Skocz do zawartości
Forum

Jak zaczyna się depresja?


Gość Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Depresja zazwyczaj pojawia się w momencie albo wypalenia życiowego czyli np dużo stresów naraz, przytłacza nas to albo kiedy doznajemy ogromnej krzywdy, bądź straty kogoś bliskiego, jednym słowem bardzo traumatyczne przeżycie. 

Obecnie choruje na depresję od pół roku. Ktoś dla mnie szczególnie ważny, komu ufałam obdarł mnie z godności, udawał przyjaciela a okazał się perfidnym wrogiem myślącym tylko o swoim interesie. Wpłynęło to na mnie bardzo. 

Depresja zaczęła się u mnie bezradnością, nie dopuszczałam do siebie tego co się wydarzyło, odpierałam to od siebie, robiłam dużo złych rzeczy np nadużywałam alkoholu, chodziłam w wir imprez, to nie pomagało. 

Wkońcu zaczęłam się separować od ludzi, zaprzestałam kontaktu z każdym, zwolniłam się z pracy, codziennie płakałam, leżałam, nie dbałam o wygląd, opowiadałam każdemu komu mogłam o tym co mnie spotkało, mimo iż wszyscy mówili że to nie moja wina, moja wartość spadła. Brzydziłam się spojrzeć na siebie w lustrze albo zmienić ubranie. 

U specjalistów też byłam. Depresja trwa do dziś. Już jest lepiej ale wciąż nie jestem tą wesołą, żywa dziewczyną co kiedyś, nie wiem czy wogole będę. 

 

Odnośnik do komentarza

Zaczyna się pomału od niechęci do życia. Od braku chęci na cokolwiek. Od ochoty bycia samemu. Od smutku oraz płaczu. Emocje mogą zacząć wariować. Braku motywacji. Schematycznego sposobu życia. 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Amelka5

Niestety bardzo trudną sprawą jest depresja w starszym wieku - jest bardzo czestym zjawiskiem. Na szczescie sa miejsca ktore potrafią tchnąć drugie życie w seniora. W domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim stan zdrowia babcii mojej koleżanki znacznie sie poprawil - teraz jest bardzo radosna - czesto sie usmiecha i ogolnie lepiej jej. Widac ze personel doklada wszelkich staran aby ich podopieczni czuli sie tu jak w domu

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

U każdego depresja zaczyna się inaczej bo to zależy od tego co się dzieje w życiu osoby która w tą depresją wpada. Ale symptomy są u każdego niemal identyczne. Może nie zawsze u każdego w tym samym czasie wszystkie się pokazują, i też nie z taką samą mocą ta depresja atakuje każdego. Jednak zawsze jest to zamknięcie się w sobie, zmiana nastroju, nastrój jest bardzo obniżony, niechęć do spotkań czy rodzinnych czy towarzyskich, natłok negatywnych myśli, coraz częstsze odseparowywanie się od ludzi, zaniedbywanie swoich spraw codziennych i siebie, brak widzenia na teraz i na przyszłość jakiś pozytywów w życiu, również przy depresji osoba może nie mieć apetytu, wszystko nie ma sensu. To są takie niektóre symptomy które objawiają się przy depresji. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Masakra. Żyję normalnie z dnia na dzień a czuję jak bym z każdym dniem cofał się o miesiąc. Piszę teraz po takim czasie bo siedzę teraz przed komputerem i normalnie czuję jakbym miał oszaleć i straci kontrolę. Wróciły do mnie sny po których w głowie czuję jakby mój umysł był w takim stanie jak tarcza na strzelnicy. Jakby mi każda taka noc takimi snami odejmowała jakąś część mózgu.

Odnośnik do komentarza
Gość prawictwo

Freud twierdził, że wszelkie przyczyny depresji wynikają z seksualności człowieka, pomijając oczywistą przyczynę depresji jak niespełnienie seksualne, to są dużo bardziej złożone przyczyny depresji np ojciec lał matke bo ją podejrzewał o puszczanie się, matka lała ojca, bo podejrzewała go o puszczanie sie i jeszcze dużo bardziej złożone przyczyny depresji, problemów czy wojen, mają źródło w seksualności.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...