Skocz do zawartości
Forum

Gość n...5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja przyjaciółka cierpi a ja nie wiem co mam już robić. Zacznę od początku znamy się jakoś 5 lat jesteśmy dość zżyte ze sobą, każdą wolną chwile spędzamy razem. Jakoś od połowy roku jej tata trafił do szpitala na drugi koniec polski ledwo uszedł z życiem. Starałam się być przy niej cały czas, próbowałam ją ciągle czym zajmować żeby tylko nie była sama i nie myślała chociaż przez chwile. Przez ten najgorszy okres byłam i wiedziałam że chociaż na chwile się zaczęła uśmiechać, aż do teraz. Jej tata był w ośrodku oddalonym o dość spora ilość km od miejsca zamieszkania. Odwiedziny odbywały się przez szybę z telefonem w ręce. Przyjaciółka przez ten cały okres starała się o inny ośrodek który jest o wiele bliżej i w końcu się udało. Ojciec nie wymagał już transportu medycznego więc mogła go przewieźć autem i od tego się zaczęło. Na następny dzień widziałam ze coś jest nie tak i zapytałam jak tam po podróży ? Odpowiedziała tylko że źle i nie chce o tym gadać. Odpuściłam temat, nie naciskałam. Od tego dnia kontakt się nam można powiedzieć urwał. Dodam że pracujemy w jednej firmie i nasze wymijanie zmianami wyglada jak byśmy były tylko koleżankami z pracy i nic poza tym. Zaczęła mnie unikać, nic nie pisze nic nie mówi. Dziś napisała mi ze potrzebowała być sama przez ten czas i nie chce z nikim gadać. Co ja mam już robić, mam jej dać spokój ? Martwię się o nią ale nie chce się narzucać jest chyba z nią gorzej niż na początku jak tata trafił do szpitala. Tylko wtedy dała mi szanse a teraz się zamknęła w sobie i mnie unika. Jest mi przykro bo wiem ze powiedziała wszystko kierowniczce a ja niestety dalej nic nie wiem, ja jako jej przyjaciółka nie wiem nic. Proszę o jakąś radę bo strasznie mnie to przytłacza i naprawdę nie wiem już co mam robić. Czy mam naprawdę się odsunąć i dać jej czas ? Czy mam jakoś próbować porozmawiać ? Ale z drugiej strony skoro nie chce rozmawiać ze mną to chyba nie ma sensu próbować. Proszę o jakaś radę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...