Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego mam problem z podjęciem pracy?


Gość x...k

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam duży problem, ogólnie mam 20 lat pracuje w budowlance choruje na shizofrenie paranoidalna biorę takie leki jak abilify 0,5 tabletki rano, depratal bodajże na depresje (?) 1 ta letko oraz solian na wieczór 1,5 tabletki, chodzę do psychiatry oraz podjąłem psychoterapię z psychologiem jednak to wydaje mi się Że jest mało, teoretycznie wszystko jest ok oprócz tego ze nie mogę zmusić się do pracy, po prostu nie daje rady, popracuje max 2-3h od rana i chce jechać do domu bo już nie chce, ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego tak jest i o co chodzi, bez pieniędzy ani rusz tym bardziej jeśli chce się ktoś usamodzielnić, mam rentę jednak to jest za mało, z niej nie da die wyżyć, czy ktoś mi powie co mam zrobić ? Idzie jakoś przełamać się w tej pracy, może to od braku sił ale co mam zrobić ? Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Moze poproś o zmniejszenie etatu, tylko to się wiąże z proporcjonalnie zmniejszoną pensją. A jesteś w stanie określić co Ci w tej pracy nie odpowiada? Dlaczego chcesz już wracać? Czy za ciężko fizycznie, czy towarzystwo nie takie, czy zwyczajnie nie chce Ci się pracować?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Tzn jestem do tej pracy niby zmotywowany, chciałbym tam pracować tylko ze jak zajadę na miejsce pracy i mam robić coś to po prostu już mi się odechciewa tego i tak w sumie z kazda praca by było i sam nie wiem czym jest to spowodowane, dzisiaj dzwonię do psychiatry ponieważ depratal który biorę działa na mnie fatalnie , od 3 tyg (tyle go biorę) mam sennnosc i straszne zmęczenie, mógłbym przespać dzień i noc, kurczę ciężko się nie nabrać, bo gdy och nie brałem to shizofrenia wróciła miałem te objawy i czuje ze ja mam, chciałbym odstawić tabletki i normalnie funkcjonować ale choruje niby już od 16r życia i teraz to już mi ciężko uwierzyć ze jestem zdrowy 

Odnośnik do komentarza

Trudno się dziwić, że masz takie problemy z pracą przy chorobie i lekach. Jak byłbyś zdrowy nie miałbyś renty. 

Dlatego pracuj na część etatu, na ile Ci pozwala zdrowie. Sam nie możesz przerywać leków. Najlepiej wszystkie problemy zdrowotne zawsze konsultuj z psychiatrą. 

Odnośnik do komentarza

Czy tak było też przed tymi lekami? Może to skutek uboczny tych leków? Zapytaj lekarza. Jeśli jednak było tak wcześniej to może powodem jest choroba, a wtenczas jedynie pozostaje praca na pół etatu i przemęczenie się te 4 godziny. Staraj się po prostu robić swoje bez zastanawiania się czemu się nie chce. Wiele rzeczy nam się nie chce, a musimy... ja np. nie lubię gotować, jestem zniechęcona gdy mam wejść do kuchni, męczy mnie gotowanie, a często irytuje....ale bez jedzenia nie ma życia i nie myślę o tym jak bardzo mi się nie chce, tylko robię swoje i wychodzę. Może spróbuj do tego podchodzić w ten sposób.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

No niestety wydaje mi się ze było ale jakoś zawsze wytrzymywałem do tej 16 a teraz nie wiem sam co się stało, lekarz stwierdził ze depratal na depresje jest lekiem aktywizujących i nie zacząć jeszcze w pełni działać biorę go już 3 tydzień, wiec poczekam jeszcze te 2 zobaczymy co będzie, mam cicha nadzieje ze coś się zmieni, sproboje tak zrobić ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.11.2020 o 20:18, Gość x...k napisał:

Dzień dobry, mam duży problem, ogólnie mam 20 lat pracuje w budowlance choruje na shizofrenie paranoidalna biorę takie leki jak abilify 0,5 tabletki rano, depratal bodajże na depresje (?) 1 ta letko oraz solian na wieczór 1,5 tabletki, chodzę do psychiatry oraz podjąłem psychoterapię z psychologiem jednak to wydaje mi się Że jest mało, teoretycznie wszystko jest ok oprócz tego ze nie mogę zmusić się do pracy, po prostu nie daje rady, popracuje max 2-3h od rana i chce jechać do domu bo już nie chce, ktoś mógłby mi wytłumaczyć dlaczego tak jest i o co chodzi, bez pieniędzy ani rusz tym bardziej jeśli chce się ktoś usamodzielnić, mam rentę jednak to jest za mało, z niej nie da die wyżyć, czy ktoś mi powie co mam zrobić ? Idzie jakoś przełamać się w tej pracy, może to od braku sił ale co mam zrobić ? Dziękuje i pozdrawiam.

witaj. Jesteś na lekach, podjąłeś psychoterapię. I bardzo dobrze. Ale bierz pod uwagę że po tych lekach możesz być ospały, senny, pozbawiony energii, możesz miec też problemy z utrzymywaniem równowagi (zachwiania). Możesz być pozbawiony checi wstawania z łózka, i tak jak napisałeś wogóle pracy. Więc pewnie leki przyczyniają sie do tego jakie masz samopoczucie. Ale nie możesz odstawić leków bo dzieki nim funkcjionujesz. O ile masz rentę to pogadaj szefem o tym czy możesz pracować na pół etatu i w konkretnych godzinach. Pzdr

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Gość dfg napisał:

tymi lekami to sie mozna wykonczyc

Tak zgadzam się, ja biorę 600mg solidny to jest bardzo dużo jak dla mnie (leczenie w ostrej fazie psychozy) od 400mg bardzo tłumi już, niestety depratal nie wiem czy działa czy nie, byłem wczoraj 4h w pracy ale dziś już tylko na 2h i dalej odpuściłem, nie mam zupełnie sił, nie pozostaje mi nic jak siedzieć na dupie i się nudzić 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...