Skocz do zawartości
Forum

Wizyta u psychologa


Gość MałaMizagubiona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MałaMizagubiona

Witam serdecznie, chciałbym dowiedzieć się czy warto wybrać się do psychologa.. Facet którego kocham ma bardzo duże problemy z zaufaniem i uczuciami przez wydarzenia w jego życiu nie potrafi zaufać nikomu nawet sobie dodatkowo nie czuje Nic poza strachem że już nic ani nikt nie wzbudzi w nim zaufania miłości i że na nikim nie będzie mu zależeć. Nie zgodził się na wizytę u psychologa wiec zastanawiam się czy ja bym mogła do niego pójść aby naprowadzil mnie jak pomóc bo jestem jedyną osobą która wie o problem tej osoby i nie wiem co robić jak pomóc

Odnośnik do komentarza

Nie może być Pani terapeutką dla mężczyzny, na którym Pani zależy. Może go Pani jedynie spróbować nakłonić do skorzystania z pomocy psychologa, ale sama go Pani "nie uzdrowi". To on sam musi zdawać sobie sprawę, że ma problem i że powinien skorzystać z pomocy specjalisty.

Co do długości czekania w kolejce do psychologa na NFZ, zależy to od miasta i konkretnej placówki. Szczegółowe dane na temat tego, ile trzeba czekać do psychologa w danym mieście znajdzie Pan/Pani pod linkiem: http://kolejki.nfz.gov.pl/W miejscu świadczenia należy wybrać np. poradnia zdrowia psychicznego. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość jfdjffjdjddnddkdkkd

Pod tym linkiem nic nie znajdę. Tam to może jest kolejka widoczna ale we Warszawie a nie w okolicach małego wiejskiego miasta... mniej więcej chciałbym aby mi ktoś napisał jak długo czekał... czy to jest miesiąc , trzy , pół roku czy 2 lata bo jeśli wieki mam czekać to nie ma sensu się pchać wcale....

Odnośnik do komentarza
Gość MałaMizagubiona

Może po prostu tym że znam go tak długo że zależy mi na jego szczęściu bo przed pewnymi wydarzeniami nie był taki ? Nie chce żeby nagle mnie pokochał nie chce mu pomóc żeby czerpać z tego korzyść tylko najzwyczajniej w świecie widzę jak meczy się sam ze sobą i nie chce siebie podleczyc tylko chce dowiedzieć się jak z nim rozmawiać i jakich rad mu udzielić bo nie poszedł i nigdy nie pójdzie do psychologa znam go na tyle że to jest tak zamknięta w sobie osoba że żadna siła go tam nie zaciągnie mimo że zdaje sobie sprawę z problemu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...