Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej


Gość hakkyo

Rekomendowane odpowiedzi

Nelsonka,
lekarze i eksperci naszego forum to osoby, których nick jest na zielono podpisani są imieniem i nazwiskiem, na pewno nie podają numerów telefonów. Inne osoby, które są niezalogowane i podpisują się lekarz - nie pracują na forum, nie wiemy kim są i nie warto im ufać, bo często są to reklamy itp.
Oto link z najczęstszymi pytaniami do lekarza:
http://forum.abczdrowie.pl/forum-ginekologia/364028,najczestsze-pytania-dotyczace-tabletek-antykoncepcyjnych
A tu o pominięciu tabletek:
http://forum.abczdrowie.pl/forum-ginekologia/188948,pominiecie-jednej-tabletki-antykoncepcyjnej
http://forum.abczdrowie.pl/forum-ginekologia/235113,pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-w-pierwszym-tygodniu

Pozdrawiam
moderator

pozdrawiam
moderator

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie.Biore tabletki od okolo 2 lat i nigdy nie zapomnialam tabletki. Obecnie pominelam tabletke z 3 tygodnia, przedostatnim dniu brania tabletki. czyli (piatek ) powinnam wziasc tabletke ok 20 godz a ze zapomnialam to wzielam na nastepny dzien rano okolo 8(sobote) i co mam zrobic?Bo na dzis zostala mi jeszcze jedna tabletka i powinnam skonczyc blister wedlug schematu i miec 7 tyg przerwe ale po tym zajsciu jakie bedzie najlepsze rozwiazanie? blagam o szybka odpowiedz bo martwie sie . z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza

Ominęłam 20/niedziela/ tabletkę antykoncepcyjna, 21 wzięłam o stałej porze w poniedziałek a we wtorek dostałam miesiączke i dopiero wtedy do tego doszłam,wiec tej 20 juz nie brałam,zrobiłam 7 dniową przerwę liczac od niedzieli.W ostatnim dniu przerwy był stosunek,nowe opakowanie zaczełam normalnie w ósmy dzień,czy istnieje ryzyko ciązy?
Prosze o radę.

Odnośnik do komentarza

Biore tabletki od okolo 2 lat i nigdy nie zapomnialam tabletki. Obecnie pominelam tabletke z 3 tygodnia, przedostatnim dniu brania tabletki. czyli (piatek ) powinnam wziasc tabletke ok 20 godz a ze zapomnialam to wzielam na nastepny dzien rano okolo 8(sobote) i co mam zrobic?Bo na dzis zostala mi jeszcze jedna tabletka i powinnam skonczyc blister wedlug schematu i miec 7 tyg przerwe ale po tym zajsciu jakie bedzie najlepsze rozwiazanie? blagam o szybka odpowiedz bo martwie sie . z gory dziekuje[/quote]

Odnośnik do komentarza
Gość marcelinka2010101

Zażywałam systematycznie tabletki Naraya lecz w 3 tygodniu (15 i 16 tabletka) pominęłam dwie tabletki, trzeciego dnia zażyłam tabletkę o wyznaczonej porze poczym współżyłam a później w nocy dostałam miesiączki, co teraz powinnam zrobić. Czy przerwanie cyklu zażywania tabletek i ponowne zażycie tabletki w dniu rozpoczęcia okresu może może się odbić na moim zdrowiu . I czy współżycie w tym dniu grozi zajściem w ciąże ?

Odnośnik do komentarza

Mam podobny problem, tyle że ja zorientowałam się po 17 dniach że nie zażyłam ostatniej, tj. 21 tabletki (Naraya) z blistra (czyli z 3 tygodnia). W międzyczasie zrobiłam 7dniową przerwę i po niej zaczęłam nowe opakowanie- przyjęłam już 9 tabletek. W tym czasie (w tych 17 dniach), kochałam się ze swoim chłopakiem (bez dodatkowego zabezpieczenia)..czy istnieje w takiej sytuacji ryzyko zajścia w ciążę, i czy moja ochrona antykoncepcyjna została bardzo zachwiana? Dodam jeszcze że po przyjęciu tych 20 tabletek w jakimś 3 dniu "normalnie" dostałam okres, więc w zasadzie "chyba" nie jestem w ciąży..? ;)
Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

po 7 dniowej przerwie miałam wziąć 1 tabletkę nowych tabletek madinette (wcześniej brałam novynette) a niestety źle zrozumiałam ulotkę i wzięłam ją dopiero 9 dnia czyli po 8 dniowej przerwie ... czy to oznacza , że okres został tylko przesunięty o 1 dzień a tabletki działają w pełni czy ochrona nie jest pewna? pytam ponieważ po 5 dniach ich stosowania odbył się stosunek i mam obawy czy wszytko działało odpowiednio? był ktoś w takiej sytuacji i może rozwiać moje zmartwienie?

