Skocz do zawartości
Forum

Obsesja dotycząca ciąży


Gość Małgorzatka93

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzatka93

Mam od 10 lat obsesję: boję się chodzić do publicznych toalet, pryszniców itd., bo mam lęk, że może gdzieś jest pozostawiona sperma, której przypadkiem dotknę, usiądę itd. Mieszkam teraz w miejscu, gdzie muszę korzystać z łazienki wspólnej z całym piętrem, dlatego jestem na skraju załamania, cały czas mam lęk, że przypadkiem zajdę w ciążę. W teorii to niemożliwe, ale mój lęk jest tak silny, że dręczy mnie codziennie. Czytam informacje, że plemniki mogą przeżyć kilka minut na powietrzu, od razu wtedy nachodzi mnie myśl: a jeśli dotknę jakiegoś przedmiotu na kilka sekund, ZANIM minie tych kilka minut? Kiedy z sedesu "odpryśnie" woda i ochlapie, od razu mam myśl: a jeśli w tej wodzie były plemniki? Mimo że obsesyjnie staram się np. nie dotykać klamki itp., to cały czas się boję, że "przypadkiem" zaszłam w ciążę. Ostatnio mam objawy podobne do niektórych objawów ciąży, tłumaczę sobie, że nie ma się czym przejmować, istnieje coś takiego jak ciąża urojona, gdy nawet ciało się zmienia z powodu obsesyjnych myśli. Czuję, że jestem na skraju wyczerpania. Próbowałam o tym mówić psychologowi, ale nie pomogło. Czy z takim problemem można się zgłosić do seksuologa? Czy naprawdę na 100 % nie trzeba się takimi lękami przejmować...

Odnośnik do komentarza
Gość Małgorzatka93

Czy naprawdę można na 100 % powiedzieć, że to niemożliwe, by zajść w ten sposób w ciążę? Na podobne pytanie na tej stronie jeden lekarz odpowiedział, że szansa jest ZNIKOMA. Znikoma, czyli istnieje? Zauważyłam ostatnio powiększony brzuch itd., i już nie wiem, czy to sobie uroiłam. Przecież jeżeli plemniki giną po kilku minutach, to co, jeśli weszłam do łazienki minutę przed tym, jak zniknęły? Czy naprawdę można być na 100 % pewną, że ciąża jest niemożliwa? W moim obsesyjnym myśleniu jest taki ciąg: woda z toalety odprysnęła do góry, zabierając ze sobą może jakąś niewielką plamę spermy, która mogła być w muszli, a ja jej nie zauważyłam, i w ten sposób by mnie ta woda ochlapała. Proszę, niech ktoś mi powie, że to niemożliwe... Czy naprawdę 100 %?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...