Skocz do zawartości
Forum

Praca 5 dni w tygodniu jest tożsama z niewolnictwem.


Gość BógJestZły

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, Gość BógJestZły napisał:

Jest to właściwie to samo co siedzenie w więzieniu. Jest to zmarnowanie życia człowieka. Można równie dobrze iść siedzieć, nawet lepiej, bo cię utrzymują.

 

No to nie pracuj, jeśli czujesz się pokrzywdzony, tylko zastanów się z czego będziesz żył. Chwaliłeś się swojego czasu, że masz spore oszczędności, ale z nieba Ci raczej nie spadły. Nie rozumiem takich dywagacji, bo jeśli praca nie sprawia komuś przyjemności (ok, wielu osobom nie sprawia), to jednak jest niezbędna, bo trzeba za coś żyć. Kompletnie nie szanuję, osób, które żyją z zasiłków. Nie mam na myśli ludzi ciężko chorych, niepełnosprawnych w stopniu uniemożliwiającym pracę, lub opiekujących się takimi osobami. Jednak jest cała masa cwaniaków, lewusów i oszustów, którzy co prawda klepią biedę, ale za to na koszt społeczeństwa i to mnie wkurza. Jeśli ktoś uczciwą pracą potrafi zarobić, pracując np 3 dni w tygodniu, to ok, ale pracować trzeba. Narzekasz na 5-dniowy tydzień pracy, tymczasem wszystkie wolne soboty zostały w Polsce wprowadzone dopiero w 1989 roku! To dopiero 32 lata. Wcześniej ludzie zasuwali 6 dni w tygodniu, a na odpoczynek mieli tylko niedzielę...i żyli.

Polecam artykuł: 

https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/wolnych-sobot-kiedys-nie-bylo-kiedy-nastaly-wladza-zadbala-by-nie-pic-i-nie-spiskowac,94,1829

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Javiolla napisał:

Podobno do pracy nie chodzi ten, kto uprawia zawodowo swoją pasję ? 

Ja tak właśnie uważam. I sądzę że jest to prawda. Niestety większość ludzi nie ma takiego szczęścia i przywileju zarazem.

  • Lubię to 1

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Yonka1717 napisał:

Jednak jest cała masa cwaniaków, lewusów i oszustów, którzy co prawda klepią biedę, ale za to na koszt społeczeństwa i to mnie wkurza.

Na to nie ma rady. Przynajmniej taki zwykły Kowalski musi się z tym pogodzić, że tak bywa.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Gość incel napisał:
22 godziny temu, Gość DJ_ napisał:

Zmień płytę

gdyby tak można było, człowiek byłby robocikiem, którego można dowolnie programować

A tak można być analogowym  gramofonem z zaciętą płytą

Odnośnik do komentarza
Gość BógJestZły

Nie mówię, że nie powinno się pracować. Napisałem, że praca 5 dni w tygodniu po 8 h to niewolnictwo i zawlaszczenie życia człowieka, a następnie jego zmarnowanie. Tydzień roboczy powinien trwać od poniedziałku do czwartku MAX, to diametralnie zmieniłoby postać rzeczy. No, a na temat "robienia tego co kochasz" spuśćmy zasłonę milczenia, bo nie oszukujmy się. Większość ludzi ma szansę tylko trafić gorzej niż lepiej, zwłaszcza Polacy. Dla nas jest tylko ciężka charówka, a zarządzanie takie, żeby polak nienawidził swojej roboty. Jakbym ja nawet chciał zarabiać na swoich pasjach to nie miałbym siły ani czasu, żeby się tym zająć.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Gość BógJestZły napisał:

Tydzień roboczy powinien trwać od poniedziałku do czwartku MAX,

Wielu by tak chciało. Ale nie warto się łudzić że to może kiedykolwiek nastąpić. To Polska. Nam bliżej do 7 dniowego tygodnia pracy.  Poza tym będziemy pracować do 70 tki prawdopodobnie. A i ta niedawno podniesiona minimalna (co za szaleństwo) prawdopodobnie zostanie obniżona znowu ?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

No ja się z tym generalnie zgadzam ale na szczęście są prace w których zarabiasz kiedy chcesz. Sam wolę mieć całe 3 dni zawalone pracą i jeden dzień luźniejszy a 3 wolne niż codziennie pracować po trochu i taki właśnie cykl pracy uskuteczniam w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Gość BógJestZły
8 minut temu, laurette napisał:

Wielu by tak chciało. Ale nie warto się łudzić że to może kiedykolwiek nastąpić. To Polska. Nam bliżej do 7 dniowego tygodnia pracy.  Poza tym będziemy pracować do 70 tki prawdopodobnie. A i ta niedawno podniesiona minimalna (co za szaleństwo) prawdopodobnie zostanie obniżona znowu ?

Ponieważ na liście wszelkich poradników medycznych dotyczących profilaktyki walki ze stresem i chorobami układu krążenia na PIERWSZYM miejscu powininno być kategoryczne zalecenie wyjazdu z Polski. Każdy lekarz pacjenta z nerwicą, depresją, nadciśnieniem i innymi kardiologicznymi problemami powinien zalecić w pierwszej kolejności wyjazd z kraju. Problem w tym, że za granicą będzie lepiej, ale wciąż nie tak jak powinno być, bo wszędzie wiedzą, że Polaczki to niewolnicy od najgorszej roboty. 