Odnośnik do komentarza

Przepraszam jezeli dubluje temat. Biorę tabletki od okolo 6 mcy, nie wiem co mi się stało ale nigdy nie zapominałam o zazyciu, aż do wczoraj. Zorientowałam się dzisiaj po 22 h przerwie. Dodam, ze jest to pierwszy tydzien, zapomnialam o piątej tabletce z blistra. Oczywiscie jak tylko się zorientowalam wzięłam dwie - z wczoraj i dzis. Dodam, iż w poniedziałek odbyłam pełny stosunek z chłopakiem. Czy ryzyko zajścia w ciąże jest wysokie?

Odnośnik do komentarza
Gość oliwia4396

Witam,
mam pytanie dotyczące pominięcia tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu stosowania. Tabletkę szóstą (z soboty) z pierwszego rzędu przyjęłam ponad 23 godziny za późno, a na dodatek w dzień pominięcie tabletki doszło do stosunku (około 10 godzin przed czasem na tabletkę). Jest to moja pierwsza pominięta tabletka odkąd je biorę, a biorę je już prawie 1,5 roku. Czy ryzyko zajścia w ciążę jest duże? Co mam zrobić? Kiedy mogę zrobić test? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna111

W 2 tygodniu brania tabletek wzielam 2 razy tabletke po okresie 12 godzin od czasu w ktorym regularnie biorę. Dostałam miesiaczki, ktora trwa juz 10 dzień. Nadal biore tabletki i zaczelam brac nastepny blister bez 7 przerwy, gdyz na pewnym forum wyczytalam ze bedzie to najlepsze rozwiazanie. Lecz przy tak dlugim trwaniu miesiaczki boje sie czy nie powinnam przestać. Co zrobic brać dalej tabletki z blistra i czekac az minie czy przestac je zażywać?

Odnośnik do komentarza

Witam. Od niedawna przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Microgynon 21. Skonczyłam pierwsze opakowanie, miała miejsce 8-dniowa przerwa, aczkolwiek z powodu przerwy zapomniałam zabrać kolejne opakowanie wyjeżdżając. W związku z czym dziś jest 3 dzień zwłoki jeśli chodzi o jego rozpoczęcie. I tu rodzi się pytanie; czy muszę czekać do kolejnej miesiączki i zacząć zażywać pigułku jak przy pierwszym opakowaniu, czy mogę rozpocząć drugie opakowanie już dziś pomimo, że wypada dziś 11 dzień bez tabletki? Pomóżcie, z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

też o tym myślałam, bo teoretycznie rzecz biorąc to nie jest konieczne zeby rozpoczynac pierwsze opakowanie wraz z miesiaczka, tyle ze po prostu jestem slabiej zabezpieczona, prawda? na ulotce jest tylko, by w takiej sytuacji skontaktować się z lekarzem, a tego chyba nie muszę komentować :) albo pieniążek albo miesiąc czekania :p

Odnośnik do komentarza

Witam mam mały problem z dziewczyną która od roku bierze tabletki Midiana czy jakoś tak. Ostatnio powiedziała mi że zapomniała jednej tabletki w poprzednim blistrze i nie wzięła jej nastepnego dnia tylko standardowo o 16.30 jak zwykle kolejną bez wzięcia 2 z poprzedniego dnia. Po skończeniu blistra zrobiła przerwę 7-dniową (nastąpiło krwawienie) i zaczęła nowe opakowanie i teraz rodzi się pytanie co powinna zrobić brać dalej czy przerwać ? Dodam że to prawie koniec blistra. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże i jakie są skutki tej pominiętej tabletki ? Współżyjemy z prezerwatywą ale raz zdarzyło się bez ale bez kończenia w środku. Mamy obawy czy może być w ciąży i jak dalej postąpić z tabletkami ? Z góry dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza

