Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chciałam zapytać o ryzyko zajścia w ciążę. Może zacznę od początku. Mam w miarę regularny cykl, krwawienie 6-7 dni. Kilka ostatnich cykli 22, 27, 31, 25, 26, 26, 25. I tutaj właśnie pytanie. Uprawiałam seks bez zabezpieczenia w 3 dniu cyklu (tj1.03). Z uwagi na fakt, że cykl jest dość krótki, ryzko ciąży jest bardzo duże? W momencie uświadomienia sobie o ryzyku, czułam przerażenie przez kilka dni. A że nie radzę sobie dobrze ze stresem (sytuacje związane z kołataniem serca, ogólne ataki paniki), poziom kortyzolu czy sam odczuwalny stres mógł opóźnić owulację?! Dostałam okres, 4 tyg po stosunku, czyli z 5-dniowym opóźnieniem, mając tym razem 30-dniowy cykl. Później 26, 23, 30-dniowy cykl. Krwawienie standardowo 6-7 dni. Jednak czytałam, że w początkowych fazach ciąży ,,miesiączka" jest możliwa przez kilka pierwszych miesięcy, szczególnie jeśli do zapłodnienia doszło na początku cyklu. Im więcej czytałam na ten temat, tym więcej objawów ciąży ,,odczuwałam". Nie wiem, czy nie popadam w paranoję, jednak świadomość, że są przypadki kobiet dowiadujących się o np. 5 miesięcznej ciąży troszkę dobija. Postanowiłam, więc zrobić test ciążowy płytkowy, pierwszego dnia nowego cyklu tj. 13.07 - wyszedł negatywny. Z uwagi na dość odległy czas od stosunku bez zabezpieczenia, a wykonaniem testu istnieje duże prawdopodobieństwo, że wynik nie jest miarodjany? Zwykle bardzo uważam, czy moje obawy są uzasadnione? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość a...3

Mam nadzieję, że to objawy urojone.  Jednak test nie był robiony rano,  a w godzinach popołudniowych. Spóźnia mi się okres, odczuwam aktualnie silny ból podbrzusza, jakby lewy jajnik, sikam non-stop. Dlatego jestem taka przerażona. Nie wiem czy to PMS, a okres pojawi się za kilka dni.  Nie wiem już co o tym myśleć. Moze test nie będzie już mirodajny, że względu na potencjalnie wysokie stężenie w takim czasie ciąży?

Odnośnik do komentarza

Nie ma co się stresować, raczej na pewno nie jest Pani w ciąży.

Mi test ciążowy w godzinach popoludniowych wyszedł pozytywny, blada kreseczka i dostalam krótszego krwawienia tyle, że u mnie tragedii by nie było gdyby dzidziuś sie pojawił. Teraz czekam na rozwój sytuacji. 

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Gość a...3

Możliwe, że było to krwawienie implantacyjne. Wczesny objaw ciąży, jednak podobno niewiele kobiet tego doświadcza. Może najlepszym w tej sytuacji będzie wykonanie badania beta hcg, skuteczność dużo większa niż takie domowe testy. W takim razie nie pozostaje mi nic innego, niż życzyć Pani wszystkiego dobrego. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po Pani myśli.

PS. dziękuję za miłe słowa. Mam nadzieję, że zwyczajnie panikuję, wmawiając sobie coraz to nowsze objawy. Poczekam kilka dni i może wykonam test jeszcze raz.

Pozdrawiam:))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...