Skocz do zawartości
Forum

Mobbing w szkole


Rekomendowane odpowiedzi

Mobbing to raczej określenie przesladowania w środowisku zawodowym, w miejscu pracy. W Twoim przypadku to jest raczej fenomen zwany bullying. Przede wszystkim, skoro to się zaczeło od konkretnego momentu, tzn, że był jakis punkt zapalny, że coś się wydarzyło, co to zapoczątkowało. Co to było? Co się wydarzyło? Może jak o tym powiesz to łatwiej będzie powiedziec, co mozna na to poradzić. Poza tym, prześladowcy czują, że mają nad Tobą władzę. Musisz im się postawić, pokazać, że się ich nie boisz a straca swoja przewagę.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z fijołkiem, dodam tylko, że jeśli dochodzi do rękoczynów, jesteś zastraszany lub ktoś Ci grozi, tego typu sytuacje zgłasza się na policję, ponieważ mogą zagrażać Twojemu zdrowiu lub życiu. Skoro trwa to od ubiegłego roku, warto zastanowić się czym jest to spowodowane i dobrze by było, gdyby Twoi rodzice zainteresowali się tą sprawą, skoro pedagog nie potrafi sobie poradzić z uczniami. Warto by było porozmawiać z rodzicami tych uczniów i dowiedzieć się, czy ktoś oprócz Ciebie nie jest przez nich tak traktowany. Jeśli jest, należy się starać o przeniesienie ich do innej szkoły.

Odnośnik do komentarza

Cóż dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Punkt zapalny.... hmmm pamiętam że jednego dnia szłam gdzieś i ktoś palną przezwisko od tego momentu mam tylko to przezwisko nikt nie pamięta mojego imienia. Na początku miałam łatwo bo miałam przyjaciółkę. Ale po pewnym czasie się zmieniła i znalazła sobie nowych znajomych. Wtedy zaczął się koszmar bo cała klasa była przeciwko mnie. Teraz jest odrobinę lepiej bo kilka osób jest neutralnych i czasem zapyta się co było zadane itp. Ale najbardziej boli mnie to że nie mogę z nikim po rozmawiać komuś się wyżalić.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem co czujesz. Środowisko szkolne potrafi być wrogie. Powinnaś jednak z nim walczyc poprzez nie okazywanie strachu czy niechęci. Bądź sobą. Może być ciężko, ale jesli nie dasz się złamać to z dnia na dzień będzie lepiej aż w końcu nikt już nie będzie miał ochoty Ci dokuczać, bo zobaczy, że nie ma to zbyt wielkiego sensu. Bądź szczera, miła, koleżeńska. Obserwuj swoje otoczenie. Być może wśród osób w klasie czy szkole jest ktoś kto może czuć się podobnie, z kim mogłabys znaleźć wspólny język. Nawet jak ktoś się taki nie wydaje na pierwszy rzut oka, to może być tylko maska, próba dopasowania się. Jestem pewna, żę gdzies tam jest co najmniej kilka osób, które są dobrym materiałem na przyjaciółkę. Daj szansę różnym znajomościom.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...