W Polsce normalne, standardowe miejsce pracy wygląda tak, że panuje sztuczna karykatura "rodzinnej, luźnej atmosfery", ale tak naprawdę to i tak jest ciągły stres, atmosfera zaszczucia i wszystko ci mówi "że musisz zapracować na jakieś minimum godziwej egzystencji", czyli na to co powinno być podstawą musisz się starać. I najlepsze jest to, że nawet jak się piertoliło, że jest rynek pracownika to i tak zawsze jakoś znajdują się frajerzy chętni na każde stanowisko. Nawet jak weźmiesz region w Polsce o najniższym bezrobociu, wybijesz w nim jeszcze połowę populacji i dasz ogłoszenie ciężkiej harówy za beznadziejne pieniądze to i tak zawsze znajdzie się frajer. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Gość BógJestZły napisał:

W innych krajach dostajesz więcej pieniędzy jako bezdomny, niż w Polsce pracując w ciężkiej pracy na etacie. 

Dlatego, całe szczęście, jako tako nie mamy w Polsce problemu z uchodźcami. Gdyż wiadomo na co oni lecą w dużej mierze.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Gość BógJestZły napisał:

Ponieważ na liście wszelkich poradników medycznych dotyczących profilaktyki walki ze stresem i chorobami układu krążenia na PIERWSZYM miejscu powininno być kategoryczne zalecenie wyjazdu z Polski. Każdy lekarz pacjenta z nerwicą, depresją, nadciśnieniem i innymi kardiologicznymi problemami powinien zalecić w pierwszej kolejności wyjazd z kraju. 

Tak, znam Twoje zdanie na temat pracy i jej warunków w Polsce.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Od 3 miesięcy zarabiam na forexie, byłem początkujący a teraz moja ostatnia wypłata wynosiła 9,200 zł za pracę online przez 12 godzin tygodniowo. Moja przyjaciółka, siostra, od miesięcy ma średnio 8 tys., A ADt pracuje około 30 godzin tygodniowo. i nie mogę uwierzyć, jakie to było łatwe, gdy go wypróbowałem. Potencjał z tym jest nieograniczony.

To właśnie robię - http://zarabianiezdalne.pl

obecnie można jeszcze kilka dni zapisać się bezpłatnie, życzę powodzenia i wiary w siebie że można w tym kraju jeszcze dobrze zarobić wygodnie z domu!

 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Gość incel napisał:

tylko że mężczyzna nie może uprawiać prostytucji lub nie ma takich warunków do uprawiania prostytucji jak kobieta.

Ale smęcisz chłopie ? Juz tyle razy pisałam, że może uprawiać prostytucje i może sobie nagonić klientki. Weź daj ogłoszenie na dobrych stronach, że prawiczek chce zostać żigolakiem i szuka sponsorki. Jestem pewna na 100%, że się znajdzie bogata pani z chęcią nauczenia Cię wszystkiego ?  Będziesz dojeżdżał do pań, zarabiał dobrą kasę... lepszą niż przeciętna prostytutka. Co Cię powstrzymuje? Może to, że Tobie chodzi o zrzędzenie a nie o działanie ?

"Ten, kto nie chce, znajdzie powód. Ten, kto chce, znajdzie sposób".

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, laurette napisał:

Mężczyzna także może się trudnić prostytucja. Ma takie same warunki

22 minuty temu, Javiolla napisał:

Ale smęcisz chłopie ? Juz tyle razy pisałam, że może uprawiać prostytucje

Tylko że wy piszecie o prezentowaniu zdolności psychicznych mających zabawiać kobiete i to tylko te w pewnym wieku, czyli coś jak bycie tutejszym 'mózgiem', ale co tam, przecież zawsze można napisać że to to samo co kobieca prostytucja, każdy mężczyzna to debil i co kobieta powie to dla niego będzie racja.

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Gość incel napisał:

Tylko że wy piszecie o prezentowaniu zdolności psychicznych mających zabawiać kobiete

Nie, ja napisałam jasno i wyraźnie. Dając ogłoszenie, że jesteś prawiczkiem i sponsorka ma Cie wszystkiego nauczyć dajesz już tak jasny przekaz, że jaśniej się nie da ? Ty będziesz nieśmiały, zawstydzony jak na prawiczka przystało, a ona będzie w raju. Jeszcze na tym zarobisz. Ty po prostu nie wiesz czego chcesz ? Tzn marudzić chyba chcesz, ale nic.... kompletnie nic nie robisz by to zmienić. Strasznie mi Cie żal ? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Gość mózg napisał:

Albo klientów ?

Albo. Zależy co kto woli. Tu sie nie ma co śmiać ?

Godzinę temu, Javiolla napisał:

Ty po prostu nie wiesz czego chcesz ? Tzn marudzić chyba chcesz, ale nic.... kompletnie nic nie robisz by to zmienić. Strasznie mi Cie żal ? 

Marudzenie, narzekanie, podchody do kazdej ktora by cos miała przeciw facetom... Tego chce i to robi. Wiec to nie do konca tak ze nie wie czego chce. Bo to co robi to jakieś badz co badz dzialanie.

Edytowane przez laurette

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...