Skocz do zawartości
Forum

Rozdwajające się paznokcie


Gość Natanka

Rekomendowane odpowiedzi

Odżywki na poważniejsze problemy z paznokciami niewiele się zdadzą. A czy zauważyłaś u siebie jeszcze jakieś inne "dolegliwości" oprócz tej? Z tego co słyszałam, to na wzrost i siłę paznokci wpływa biotyna, czyli witamina z grupy B. Biotyna występuje w naprawdę wielu produktach spożywczych, w związku z tym jej niedobory zdarzają się rzadko. Objawia się to wypadaniem włosów, słabym, łamliwymi i rozdwajającymi się paznokciami. Wielu dermatologów zaleca biotynę osobom uskarżającym się na rozdwajające się i łamliwe paznokcie. Można także stosować rożne preparaty nawilżające, jak np. olejki. Warto jednak połączyć obie kuracje, czyli przyjmować witaminy i codziennie smarować paznokcie olejkiem z drzewa herbacianego melaleuca. Powinno pomóc!

Odnośnik do komentarza

Przechodziłam przez ten sam problem, na szczęście jestem już za nim. Najtańsze kosmetyki, malowanie i paznokcie ... ehh... Teraz już są normalne. Zaczęłam po prostu korzystać z dobrych kosmetyków - odżywka New Nails pozwoliła mi ją doprowadzić do przyzwoitego stanu. Dbajcie o swoje paznokcie ;-)

Odnośnik do komentarza

Czy objawom, które opisujesz, towarzyszą również punktowe zagłębienia w płytce bądź żółtobrunatne przebarwienia?

Powiem szczerze, że do tej pory nie spotkałam się jeszcze z tym, aby płytka rozdwajającego się paznokcia schodziła, aż do jego połowy... być może jest to jakaś choroba paznokci, np. łuszczyca paznokci.

Proponowałabym skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który po obejrzeniu zmian określi ich przyczynę i dobierze odpowiednią metodę redukcji tego problemu.

Jeżeli okaże się, że przyczyną wyglądu Twoich paznokci nie jest choroba - proponuję wdrążyć kilka zabiegów pielęgnacyjnych - według mnie bardzo skutecznych. Metody te zawsze proponuję osobom takim jak Ty, w przypadku których odżywki oraz kremy nie były wystarczające. Nie ukrywam, że ja również miałam podobny problem ;)

Zaopatrz się w olejek rycynowy - produkt ten jest dostępny w wielu aptekach. Każdego dnia na noc aplikuj olejek na dłonie i wcieraj go w skórę oraz paznokcie. Jeżeli jest to możliwe to aplikuj go również rano. Jeżeli nie to w ciągu dnia olejek zastąp balsamem do rąk - ważne jest to, aby balsam ten miał właściwości regenerujące, a nie tylko i wyłącznie nawilżające.

Kilka razy w tygodniu (2-3) zafunduj paznokciom kąpiel w ciepłym olejku rycynowym. Wystarczy go odrobinę podgrzać w jakimś garnku. Paznokcie, a najlepiej całe dłonie, zanurzamy w olejku na około 10-15 minut. Bardzo ważna jest systematyka w wykonywaniu tych zabiegów.

Mniej więcej po upływie 2 tygodni powinna być widoczna poprawa w wyglądzie Twoich paznokci. Daj mi wtedy koniecznie znać ;).

Odnośnik do komentarza
Gość Aneczka2424

Witam!!
Miałam paskudne paznokcie, w sumie to mogę powiedzieć, że nie miałam paznokci, bo ciągle mi się rozdwajały, łamały i były bardzo krótkie:(
Poszłam na studia i zazdrościłam koleżankom ich paznokci. Jedna z nich powiedziała, że stosuje pewną odżywkę i jej pomogła. Nie mogłam uwierzyć,że używa jakiejś odżywki,kiedy spojrzałam na jej paznokcie. Były piękne. Obecnie jestem po studiach, pracuję i moje paznkocie są można powiedzieć piękne:). Nawet płytka paznokcia lekko mi się wydłużyła(optycznie) po odpowiednich domowych zabiegach:)A to wszystko za sprawą jednej niedrogiej odżywki z EVELINE 8 W 1:)Trzeba trochę czasu na to poświęcić i postępować zgodnie z instrukcją, ale już po 2 tygodniach widać efekty. Trochę cierpliwości i Wam też się uda:). Polecam

Odnośnik do komentarza

Koleżanka naprowadziła was na właściwy kierunek - dobra odżywka zrobi swoje. Tylko musisz z niej korzystać systematycznie, bo efekty nie przychodzą z dnia na dzień. Ja przy odżywce new nails swoje paznokcie odmieniłam mniej więcej po kilku tygodniach. Dopiero wtedy zaczęły wyglądać atrakcyjnie - najważniejsze, że w ogóle się to udało!

Odnośnik do komentarza

Używasz systematycznie porządnej odżywki to wszystko będzie w porządku. U mnie to była kwestia dosłownie kilku tygodni - nie ma problemów, płytka wzmocniona, zdrowsza, w lepszej kondycji. Musicie porządnie o te paznokcie zadbać.

Odnośnik do komentarza

Rozdwajające i pofalowane paznokcie mogą być wynikiem urazów mechanicznych , lub choroba np. grzybica paznokcia , niektóre leki które przyjmujemy mogą nam szkodzić na wygląd paznokci . Pofalowane paznokcie mogą występować od niedoboru cynku lub wapnia . Warto udać się do dermatologa lub kosmetyczki .

Metformina cena jest niezmienna tylko na stronie tej apteki, więcej opinii na ten temat można sprawdzić u mnie na blogu.

Odnośnik do komentarza
Gość Żmijka32

Daj sobie na jakiś czas spokój z hybrydami, żelami, akrylami czy tytanami, bo niszczą płytkę. Smaruj paznokcie olejkiem rycynowym. Stosuj skoncentrowany krem, który odżywi nie tylko skórę dłoni ale właśnie paznokcie, np. krem z ekstraktem z jagód goji Derma-plus (naturalny skład).

Odnośnik do komentarza

Natanka, wypisałaś na prawdę wiele sposobów, ale nie widzę tam nic o odżywianiu. Nawet na najlepszym suplemencie jest umieszczona informacja, że nie zastąpi zdrowego sposobu odżywiania. Zaczęłabym od podstaw i unormowanie posiłków, wycofując lub ograniczając te wysokoprzetworzone i mleczne. No i oczywiście wizyta u specjalisty, bo jeśli problem dotyczy Cię tak długo, to może coś się pod tym kryć (paznokcie mówią o nas dość sporo)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...