Skocz do zawartości
Forum

Czy to ten rodzaj schizofrenii?


Gość s...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem, otóż podejrzewam że choruję na Schizofrenię Katatoniczną Hiperkinetyczną ponieważ mam prawie wszystkie objawy i moje myśli bardzo dziwnie funkcjonują krążą wokół 1 sytuacji od 4 lat i ogólnie mam czasem bardzo zły nastrój depresyjny/samobójczy, nie widzę czasem celu który mam w życiu spełnić a przyszłość wydaje się taka szara i do kitu a czasem mam napady Euforii i jestem rozbawiony i śmieję się bez powodu, skaczę, uderzam w coś i śpiewam, mam nadzieję że uzyskam odp.

Odnośnik do komentarza

To co opisujesz bardziej przypomina jakieś zaburzenia afektywne(eufaoria). Prędzej to cyklofrenia niż schizofrenia. Oczywiście nie jestem ekspertem od tego. Takie diagnozy to do psychiatry. Polecam udać się co najmniej do trzech psychiatrów. Z doświadczenia wiem że oni stawiają błędne diagnozy. Dobra diagnozę postawi Ci ten który nie wsadzie Cie w ramy, czyli nie zdiagnozuje choroby.
Licz się z tym że dostaniesz silne leki, neuroleptyki. Przeciwko objawom wytwórczym. W najlepszym wypadku stabilizatory nastroju typu lit, walproinian sodu itp.
Znowu myśli krążące wokół jednej sytuacji to zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Obsesja na jakimś punkcie i wewnętrzny przymus skupiania się na tym.

Oczywiści istnieją ramy według których ocenia się jaką ktoś ma chorobę. Jest to DSM-5. Osoba musi spełniać określone warunki do klasyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Gość dsfdsfsdfds

Przyszłość wydaję się szara być może dlatego , że budujesz swoje kwanty w fundamencie i oparciu o te właśnie sytuacje która Cię wyniszcza .
Bracie może po prostu znajdź fundament i motywacje w okół której będziesz budował swoją przyszłość coś co będzie Ci dawać motywacje a jest wiele takich rzeczy a twoje szaractwo się zmieni ponieważ będziesz budował swoja przyszłość w teraźniejszości w oparciu o coś dużo lepszego .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...