Skocz do zawartości
Forum

Czy jest alternatywa dla gastroskopii? Nie jestem w stanie


Gość Spaślak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 27 lat i pewną dolegliwosc, po obfitych dokuczają mi duszności, uczucie ciężkości i jakby dolegliwości kardiologiczne, walenie arytmia itd, ale po badaniach wyszło, że nie ma żadnych, najmniejszych problemów z sercem, a badania były powtarzane. Więc prawdopodobnie chodzi o żołądek. To się dzieje prawie zawsze po obfitych posiłkach, albo po mocnej kawie. Objawy to dokuczliwe uczucie ciężkości, ucisk na wysokości mostka, duszność i silny dyskomfort. Najbardziej objawy pasowały mi do a)przepukliny rozworu przełykowego b) refluksu c) wrzodów. Problem jest taki, że porobiłem sobie już wszystkie możliwe badania w związku z dolegliwościami, ale nie jestem w stanie podjąć się gastroskopii, to mnie przerasta i wiem, że się nie odważę. Czy jest jakaś alternatywa dla tego badania, która pozwoli potwierdzić? Choćby nawet kosztowna i prywatnie, byle tylko nie to badanie.

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisze wyżej w większych szpitalach można robić gastroskopie pod narkozą. Mi ostatnio chcieli zrobić w znieczuleniu bo byłem w szpitalu ( tylko że odzial gastroenterologii dziecięcej) Ale się nie zgodziłem bo uznałem że jak już 2 przeżyłem to i z trzecią dam radę;)
Także spróbuj się dowiedzieć u jakieś lekarza czy jest taka możliwość

Odnośnik do komentarza

To prawda, że są miejsca (np. prywatne kliniki) gdzie robią gastroskopie ze znieczuleniem. Trzeba podzwonić i popytać. Ja np. miałam kolonoskopie z narkozą i nie wyobrażałam sobie zrobić bez, gdyż słyszałam krzyczące kobiety, które robiły bez znieczulenia.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

U mnie w rodzinie choroby żołądka występują praktycznie u każdej osoby . Ile ja się nasłuchalem jakie to jest straszne itd. Jak byłem u rodzinnego i powiedział żeby zrobić gastroskopie to powiedziałem, że nie będę robił i koniec. Tylko jak po 2 latach tak mnie rąbneło z taką wielką siłą, że wylądowałem w szpitalu i nie miałem już innego wyjścia . Przed pierwszym razem aż cały żołądek mi rwało Ale jakoś przeżyłem A już druga i trzecią ( No fakt że za bardzo bez chęci Ale już nie byłem tak zdenerwowany). I powiem Ci, że jak coś Ci dolega to lepiej jakoś się przemóc i w porę zaleczyc i mieć spokój bo im zmiany są bardziej zaawansowane tym gorzej to wyleczyć. To się odwlecze to nie ucieczce :) także pomyśl A jak nie to szukaj żeby zrobili pod narkozą. Daj znać później czy znalazłaś. Trzymaj się!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...