Skocz do zawartości
Forum

Ślub i dziecko bez zgody rodziców


Gość Karolina.Ot.Tak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina.Ot.Tak

mam 18 lat, jestem z chlopakiem od 3 lat. Bardzo sie kochamy i planujemy slub. Bardzo chcialabym miec takze dziecko, jednak nasi rodzice uwazaja ze to za wczesnie na slub i dziecko, nie chca nam w ogole pomoc, ciagle rzucaja klody, co robic?
Pozdrawiamy
Karolina i Damian

Odnośnik do komentarza

Jeśli jesteście na tyle dojrzali, odpowiedzialni i samowystarczalni to po prostu to po prostu to zrobcie - Wasze życie, Wasza sprawa, ale jeśli chcecie ślub i dziecko finansowane z kieszeni rodzicow to nic dziwnego ze sie nie zgadzaja. Jesli chcecie byc dorosli to iddzie do pracy, zarobci na wszytsko i dopiero szykujcie sie do oltarza, bo narazie nie sadze czy Was na to stac a rodzice nie musza Wam tego sponsorowac i w tym jest chyba problem

Odnośnik do komentarza

Jak można byc odpowiedzialnym w wieku 18 lat, ja was prosze! Rozumiem ślub ale dziecko... przecież skoro się kochacie to przecież możecie poczekać, nie musicie od razu formalizować związku. Zaręczcie się skoro już wam spieszno do oficjalności ale poczekajcie ze ślubem. Nie dziwie się rodzicom, że tak reagują. Przecież wy nie macie żadnego własnego źródła dochodu, nie macie gdzie mieszkać i pewnie chodzicie jeszcze do liceum. To gdzie tu ślub brać. To niby ma być odpowiedzialne zachowanie... Rodzice pewnie się martwią, że nie dacie rady, że zwalicie się którymś na głowę. Ja rozumiem, że się kochacie, i że świata po za soba nie widzicie, ale tak jest zawsze gdy się jest zakochanym.

Odnośnik do komentarza

To piekne, że młodzi ludzie wyznają jeszcze wartości ślubu i rodziny. Mam nadzieję, że rodzice wspomogą Was w dążeniu do tego pięknego celu. Tylko dobrze sobie wszystko przemyslcie, czy na pewno chcecie być razem, czy to na pewno miłość itd, bo Kościół nie uznaje rozwodów. Tzn uznaje, ale w wyjątkowych okolicznościach i długich staraniach.

Odnośnik do komentarza

Rodzice uważają, że jesteście za młodzi, a ślub i dziecko odciągnie Was od planów zawodowych i edukacji. Trudno im się dziwić. Dla własnego dobra poczekajcie jeszcze trochę. Jesteście młodzi, czas Was nie goni, po co teraz organizować ślub bez przychylności rodziców, skoro za kilka lat możecie mieć wszystko to, o czym teraz marzycie? Zamiast dążyć na gwałt do realizacji marzeń, zacznijcie je realizować z drugiej strony: uczcie się, zdobywajcie doświadczenie, zarabiajcie pieniądze, aby po ślubie wprowadzić się do wymarzonego mieszkania i kupić dziecku taki wózek jaki tylko zapragniecie. Nie próbujcie tylko mieć dziecka na siłę. To, że teraz wpadniecie na pomysł aby spłodzić dziecko i przez to rodzice Wam ulegną, nie jest dobrym rozwiązaniem. Pamiętajcie - nic na siłę, rok, dwa czy trzy szybko zleci a w Waszym życiu na pewno wiele się zmieni. Zorganizujcie sobie cichy kącik, aby po ślubie mieć to, czego pragniecie.

Odnośnik do komentarza

ja sie nie dziwie waszym rodzicom, to ze macie 18 lat nie znaczy ze jestescie w pelni dojrzali i odpowiedzialni. Najlepiej skonczcie studia zalozcie firme albo zacznijcie pracowac w dobrej firmie wtedy inaczej na was spojrza bo narazie wychodzicie na szalonych mlodziencow, ktorzy mysla sercem nie rozumem i wydaje im sie ze wszystko z nieba spada a ich milosc jest silniejsza niz milosc romea i julii, a zycie to zweryfikuje kiedy pojawia sie trudnosci

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Dlaczego zniechęcacie tych młodych ludzi do podjęcia tego właściwego kroku? Doradzacie im żyć na kocią łapę zamiast wziąć ślub. Bo tak jest łatwiej? Mniejsza odpowiedzialność? Brak konsekwencji? To są naprawdę według Was plusy???

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...