Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej


Gość hakkyo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość alicjaloss

Dzieki za odpowiedz. Ulotka mowi, ze pominiecie tabletki w drugim tygodniu nie obniza skutecznosci, wiec tym sie nie martiwlam:) Zastanawialam sie tylko czy spoznienie z wzieciem innej o 5 godzin w polaczeniu z pomineiciem kilka dni wczesniej innej w opakowaniu moze spowodowac zahwianie dzialania tabletek.

Odnośnik do komentarza

Witajcie! Ja mam natomiast taki problem.
Zapomnialam wziasc pierwsza tabletke po siedmiodniowej przerwie. W dodatku potem tabletke nr. 4 wzielam z 24godzinnym opoznieniem. Dodam, ze wspolzylam w tym czasie bez dodatkowego zabezpieczenia. Zaniepokoilam sie troche, bo od wczoraj pobolewa mnie brzuch jak na okres, czasami dosyc mocno, a jest to 13 dzien brania tabletek, czyli 18 dzien od pierwszego dnia okresu. Czy to moze oznaczac ciaze ?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Od dwóch lat biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette. Nie miałam z nimi nigdy problemów jednak w tym miesiącu wszystko sobie rozregulowałam - najpierw wzięłam tabletkę o dzień za szybko (opakowanie zawiera 28 tabletek w tym 4 placebo po których od razu rozpoczynam nowe opakowanie, więc zamiast 28 wzięłam 1 z nowego opakowania). Jednak w tym tygodniu (drugi tydzień, 11 dzień pomyliłam daty i zapomniałam o pigułce gdyż byłam pewna że ją wzięłam skoro daty teoretycznie zgadzały się z numerem kolejnej tabletki) było to dwa dni temu, dziś na to wpadłam i w ulotce jest wyraźnie napisane co zrobić - zażyć zaległą nawet jeśli będę musiała przyjąć dwie na raz. Tak zrobiłam. Jednak dziś w nocy dostałam także krwawienia. Czy to znak że powinnam postąpić inaczej? Krawienie powinno wystąpić dopiero za 2 tyg. Czy wtedy dostane kolejne? Kontunuuję branie pigułek o normalnych porach. Dodam że wczoraj kochałam się z chłopakiem, jednak w ulotce jest napisane że w drugim tygodniu prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest małe. Powinnam się martwić? Co zrobić w kwestii krwawienia?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie odnośnie pominiętej tabletki antykoncepcyjnej. Pominęłam jedną tabletkę w 3 tyg.(poniedziałkową) zorientowałam sie dopiero we wtorek gdy brałam tabletke ze wtorku. Wg ulotki zażyłam obie na raz (pon i wt) kontunuowałam opakowanie do konca (do piątku) i nie robiłam 7-dniowej przerwy. Niepokoi mnie jednak fakt iż ostatnią tabl z blistra wzięłam w piątek o godz. 22 a w sobote rano dostałam krawienia, czy to normalne ? 2 opakowanie rozpoczęłam normalnie bez przerwy w sobote o 22

Odnośnik do komentarza

Witam , przyjmuje antykoncepcję od 2 tygodni , w sobotę odbyłam stosunek z obawy zajscia w ciążę w pon zazylam tabletkę 72h Ellaone. We wtorek odbyłam stosunek, znów ta sama sytuacja strach . Czy jest możliwość zajścia w ciążę ? Czy tabletka ellaone wciąż działa ? Co do przyjmowania antykoncepcji , zdążyło mi się pominąć tabletkę tydzień wcześniej ( to był koniec 1 tygodnia ich przyjmowania )

Odnośnik do komentarza

Witam ;-) Od pół roku stosuje antykoncepcje hormonalną, a mianowicie tabletki lesine. W piątek zapomniałam wziąć tabletkę (tydzień pierwszy po odstawieniu ) w sobotę wzięłam normalnie i w niedzielę też. Dodam jeszcze, że w sobotę doszło do zbliżenia z partnerem. Czy ryzyko zajścia w ciążę jest duże? Czy tabletka 'dzień po ' pomoże? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Dzisiaj (12.10) 2 tydzień biorę tabletki antykoncepcyjne (6 opak.) i nie pamiętam czy wzięłam tabletkę (wyjęłam ją i nie wiem czy zażyłam). W takim wypadku powinnam po skończeniu tego opakowania zacząć nowe bez przerwy ? Nie będę współżyła do 25.10 czy po takim czasie przez tą tabletkę ryzyko ciąży będzie większe i potrzebna będzie dodatkowa ochrona (czy te 7 dni dodatkowego zabezpieczenia już nie jest potrzebne) ? Biorę obecnie Belarę. To pierwsza taka sytuacja. Błagam o pomoc. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Lesiplus, przyjmuje je o godzinie 19, ale w 22 dniu zapomniałam ją wziąć wieczorem i wzięłam dopiero o 15 następnego dnia, następna tabletka 23 dnia była wzięta już o 19 godzinie tak jak zawsze. Co mam zrobić, czy dokończyć blister wraz z tabletkami placebo czy ominąć placebo i zacząć kolejny blister?

