Skocz do zawartości
Forum

Co kupić za 35zl na kilka dni, jakieś pomysły?


Gość Livia

Rekomendowane odpowiedzi

Bez żartów tylko tyle mi zostało. 10 mam wypłatę.. Mogę przeglodowac 1 czy 2 dni, ale chodzę do pracy i chociaż 2 skromne posiłki muszę mieć. Ostatnie 2 dni jadłam chleb z pasta z biedry i ciastka, jakoś przeżyłam ale przy monotonnej diecie zaraz mi się zwraca. 

Mam puree ziemniaczane gotowe ( 3 porcje) , masło, olej do smażenia, herbatę cukier więc picie może odpaść chociaż tez powoli rzygam ta herbata ale lepsze to niż kranowa. Koncentrat pomidorowy, owsianke na raz i w sumie tyle. Jestem na wyjeździe więc nic w lodówce ani z takich rzeczy zapasowych jak mąka. Co proponujecie? Ofc biedra wchodzi w grę żadna żabka ?

 

Odnośnik do komentarza

Mam dobrą pracę, nie zrezygnuje z niej. Wszystko mi tam odpowiada, zarobki też są niezłe. Po prostu przez pandemie nie wypłacili kasy, zamknęli zakład. Kiedy ruszy to nie wiem. I też mam mnóstwo wydatków bo jestem na dorobku więc czasem się zdarza tak żyć ale jeszcze rodzina pomagała a teraz jestem sama na siebie skazana w tym miesiącu 

Odnośnik do komentarza

Kup kilka kilo ziemniaków i mąki. Możesz piec chleb i jeść go z czymś tanim z biedry, albo robić sobie gotowane,pieczone,smażone ziemniaki z innymi tanimi warzywami jak marchew, cebula, pietruszka. Fajnym daniem jest też smażone ciasto naleśnikowe z resztkami warzyw i wędlin co nam zostały (pomidory,ciebula,skawki wędlin i kiełbas). Będzie dosyć monotonnie, ale taki chlebek własnej roboty to na jedną osobę może starczyć na 3-4 dni z 0.5kg mąki, a ziemniaki różnorako robione mogą być dobrą opcją na obiad by się zapchać.

Odnośnik do komentarza

Polecam makaron, ryż. Makaron można zjeśc z jogurtem/śmietaną/mlekiem/serem i tłuszczem. Można ugotować pomidorową i zjeśc z ryżem lub makaronem. Ryż można zjeśc z jabłkiem/mlekiem/warzywami/sosem. Z mąki możesz zrobić kluseczki i zjeść jak zupę mleczną, naleśniki, placki, tortille, którą zawijasz w cokolwiek co masz w lodówce. Z ziemniaków placki ziemniaczane, frytki, zapiekanka ziemniaczana z czymkolwiek (ser, warzywa, kiełbasa, parówka). Z jajek jajecznice, omlet. Z mąki zamiast chleba proziaki, bułka z patelni, chlebki z patelni.

Jeśli masz możliwość coś upiec to np. muffinki na słono, chlebek na proszku do pieczenia.

Oczywiscie musisz kilka produktów dokupić, ale najpierw ułóż sobie menu, zrób spis zakupów i wykorzystaj maksymalnie to co kupisz. Powodzenia.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Rzygasz herbata? Hmm ja pije po 10 herbat dziennie. I nie mam dość, nigdy ? polecam bo ma przeciwutleniacze i pomaga organizmowi ?

co do pytania. To makarony z różnymi sosami np z torebki. Już masz danie które Cię zapcha. Ja osobiście robiłabym dania z ziemniaków jak np frytki.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Basia napisał:

Ja mam etat w teatrze.Od marca nie pracuję.Na jesieni nie zdążyłam wrócić. Wypłata 1850zł. Czynsz 750 zł.

Teraz nie tylko teatr ma ciężko. Wiele branż zostaje zamkniętych. To dopiero tragedia. Oby wszystko wróciło do normy. 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, laurette napisał:

Hmm ja pije po 10 herbat dziennie. I nie mam dość, nigdy ? polecam bo ma przeciwutleniacze i pomaga organizmowi ?

Ja też jestem herbaciara ?  Mam taką kolekcję herbat, że gdy otwieram szafkę to pięknie pachnie ? 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Witaj. Możesz kupić chleb, makaron spaghetti, do tego można szybko zrobić sos bolognese. Możesz kupić sobie pierogi, warzywa na patelnię. Możesz kupić kaszę i do tego też jakiś sos z torebki. O ile jesz to parówki to też możesz kupić i dodać do kaszy z sosem. Jak masz dość herbaty to przerzuć się na capuccino, mietę, rumianek. Możesz sobie kupić sok malinowy do rozcięczania w butelce i dodawać do herbaty. Masz sporo możliwości.Pzdr

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Javiolla napisał:

Ja też jestem herbaciara ?  Mam taką kolekcję herbat, że gdy otwieram szafkę to pięknie pachnie ? 

O, o właśnie. Ja też mam swoją taka pachnąca kolekcję ? mmm ?

  • Lubię to 1

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...