Skocz do zawartości
Forum

Jak odbudować zaufanie rodziców?


Gość Wronkaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim roku szkolnym miałam dużo problemów, ponieważ nie uczyłam się, wagarowałam, chodziłam na imprezy i przez to nie zdałam. Kłóciłam się i pyskowałam rodzicom i ogólnie było niefajnie :((( przez to w te wakacje nigdzie nie pojechałam, mam szlaban na komputer i na wyjścia na imprezy. Teraz wiem, że to nie powinno tak być :(((((( chcialabym być inna i chcialabym, aby rodzice wiedzieli ze chce sie zmienic i zeby zaczeli mi ufac znowu :((((( co mam zrobic zeby bylo dobrze jak kiedys????????????? co mam zrobic zeby zobaczyli ze mi zalezy na szkole i nie chce zeby bylo tak jak w ubieglym roku???????

Odnośnik do komentarza

Musisz im udowodnic, że rozumiesz swoje błędy i masz teraz właściwe priorytety. Całe szczęście zaczyna się rok szkolny. Skup się w całości na nauce, zastanów się, co Cię najbardziej interesuje i poproś rodziców o zapisanie na dodatkowy kurs (może angielski lub inny język?). Nie wspominaj nic o żadnych imprezach, niech do głowy nie przyjdzie Ci nawet myśl o wagarach. Jak zaczniesz przynosić pierwsze piątki to po pewnym czasie możesz poprosić rodziców o pozwolenie wyjśia na imprezę, ale od razu powiedz im z kim idziesz, gdzie i o której wrócisz. No a potem się nie spóźnij! Poza tym porozmawiaj z nimi otwarcie. Przyznaj się do popełnianych błędów, powiedz, że mieli rację (rodzice uwielbiaja słyszeć takie rzeczy!) i powiedz, że się zmieniłaś, bo rozumiesz co jest dla Ciebie i dobre i ważne. Bądź z nimi szczera.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

no teraz to musisz troche pocierpieć i się starać żeby znowu nie nabałaganić sobie. Tak jak mówił fijolek musisz skupić się na nauce, żadnych wagarów, ani siedzenie przed kompem. Staraj się też pomagać w domu, wiesz tkaie małe drobne rzeczy przynoszą wiele korzyści. Wyrzuć czasem śmieci, pozmywaj naczynia czy poodkurzaj. Rozmowa z rodzicami to dobry pomysł tylko musisz byc szczera bo inaczej wyczują że próbujesz ich nabrać. A to zniweczy caly twój plan. Za szczerą rozmową i chęcią do poprawy muszą iśc czyny bo inaczej rodzice pomyśla że chcesz ich wykiwać.

Odnośnik do komentarza

Ja mam problem bo się upilem że miałem 3‰ i wyladowalen w szpitalu w wieku 15 lat... I to może zdarzyło u mojej dziewczyny i Oni Ją o to winia i nie ufają mi chce wszystko naprawić i pokazać Im że mogą mi ufać ale nie chcą mnie słuchać ,mam poważny problem w domu i się staram na wszystkio naprawić ale nie wiem już jak odbudować ich zaufanie bo Oni nie chcą mnie słuchać ,zero totalna scina ,nic nie dociera do Nich ... Proszę o pomoc bo sam już nie daje rady ...

Odnośnik do komentarza
Gość halinka5000a

Słowami nie odbudujesz ich zaufania. Tylko czyny mogą pokazać rodzicom, że się zmieniłeś. Zbliża się szkoła, więc przyłóż się do nauki, pomagaj w domu, nie siedź przed komputerem tylko np. zacznij czytać książki. To im pokaże, że spoważniałeś. Staraj się więcej czasu spędzać z rodzicami i rodzeństwem (jeśli masz).

Odnośnik do komentarza

Tak jak wyżej.
Dodam jedynie, że musisz pewnie swoje odczekać. Rodzice muszą to jakoś "przetrawić".
No i unikaj alkoholu jak ognia.

Gdyby ktoś, kiedyś na chwilę się zatrzymał być może wykwitłaby z tego minuta refleksji. Poszedł jednak zmierzch do poranka a temu wcale nie było do śmiechu, bo gdyby chcieć przeczytać własne wspomnienia można by je odnieść do teraźniejszości a przyszłość przestałaby być potrzebna.

Odnośnik do komentarza

No dobra ok . Ale jak próbuje spędzić czas z rodzicami to po chwili jest awantura . Się staram jak mogę normalnie z Nimi się dogadać i mówię że mnie boli fakt że po tym nie mam już z kim normalnie porozmawiać ,a jak rozmawiam to po pewnym czasie jest zmiana tematu na moja dziewczynę że to wszystko przez Nią . Tak samo jak On oczekuje ode mnie że będę mógł bez problemu się z Nią widywac i jak powiem Jej że nie wyjde to z drugiej str jest problem i tak od miesiąca ;c

Odnośnik do komentarza

a może zaproś tę dziewczynę do domu by Twoi rodzice ją poznali, może wyjaśnicie obydwoje co się wtedy stało tak by rodzice mieli pełen obraz. Wiesz torchę im się nie dziwię 3 promile to bardzo bardzo dużo. Za dawkę śmiertelną uważa się 4 promile więc było już niedaleko.

Odnośnik do komentarza

Twoi rodzice myślą, że ona ma na Ciebie zły wpływ, że w jakiś sposób może Cię "demoralizuje". Powiedz im, że to nie jest tak, bo ona nie przywiązała Cię w domu do krzesła i nie wlewała w gardło alkoholu. Że sam sobie przyniosłes i sam piłeś. Odizololwanie się od niej nie sprawi, że nagle przejdziesz terapie i nie sięgniesz po alkohol, bo równie dobrze mogło to się stać w Twoim domu im co wtedy by pomyśleli jej rodzice? I jak Twoi by się poczuli? powiedz im o tym niech się zastanowią, czy ich rozumowanie jest słuszne i osądzanie. Zaproponuj też spotkanie we czwórke poruszcie ten temat i niech każdy powie czego sie boi i co go gryzie.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Niestety zaufanie łatwo trudno odbudować. :c Zaufanie można zniszczyć w ułamek sekundy, a odbudowanie zaufania trwa wiele lat :(

Wiele osób uważa że trzeba uciec by zaczęli wierzyć. Ale w tym przypadku niestety to nie zadziała.

 

Jeśli udało ci się, gratuluję. Zaufanie rodziny jest bardzo ważne.

Pamiętaj, złość nic nie da. Musisz spokojnie do tego podejść.  Spokojnie i bez obaw. :) Ucieczka nic nie da (chyba)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...