Odnośnik do komentarza

Witam :) Biorę tabletki antykoncepcyjne od prawie roku. Pierwszy raz zdarzyło mi się zapomnieć jednej tabletki w 3 tygodniu przyjmowania tabletek. Nie zorientowałam się i wziełam następną dokładnie po 24h. Czy mogę normalnie dokończyć przyjmowanie tego opakowania czy nie brać tabletek placebo?

Odnośnik do komentarza

Witam, od ponad 3 lat przyjmuję Ovulastan. Ostatnio pominęłam 20 tabletkę, ale zażyłam ją razem z 21, następnie zrobiłam 7 dniową przerwę w której normalnie wystąpiło krwawienie z odstawienia i 8 dnia rozpoczęłam kolejne opakowanie. Czy podczas przerwy byłam zabezpieczona? proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

1,5 roku przyjmuję tabl. antykoncepcyjne (zawsze o 18.00). 22.10.15 zapomniałam przyjąć 1 tabletki (zostało 6 tabl. do końca opakowania) i przyjęłam ją następnego dnia (po upływie 10h). Na ulotce czytałam, że gdy nie upłynęło więcej niż 12h, to nie jest konieczne stosowanie dodatkowego zabezpieczenia. 4 dni po tym incydencie odbyłam stosunek z partnerem. 2 tabletki przed końcem op. miałam plamienia i ból u dołu brzucha. Jutro będzie 6 dzień 7dniowej przerwy, a okresu brak. Czy mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam :) w trzecim tygodniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych zapomniałam o jedenej (minęło 12h) gdy się zorientowałam w panice przyjęłam zapomnianą tabletkę. Następnie nie przyjmowałam reszty tabletek gdyż przeczytałam ze należy zrobić przerwę od razu po pominięciu tabletki (uznawać dzień pominięcia jako pierwszy dzień przerwy). Czy jestem zagrożona ciążą przez przyjęcie tabletki pominiętej i odstawieniu reszty?

Odnośnik do komentarza

Witam, od kilku miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio, w dzień stosunku zapomniałam wziąć jedną tabletkę - minęło ponad 12 h zanim ją zażyłam. Na drugi dzień (po stosunku) przyjęłam tabletkę "po" ellaone. Kilka godzin później doszło do kolejnego stosunku, kontunuuję zażywanie tabletek antykoncepcyjnych ale boję się, że ta 1 pominięta tabletka może doprowadzić do ciąży. Nie stosowałam dodatkowych zabezpieczeń, mimo informacji na ulotce (stosowanie dodatkowej antykoncepcji przez 7 dni)

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, biorę tabletki antykoncepcyjne Midiana. Zapomniałam wziąć tabletki na początku 3. Tygodnia. Wg. Ulotki nie powinnam robic przerwy tylko zacząć nowe opakowanie. Niestety nie mam recepty i kolejne opakowanie zacznę dopiero po 7dniowej przerwie. Jak długobpowinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie? Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie 7 tyg temu zapomniałam raz zażyć tabletki antykoncepcyjnej doszło wtedy do stosunku. W ciągu 48 h zażyłam tabletkę escaleppe, dostałąm następnie normalnie okresu ale po 6 tyg zauważyłam u siebie ze bardzo często oddaje mocz i trwa to już ponad tydzień 5 dni temu ponownie dostałam okresu czy to 100 % oznaka ze nie jestem w ciąży ? bo naczytałam się o różnych objawach i sama już nie wiem, pewnie tylko panikuje. Dziękuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, Proszę o pilną odpowiedź. Biorę tabletki YAZ. Zapomniałam wziąć 13 tabletki wczoraj rano i dziś rano wzięłam dwie. Martwię się, bo w noc przed pominięciem 13stej tabletki uprawiałam seks z moim partnerem. Czy mam przyjąć tabletkę po? Bardzo proszę o pomoc i radę, z góry serdecznie dziękuję. A.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...