Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych


Gość Anna0077

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę rok tabletki lesinelle. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się pominąć tabletki. Teraz mam problem bo w pierwszym tygodniu po przerwie zapomniałam wziąć tabletek. Otóż zapomniałam 3 i 5 tabletki. Kolejnego dnia wzięłam 2 na raz. Dodam, że kochałam się w przerwie oraz w tygodniu kiedy zapomniałam wziąć tabletek.Czy istnieje duże prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Witam, w piątek (02.10) rozpoczęłam stosowanie tabletek antykoncepcyjnych vibin mini, w sobotę odbył się stosunek. W niedzielę i poniedziałek zostały pominięte dwie tabletki, zjadłam je dopiero we wtorek rano. W tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki również odbył się stosunek. Czy takiej sytuacji istnieje ryzyko ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam . Jestem w trakcie antykoncepcji , drugi listek tabletek , w pierwszym pominęłam dwie tabletki , które za każdym razem wzięłam na drugi dzien , krwawienie z odstawienia wystąpiło , nie było obfite ale trwało 8 dni , czy mimo to jest możliwość ze jestem w ciazy ?

Odnośnik do komentarza

Witam, od roku przyjmuje vibin mini. Podaczas obecnego cyklu ominęłam tabletkę w pierwszym tygodniu i 2 tabletki w trzecim tygodniu.Po ominięciu tabletek w trzecim tygodniu od razu przeszlam do tabletek placebo. I teraz moje pytanie czy jesli po 7 dniach nie brania subs. czynej(2dni pominiecie i 5 dni tabl.placebo) zacznę brać nowe opakowanie to czy jestem chroniona? jesli tak to po jakim czasie. Dodam, ze podczas całego cyklu nie doszło do współżycia, wiec nie mogłam zajść w ciążę.

Odnośnik do komentarza

Witam, Mam problem ponieważ pominęłam, 2 tabletki antykoncepcyjne. Nie mam pojęcia jak to się stało i w jakich dniach. Zorientowalam się dopiero dzisiaj, a mianowicie zostało mi do przyjęcia jeszcze 6 tabletek, 2 białe i 4 placebo (biorę daylette), dzisiaj wzięłam już według kolejności, więc nowe opakowanie wypada w środę a zawsze zaczynałam w poniedziałek. Dostałam również okres już dzisiaj a zwykle był w niedzielę. Co powinnam teraz zrobić? Nowe opakowanie powinno zaczac się w 2-5dniu okres

Odnośnik do komentarza

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne lesinelle, w drugim tyg. blistra zapomniałam wziąć jedną tabletkę więc przyjęłam dwie naraz zgodnie z ulotką. Niestety zdarzyło się tak, że drugi raz w tym samym tygodniu nie zażyłam tabletki, po raz kolejny przyjęłam dwie naraz. Czy mogą wystąpić działania niepożądane? Co robić w takiej sytuacji? Pierwszy raz miałam taką sytuację. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam podobny problem. Biore tabletki belara zapomnialam wziasc tabletke w sobote i w niedziele. Ostatnia byla brana w piatek o 17. Wzielam 2 tabletki w poniedzialek rano a po poludniu o stalej porze 3. To byla 9 i 10 tabletka . odbylam stosunek z wtryskiem we wtorek . w niedziele e kiedy pominelam tabletke zaczelam krwawic obficie. I podczas stosunku tez krawalilam . czy mozliwe zebym byla w ciazy.? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam Od kilku miesięcy biorę tabletki Sidretella 20. Tabletkę z pierwszego tygodnia powinnam wziąć w niedzielę (rano ok.11), natomiast wzięłam ją dopiero w poniedziałek (wieczorem ok.20tej). O pomyłce w dniach zorientowałam się dopiero w trzecim tygodniu przyjmowania tabletek (więc do tej pory nie wzięłam tej zapomnianej). Czy jest sens w trzecim tygodniu przyjąć tę zapomnianą tabletkę i kiedy rozpocząć nowe opakowanie? W niedzielę czy w poniedziałek? Do końca opakowania zostało mi kilka sztuk.

Odnośnik do komentarza

Biorę tabletki cerazette (tabletki brane bez robienia przerw), ostatnio pominęłam dwie tabletki, jak tylko się zorientowałam to wzięłam rano obie a potem wieczorem kolejną przypadającą na ten dzień. Jak długo powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie, aby uniknąć ryzyka ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość Beaat1991

Pomóżcie mi bo ja już zglupialam pilnie nie wzielam podaje 14 15 tabletek następnie chyba 17 wzięłam 3 naraz za 14 i 15 dzień wraz z 17 w 18 tygodniu wspolzylam czy jest możliwe ze mogę być w ciąży pomóżcie pilnie

Odnośnik do komentarza
Gość Justyna 94

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne lessinelle ponad rok zapomniałam wziąść dwóch tabletek pod rząd (11 I 12 ) lecz wzięłam je kolejnego dnia jak tylko się zorientowałam że ich nie wzięłam. Tego dnia dostałam krwawienia. Czy teraz mam brać ostatni tydzień tabletek czy odstawić? Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry,
Przyjmuję lek Vibin już od kilku lat, po raz pierwszy zdarzyło mi się przyjąć dwie tabletki pod rząd (7 i 8) z 13,5h opóźnieniem (przyjmuje o 18:00, dwa dni pod rząd przyjęłam o 7:30 następnego dnia). Jak powinnam postępować w tym przypadku? Kiedy zabezpieczenie będzie znów działało?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Dziewczyna lat 18

Witam pominęłam 2 tabletki vines w pierwszym tygodniu blistra i jedną w drugim tygodniu łącznie 3 tabletki w 6,7 i 8 dniu blistra pominęłam je całkowicie i nie zażyłam. Następnie wystąpiło u mnie krwawienie z odstawienia po czym zaczęłam kontynuację brania tabletek. Po 11 dniach od pominięcia tych trzech tabletek doszło do stosunku czy jest możliwość ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Witam, zapomniałam zażyć tabletki przez 2 dni?! Trzeciego dnia się zorientowałam i zdążyłam zapomniane tabletki. Kolejna tabletka w blistrze była tabletka placebo (zażywam tabletki YAZ - dwuskładnikowe). Przeczytałam ze w takim przypadku powinnam rozpocząć kolejne opakowanie tabletek bez robienia przerwy. Niestety przeczytałam o tym za późno i dzisiaj mija 2 dzień kiedy zażywam tabletki placebo (sa 4 w opakowaniu). Co powinnam zrobić?! Proszę o poradę. Z góry dziękuje. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...