Skocz do zawartości
Forum

Panicznie boję się spać sama w domu


Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbia ta prace wiec nie chce stawiać go przed takim ultimatum, i to nie jest tak ze cały czas jeździ, bo od grudnia był tylko raz na tydzień, ma w ciągu roku taki okres kiedy wyjeżdża w delegacje bo mają np projekt w gdańsku i to jest taki miesiąc lub dwa w całym roku. Gdyby wiecznie wyjeżdżal pewnie bym go poprosiła o zmianę pracy ale w takiej sytuacji ze to jest max 2 miesiące w ciągu roku nawet mniej to nie będę go ograniczać, musi być inny sposób żeby pokonać mój strach niż to żeby zmienił prace

Odnośnik do komentarza

Rozumiem cię. Mam podobnie, gdy mąż wyjeżdża w delegację. Na szczęście nie trwa to nigdy dłużej niz dwie, trzy noce. Muszę mieć wszędzie zaświecone światło, radio i telewizor włączone non-stop - żeby przypadkiem nie usłyszeć jakiegoś podejrzanego dźwięku, drzwi nie zamknięte przypadkiem na klucz (przecież muszę móc łatwo uciec w razie czego) Leżę w łóżku twarzą do drzwi, oglądam się za siebie, w kąpieli szybko myję twarz, żeby przypadkiem za długo nie mieć zamkniętych oczu... brzmi to niewiarygodnie, jak to piszę i czytam - dojrzała kobieta, matka, a takie strachy mnie dopadają. Najgorzej jak zaczynałam się modlić, albo prosiłam o ochronę moich najukochańszych świętej pamięci dziadków - wtedy nawet ich zaczynałam się bać. Blędne koło. Szaleństwo :)

Co mi pomaga? Znalazłam na siebie sposób - zauważyłam, że jak umęczę sie, ale tak porządnie w ciągu dnia, to wieczorem, gdy padam na twarz nie mam aż takich jazd. Myślę tylko o tym, żeby już położyć się i zasnąć. Coś jakby wyłączyć swój mózg i zmysły. Myślę, że w ten sposób na ciebie podziałało wino. Niestety nie przepadam za alkoholem, więc u mnie ta metoda odpada ;)
Podoba mi się jeden z pomysłów tutaj przedstawionych - kąpiel, kołderka, cieplusio, błogo... muszę wypróbować. Ja zwykle dożynam resztki mocy i energii przed telewizorem - taka "zapchaj dziura", bo jak się boję, to ostatnia rzecz, która mi pomaga, to koncentrowanie się nad tym - potęguje to mój strach ogromnie. A tak, sama ze sobą takie "gierki" uskuteczniam - "wcale się nie boję, oglądam sobie film i dajcie mi święty spokój". To samo potem w łóżku myślę sobie "a dajcie mi spokój, spać idę, i mam to wszystko gdzieś". I nawet nie muszę nakrywać się pod szyję i nawet stopy mogę mieć odkryte.. hehe I pomaga :) Rany jak to wszystko brzmi ;D
Nie miałam żadnej traumy, nie byłam strachliwa, horrory obejrzałam wszystkie chyba możliwe, tylko na starosc mi się zaczęło, nie wiedzieć skąd. Pozdrawiam i powodzenia życzę!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny co z wami się dzieje!!!!Co na to wasi mężczyźni ?Takie strachliwe kobiety !!!Przecież nikt was nie wykradnie z tych domów ani nie pożre !Z Tobą w domu są jeszcze dzieci.Ja tez teraz siedze sobie cichutko w wielkim domu .Dziecko spi w swoim pokoju na piętrze .Mąż jeszcze nie skończył pracy .za niedlugo bedzie.I ciesze sie spokojem ,samotnością tym,ze jeszcze mam urlop.Podjadam sobie czekoladki(wiem ...na noc)i jest super.

Odnośnik do komentarza

Ja tak w ogóle uwielbiam być sama. Zawsze byłam nocnym markiem. Noc to najbardziej twórczy dla mnie czas. Uwielbiam jak dom śpi, a ja sobie coś robię. Ale tak najlepiej jak mąż z córcia są za ścianą, a nie jak jestem sama SAMA. Na szczęscie dla mnie zdarza sie to rzadko :)
Co do zwierzaków - myślę, że byłoby bardzo pomocne mieć takiego towarzysza! Planujemy kupić i kota i psa haha

Odnośnik do komentarza

Powinnaś mieć w domu jakiegoś zwierzaka ,to wcale nie jest głupi pomysł.Nie bedziesz czuła sie tak samotna kiedy nadejdą te nieszczęsne delegacje.I prosze Cie,przestań...Twoi rodzice maja dwa psy,a Ty z tego powodu nie mozesz ,bo trzy to za duzo,przeciez z Tobą nie mieszkają,a Twoje odwiedziny u nich zapewne nie przedłużają sie do miesięcy ,jakos przeżyją tego trzeciego psiaka na chwile .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...