, bo ciągle bolało, jak więcej chodził to utykał. Jak tylko po pół roku pozwolili mu wrócić do grania, to grając w kosza na wfie załatwił sobie więzadła krzyżowe w tej samej nodze i juz po wielkiej karierze. Także moim zdaniem podstawowa sprawa to trafić na naprawde profesjonalnych lekarzy, którzy zdają sobie sprawę, że trenujesz i chcesz wrócic do sportu. Całe leczenie musi być nastawione na odzyskanie pełnej sprawności. Nie dajcie sobie zrobic krzywdy przez pseudo lekarzy dziewczyny!!!

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...