Skocz do zawartości
Forum

Co to znaczy?


Gość Kinguuee6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kinguuee6

Wybieram szkole do której chce iść i na stronie szkoly do której bym chciała chodzić było napisane : W roku szkolnym 2019/2020 wprowadzamy w szkole specjalizacje menadżer Wellness & Spa która jest skierowana do osób z zamiłowaniem do czegoś tam. Czy to oznacza że będzie taki kierunek? 

Odnośnik do komentarza
Gość Kinguuee6
Godzinę temu, ka-wa napisał:

Tak. Ale musisz się dowiedzieć, bo to będzie zależało od ilości chętnych. 

Właśnie zauważyłam że to było napisane przy technikum hotelarskim więc się bardzo zawiodłam. Z tego co wiem to znajdą się chętni na ten kierunek ale ja wychodzę z założenia że nie będę miała co po tym technikum robic.

Odnośnik do komentarza

W dzisiejszych czasach po szkole średniej czeka Cię praca fizyczna, więc powinnaś wybrać taką, żeby mieć zawód zgodny z zainteresowaniami. 

Zdaję sobie sprawę, że w tym wieku nie każdy ma sprecyzowane kierunki wykształcenia, czasem warto wybrać zawodówkę, lepiej przygotuję do zawodu, a średnią można zrobić potem zaocznie. Oczywiście jak się nie myśli o studiach, bo wtedy najlepiej wybrać ogólniak. 

 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, ka-wa napisał:

W dzisiejszych czasach po szkole średniej czeka Cię praca fizyczna, więc powinnaś wybrać taką, żeby mieć zawód zgodny z zainteresowaniami. 

Nie jest tak do końca. Znam osoby po studiach administracyjnych pracujące na budowie bo tam im lepiej płacą i takie, które po liceum ekonomicznym pracują w biurze rachunkowym. Niemniej jednak jestem za tym, aby uczyć się kierunku jaki nas interesuje. Wtenczas ... mając zamiłowanie, znajdzie się tez sposób na życie.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, ka-wa napisał:

W dzisiejszych czasach po szkole średniej czeka Cię praca fizyczna, więc powinnaś wybrać taką, żeby mieć zawód zgodny z zainteresowaniami. 

Zdaję sobie sprawę, że w tym wieku nie każdy ma sprecyzowane kierunki wykształcenia, czasem warto wybrać zawodówkę, lepiej przygotuję do zawodu, a średnią można zrobić potem zaocznie. Oczywiście jak się nie myśli o studiach, bo wtedy najlepiej wybrać ogólniak. 

 

 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, ka-wa napisał:

W dzisiejszych czasach po szkole średniej czeka Cię praca fizyczna, więc powinnaś wybrać taką, żeby mieć zawód zgodny z zainteresowaniami. 

Zdaję sobie sprawę, że w tym wieku nie każdy ma sprecyzowane kierunki wykształcenia, czasem warto wybrać zawodówkę, lepiej przygotuję do zawodu, a średnią można zrobić potem zaocznie. Oczywiście jak się nie myśli o studiach, bo wtedy najlepiej wybrać ogólniak. 

Sorki ka-wa, ale nie mogę dodać odpowiedzi i ni Ciebie chciałam zacytować. Zaczynam być deczko wkurzona.

Edytowane przez Yonka1717
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, ka-wa napisał:

 

Chcę dodać wypowiedź z innym cytatem i cały czas wchodzi mi Twoja wypowiedź

Cytat

Właśnie zauważyłam że to było napisane przy technikum hotelarskim więc się bardzo zawiodłam. Z tego co wiem to znajdą się chętni na ten kierunek ale ja wychodzę z założenia że nie będę miała co po tym technikum robić.

Do autorki: jeśli brałaś pod uwagę pracę w hotelu, to nie musisz wybierać akurat kierunku. Wellness & Spa, to po prostu odnowa biologiczna, więc bardzo pożądana w hotelach. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, gdzie takich hoteli jest dużo, lub w miejscowości wypoczynkowej, to z pewnością miałabyś pracę. Tylko, że taka praca wymaga szczególnych predyspozycji, nie każdy się nadaje.

Dlaczego zawiodłaś się technikum hotelarskim, jakiego właściwie kierunku szukasz?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...