Skocz do zawartości
Forum

Szczeka górna zbyt wysunięta do przodu


Gość Milena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat i mam górną szczękę zbyt wysuniętą do przodu, a dolną cofniętą do tyłu, przez co zawsze, gdy mam zamkniętą szczękę to mam taki nawyk, że język spoczywa między dolnymi a górnymi zębami (tak jakby jest z obu stron ,,przyciśnięty” zębami), a nie na podniebieniu, bo gdy próbuję ułożyć go naturalnie na podniebieniu, to dolna warga podwija mi się dołu i opadają kąciki ust, co jest moim dużym kompleksem, czy to może być wina właśnie tej wady zgryzu? Jak mogłabym to wyleczyć, czy aparat na dolną szczękę cokolwiek da? :( Naprawdę przeszkadza mi to bardzo, szczególnie te usta, które wyglądają bardzo źle jak się tak podwijają i są opadnięte i muszę przez to chodzić z językiem między zębami, aby wyglądało lepiej.. 

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina25

Pewnie, ze da! Koniecznie umów się na konsultacje do ortodonty i on ci wszystko wyjaśni. Nie ma na co czekac! Ja od pol roku nosze aparat, bo też miałam krzywy zgryz. Mam wspaniałą Pania ortodontkę, mogę Ci ją śmiało polecić jeśli jesteś z Krakowa, bądź okolic, to umow się na wizyte do pani Moniki Parchańskiej – Kowalik, jest świetna. Przyjmuje w klinice dentystyczne na placu Szczepańskim.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...