Skocz do zawartości
Forum

Niepełnosprawność a problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.
Od niedawna mam problem ze snem. Nie chce Mi sie spac w nocy...(ogladam tv w nocy i tel w reku ), a nad ranem bym spala do 10;00 nawet. W nocy podczas ogladania tv i patrzac sie w tel wgl Nie odczuwam ze chce Mi sie spac. A nad ranem bym spala. Zwykle wstaje o 8;00 oczywiscie nie wyspana.
Leze w lozku juz o 21;00 i tv ogladam do 00;00/ 1;00. Potem wylaczam tv i proboje zasnac...ale na Nic. Zasypiam okolo 6;00. Wstaje o 8;00.
I tak jest od pol miesiaca, meczy Mnie to, tak jest noc w noc.
Prosze o rade. :-(

Odnośnik do komentarza

Nie ogładaj Tv po 22.00. Jak nie chce Ci się spac to sobie włącz na Youtubie te filmiki co Ci podsyłałam z nauką niemieckiego- Jesli jest wieczór to przyśniesz przy nich, bo nie będa Cię emocjonowały, jeśli faktycznie póżnym wieczorem jestes bardzo rozbudzona to chociaż dużo się nauczysz, bo głowa będzie ciągle czujna. Czyli będziesz miała z Tego pożytek.

Wogóle wydaje mi się ze za bardzo jak na tak młodą osobę wiedziesz żywot niezdrowego leniwca- zakładasz co chwilę posty osoby znudzonej życiem.
"ojej, pomóżcie, codziennie chce mi się jeśc duże ilości słodyczy"- aż  prosi się odpowiedz typu " no to nie ż..j".
"ojej, pomóżcie, właśnie sobie przestawiam organizm , każdego dnia coraz dłużej oglądam telewizję i następnego chętnie spalabym do 10.00"
Przecież logiczne, ze jakbyś następnego dnia gnała do pracy i musiała wstać o 5.00 czy 6,30 to nie pozwoliłabyś sobie na głupie oglądanie telewizjii.

Jesteś zbyt młoda aby tak głupio tracić czas i zdrowie.

Odnośnik do komentarza

Kikunia ma rację. Z braku jakiegokolwiek zajęcia,ciągle skupiasz się na sobie. Analuzyjusz i zastanwiasz ,nad każdą drobnostka. Zamiast rozmieniac się na drobne,pomysl jak konstruktywnie zagospodarować swój czas,bo masz go za dużo.
Sama bardziej angażuj się, w swoje problemy,bo czuje ,że oprócz omawiania ich na forum,to tak naprawdę nic z nimi nie robisz. Skonczysz omawiać jeden...wynajdziesz drugi.
No nie tędy droga....skup się na jednym aspekcie, rozwiaz go ,a potem napisz ,że ci się udało. Chcesz wszystko zrobić na raz,a tak naprawdę,nie robisz nic.

Odnośnik do komentarza

Rzadko z dm wychodze (weekend bo mam szkole)
Wiec w tygodniu w dm siedze.
Mam tylko 3kolezanki z ktorymi rzadko sie spotykam. Nie poznaje nowych ludzi. Boje sie ich poznawac. (Jestem osoba niepel. i normalni zdrowi rowiesnicy widza i kapuja ze cos jest ze Mna Nie tak (Umysl chory mam). Zwiazki. Jestem po 2ch zwiazkach. Od 3ech lat jestem sama. Jak mahomet napisal; I Tak nikt Normalny Cb Nie wezmie. Przyznaje Mu racje.
Wszystko jest bez sensu.
Nikt Nie chce zadawac ani wiazac sie z osoba chora umyslowo.

Odnośnik do komentarza

Kikunia55- Moge Ja wlaczyc, czemu NIE :)
Jestem osoba sprawna (w normie) ruchowo mam wszystko na swym miejscu tylko mam wolne ruchy troszke.
Ale Nie przesadzajmy, pocwiczyc troche moge :)
Jeszcze 1no; Napewno przez chwile tez poczuje sie lepiej psychicznie a ze mieszkam juz 13lat z macocha ktorej Nie umiem sie postawic-robi ze Mna co chce-pomiata mna, gnebi mnie psychicznie, wyzywa sie na Mnie, staram sie jej dogodzic jak mg ale jest zawsze to samo; I tak zle i tak Nie dobrze.
Np Posprzatam zle, nie posprzatam...jeszcze gorzej.
Mam dosc :-X

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...