Witam!
W zależności od tego w którym momencie cyklu Pana partnerka zapomniała tamtej tabletki, różne powinno być też postępowanie. Warto jednak wiedzieć, że jeśli jest to już kolejny cykl, to właściwie nie ma to już znaczenia. Właściwe postępowanie powinno być bowiem wdrożone od razu. Teraz niech Pana partnerka kontynuuje zatem przyjmowanie tabletek zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi w ulotce. Prawdopodobieństwo ciąży, jeśli wystąpiło krwawienie podczas 7dniowej przerwy, jest niskie. W celu wykluczenia ciąży można jednak wykonać test ciążowy.

Odnośnik do komentarza

Witam
Niestety zdarzyło mi się pominąć 5 tabletkę z opakowania. Spóźnienie wyniosło w sumie 14h. 7 dni przed odbył się stosunek, ale z prezerwatywą. Później cały czas była używana prezerwatywa. Czy powinnam się obawiać?
Dodam jeszcze, że w trakcie opakowania zauważyłam bardziej brunatny śluz, ale nie w dużych ilościach. Wcześniej mi się to nie zdarzało, więc nie wiem jak to interpretować.
(tabletki biorę w sumię od 1,5 roku, obecnie Attywia)
Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pewien problem. Mianowicie 17 lipca miałam wziąć tabletkę (jak co dzień) jednak zapomniałam . Nie zawsze biorę ją o tej samej porze, ale zawsze od godziny 20 do 23. Jak się obudziłam o 8 40 następnego dnia to przypomniało mi się, że zapomniałam o tabletce i szybko ją zjadłam. Na szczęście w ostatnich dniach nie współżyłam. Nie wiem właściwie czy minęło 12 godzin bo tabletki jem o różnych porach. Więc stwierdziłam, że nie minęło i kontynuuje opakowanie. Dzisiaj zdarzyło mi się współżyć i chłopak skończył we mnie. Trochę się obawiam o ciąże... prosiłabym o rady i opinie specjalistów a nie przypadkowych ludzi, którzy chcą sobie pożartować.

Odnośnik do komentarza

Witam,
W ostatnim dniu 7 tygodniowej przerwy brania tabletek (niedziela) odbyłam stosunek (okres zaczął się w czwartek, w sobote/niedziele zakończył). Od poniedziałku zaczełam nowe opakowanie tabletek i we wtorek zapomniałam jednej wziąć. Zorientowałam się dopiero w środe ok 21 (o tej godz. biorę tabletki) czyli minęło 24 godziny...wzięłam natychmiast dwie tabletki i w czwartek przyjęłam tabletkę 120 godzin PO (ellaone) - czyli po ok.90h od stosunku..Od poniedziałku ( 3 dni po wzięciu tej tabletki) boli mnie podbrzusze - chyba jajniki...Nie wiem czy powinnam się martwić, bardzo się boje. Dodam że tabletki anty biorę od około 1,5 roku. Czy moje obawy są uzasadnione czy raczej nie powinnam aż tak panikować ?

Odnośnik do komentarza

Witam biore tabletki anty od 2 lat(Naraya) niestety dzis przy przyjmowaniu tabletki zauwazylam ze wczoraj nie wzielam;/(pierwszy raz mi sie to zdrzylo)była to 12 tabletka czyli drugi tydzien. Wg ulotki powinnam zazycz ta pominieta i dzisiejsza razem i że to drugi tydzien to antykoncepcja jest zachowana. Jednak w srode do konca kochalam sie z chlopakiem i to mnie martwi. Myslicie ze ufac ulotce i że naprawde wszystko ok czy jechac po tbletke "po" Czy ktoras z Was tak miala? Prosze o pomoc:*

W ulotce dokladnie tk jest napisane: Jeżeli zapomniałaś o pigułce w drugim tygodniu, zażyj zapomnianą tabletkę, nawet jeśli oznacza to przyjęcie dwu naraz. Kolejne przyjmuj o zwykłej porze. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcji – skuteczność pigułki jest zachowana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...