Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej


Gość lebara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina711

Witam, biore drugie opakowanie tabletek i w 8 dniu, gdy powinnam wziac tabletke o 19, wzielam ją o 23 i ok godziny 22 w tym samym dniu kochalam sie z chlopakiem, czy jest jakas szansa ciazy? Teraz chodze i sie zamartwiam, prosze o odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza
Gość emanuelle

Hej. Ja miałam podobnie jak ty. Zapomniałam wziąć tabletki i wzięłam ją dopiero po trzech godzinach od wyznaczonej, wcześniej kochałam się ze swoim chłopakiem. Później dopiero przypomniałam sobie o wzięciu pigułki. Na szczęście nic złego się nie stało. Nie zaszłam w ciążę. Ale strasznie się martwiłam. Jeśli w ciągu dwunastu godzin wziełaś tabletkę i nie wystąpiła silna biegunka lub wymioty, ochrona antykoncepcyjna jest zapewniona. Trzymaj się i głowa do góry. Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Już od jakiegoś czasu biorę tabletki ale taka sytuacja przytrafiła mi się pierwszy raz.
Tabletki biorę zawsze o godzinie 22, ostatnią tabletkę wzięłam w czwartek o 22 godzinie natomiast w sobotę zdarzyło się tak że wzięłam tabletkę dopiero po 23 godz. i wtedy zauważyłam że nie wzięłam piątkową 12 -tą tabletkę, w ulotce było napisane żeby przyjąć jak najszybciej zapomniana tabletkę a kolejna o stałej porze, wiec wyszło że musiałam połknąć dwie tabletki na raz. Niby oki ale w sobotę popołudniu kochałam się z chłopakiem i kończył we mnie bo myślałam ze połknęłam ta piątkową tabletkę i wszystko jest oki, przerwa między tabletkami była dłuższa niż 12 godz czy mogę się spodziewać że w takim razie mogę być w ciąży??

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.Miałam 3miesięczną przerwę brania antykoncepcji.Zaczęłam stosować (tabletki"Yasmin")ponownie od lutego tego roku. Mam pytanie miesiączkę dostałam 1 lutego (środa) około 23.30. 1 tabletkę przyjęłam w czwartek(2.02) o godzinie 21 bo tak zawsze brałam. Dziś będę brała 12 tabletkę (13.02) o stałej porze. Bardzo proszę o odpowiedz czy biorę prawidłowo tabletki.Bo znajoma mi mówiła,że jestem tak jakby z jedną tabletką do tyłu. 12.02(niedziela) odbyłam stosunek i bardzo się boje ze tabletki nie działają,gdyby faktycznie było,że jestem z tabletką do tyłu. Proszę z całego serca o odpowiedz co ma teraz zrobić,jeżeli zle łykam tabletki.

Odnośnik do komentarza
Gość toooojaaaa

chciałabym zaznaczyć, że wiem wiele na temat antykoncepcji.
chciałabym jednak się upewnić, że dobrze rozumuję i dobrze robię.
w pt. zaczęłam brak kolejne opakowanie czyli rozpoczęłam pierwszy tydzień. W niedzielę kochałam się z TŻ. We wtorek czyli 48 godzin po stosunku zapomniałam wziąć tabletkę. Przypomniałam sobie przed chwilą czyli dobre 12 godzin później i oczywiście ją wzięłam. Wiem, że jest ryzyko zajścia w ciążę i że nie jestem chroniona. Muszę przez 7 dni dodatkowo się zabezpieczać.

Moje pytanie jednak jest inne - biorąc dalej tabletki i będąc w ciąży szkodzę płodowi prawda? Dzwoniłam do ginekologa - bo na wizytę się nigdzie nie wbiję o tej porze. Powiedziała mi, że mam czekać do miesiączki. Ale miesiączka będzie za jakiś czas, musiałabym brać je przez cały ten czas.

Moje pytanie zatem - czy najlepiej po prostu odstawić tabletki w dniu dzisiejszym, poczekać na krwawienie - lub nie i po 7 dniach - czyli w środę zacząć kolejne opakowanie?

Odnośnik do komentarza

Witam!

W drugim tygodniu brania tabletek ominęłam jedną z nich i wzięłam dwie naraz dnia kolejnego (niedziela). We wtorek odbyłam stosunek z chłopakiem. Czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę? Nie wiem czy to ma znaczenie ale biorę drugie opakowanie pod rząd, gdyż chciałam opuścić miesiączkę. Zastanawiam się czy jest konieczność zażycia tabletki "72h po".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...