Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych


Gość Anna0077

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nata1234567

Otóż, tabletki przyjmuję zwykle o godzinie 13, w piątek zapomniałam wziąć piętnastej tabletki a w sobotę ok. godziny 17 odbyłam stosunek i dopiero ok godziny 18 przypomniałam sobie o zaległych tabletkach i przyjęłam 15. i 16. czyli 15 przyjęłam po 29h a 16 z 5-godzinnym opoznieniem i teraz czy jest szansa ze jestem w ciazy? dodam ze na drugi dzien pojawilo sie plamienie i krwawienie, nie wiem czy to dobrze. Koontynuuje blister

Odnośnik do komentarza
Gość kasiaaaaaa09

Hej. W sobotę zapomniałam wziąć tabletki (18) i przypomniałam sobie dopiero dzisiaj (w niedziele, przy brani tabl 19), wzięłam 2 na raz, a dopiero potem przeczytałam ulotkę, aby opuścić reszte tab, zrobić 7dniową przerwę. Co zrobić w takiej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Gość nikaaaaaa

Witam biorę od bardzo długiego czasu ok 2 lat kontracept i zawsze biorę tabletki o 14-15 , zapomniałam wziąć 10 tabletki z blistra we piątek i we sobotę o 21 wziąłam dopiero tabletki numer 10 i 11 , czy jest jakies niebezpieczenstwo? Proszę o odpowiedź :(

Odnośnik do komentarza
Gość aaaaaaaaaaaaa

Witam
przez chorobę nie wzięłam dwóch tabletek Lesinelle pod rząd. Nie przyjęłam 9 i 10 tabletki z blistra (2 tydzień). Co powinnam zrobić, czy brać zaległe tabletki + dzisiejsza, czy zrobić przerwę?

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelina01

Witam,
Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Teenia. Przyjmuje je codziennie o godzinie 22-23. We wtorek pominęłam tabletkę, w środę także, jednak we czwartek o godzinie 7 00 przyjęłam tabletkę ze wtorku i środy. Czy mam przyjmować dalej normalnie tabletki ? Czy potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia? Przez jaki okres będę się musiała lepiej pilnować? I czy kolejny blister mam zacząć przyjmować po 7 dniach przerwy od końca ostatniego ?

Odnośnik do komentarza
Gość Olga1234567

Witam, od 4 miesiecy biore tabletki antykoncepcyjne sidretella 20, zawsze biore sie o regularnej porze i nigdy nie zdarzylo mi sie zapomniec az do dzisiejszego dnia kiedy wyjechalam z domu i bede dopiero jutro po poludniu a nie zabralam ze soba tabletek. Moj problem polega na tym, powinnam dzis wziac 7 tabletke po 7-dniowej przerwie ale jw z pospiechu zapomnialam blistra, czy jesli wzielabym jednorazowo tabletke kolezanki i jutro powrocila do swoich bylabym zabezpieczona ? W tym momencie z rozpaczy przyszedl mi do glowy taki pomysl. Co moze sie stac jesli wezme taka tabletke, co mam zrobic w tej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Gość Carollina89

Hej!
Mam problem, przyjmuję Sylvie 20 i zapomniałam całkowicie wziąć 13 tabletkę, następnego dnia przyjęłam kolejną tabletkę o normalnej porze. Dzisiaj zauważyłam plamienia... Czy powinnam kontynuować przyjmowanie tabletek? Niestety mój gin jest na urlopie a ja zagranicą. O ciążę się nie martwię bo nie współżyłam, tylko o plamienia... i co robić?

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry,

Bardzo proszę o pilną pomoc! Mam już niewiele czasu, a nie wiem, co robić...

Przyjmuję tabletki dwuskładnikowe Ovulastan i w bieżącym cyklu pominęłam dwie, jedną w pierwszym, drugą w drugim tygodniu stosowania.

Pierwsze pominięcie tabletki miało miejsce czwartego dnia od przyjmowania; przez następne siedem dni stosowałam mechaniczne środki antykoncepcji (prezerwatywa) i regularnie przyjmowałam tabletki, dlatego ryzyko zajścia w ciążę w tym okresie wykluczam. Problem pojawia się przy drugim pominięciu - miało to miejsce dokładnie pierwszego dnia po zaprzestaniu stosowania prezerwatywy. Zapomnianą tabletkę wzięłam następnego dnia, ale po upływie 24h...
Drugie pominięcie miało miejsce w drugim tygodniu przyjmowania tabletek (dokładnie dwunastego dnia), to jednak z powodu poprzednio pominiętej tabletki obawiam się, że istnieje ryzyko ciąży (doszło do współżycia w dniu pominięcia drugiej tabletki i dzień po, bez dodatkowych metod antykoncepcji).

Czy powinnam biec do lekarza i prosić o przepisanie tabletki 'po', czy też nie ma obaw?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

Odnośnik do komentarza

W sobotę trafiłam do szpitala z wymiotami, tabletki przyjmuję o 21, wiec ta pierwsza tabletka została zwrócona, kolejną przyjęłam w niedzielę o stałej porze (nie zwymiotowałam), w poniedziałek o 20 miałam operację i nie mogłam przyjąć tabletki, gdyż nie mogłam się wybudzić, we wtorek nie mogłam spożywać pokarmów ani wody, by nie narazić się na wymioty. Dzisiaj jest środa i nie mam pojęcia jak postępować dalej. Z racji długiego weekendu moja pani ginekolog wyjechała, a w sobotę (03.05) zaczynałaby się 7dniowa przerwa na plamienie z odstawienia. Czy mam rozpocząć nowe opakowanie w pierwszym dniu plamienia?

Odnośnik do komentarza

~anaaaa
Pominęłam 13 tabletke antykoncepcyjną
Pominęłam 13 tabletkę Harmonet i odbyłam tego dnia stosunek. Przyjęłam zapomnianą tabletkę razem z 14. Jakie jest ryzyko ciąży? Co powinnam zrobić?

13 tabletka to jakos 2 tyg...dobrze ze ja wzielas,trzeba bylo mozliwie jak najwczesniej ja przyjac.Teraz juz nic nie zrobisz,czekaj na krwawienie a ewentualnie jesli sie nie pojawi zrob test.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...