Skocz do zawartości
Forum

Pomoc dziewczynie chorej na anoreksję


Gość ro...et

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat, moja dziewczyna też. Jestem z nią od niedawna ale bardzo się o nią martwię. Chodzi mi o to, że ona się bardzo często tnie... Proszę ją żeby tak nie robiła, bo nie chce aby coś jej się stało... ale mnie nie słucha. ! Ale to nie wszystko... Jest bardzo drobniutka ma 160 cm i waży 38 kg. W ogóle nie chce jeść. Często mdleje...Tylko od czasu do czasu coś zje. Nie je śniadań, kolacji, obiadów to tym bardziej nie. Czasem tylko zje jakąś przekąskę... Gdy chce jej coś kupić do jedzenia, mówi że nie jest głodna... a z tygodnia na tydzień jest coraz szczuplejsza... Co mam z ty zrobić ?!

Odnośnik do komentarza

Powinieneś porozmawiać z jej rodzicami. Ona ma anoreksję i poważne problemy psychiczne. Musi iść na terapię do psychiatry. Nie radzi sobie sama ze sobą, nie potrafi samej siebie zaakceptować. Z Twojej strony powinna otrzymac wsparcie oraz docenienie. Powinienes jej wielokrotnie powtarzac, że jest piękna, ale powinna trochę przytyć - chodzi o to, że ona musi zacząć się akceptować, a po drugie musisz jej uświadomić, że sprawy zaszły za daleko i musi teraz przytyć (czyli nie mów, że pięknie wygląda jak jest taka chuda, bo to może doprowadzić do chęci dalszego odchudzania albo utrzymania tej o wiele za niskiej wagi). Spróbuj też jakąś ją oderwać od jej destrukcyjnych myśli. Zabieraj ją do kina - tylko na nic smutnego!, na imprezy, kręgle i inne miejsca, gdzie się rozerwie.

Odnośnik do komentarza

Szkoda, że rodzice sami nie zauważają, że jest za bardzo chuda. Rozmowa z jej rodzicami to dobry pomysł, możesz też porozmawiać z pedagogiem szkolnym, aby poprosił ją na rozmowę. Wydaje mi się, że tu będzie potrzebna pomoc psychologa bo problemem jest i samookaleczanie się, jak również anoreksja. Sama na pewno sobie nie poradzi, a jedynie może zniszczyć sobie zdrowie, zwłaszcza, że jest w tak młodym wieku. Powiedz jej rodzicom, co się z nią dzieje i że się o nią martwisz, niech pójdą z nią do psychologa. Tylko uprzedź, że to robisz, na pewno będzie zła, ale w końcu tu chodzi o jej zdrowie a nawet życie! Kiedyś Ci za to podziękuje!

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

no właśnie, aż dziwne, że rodzice sami tego nie zauważają, wydaje mi sie, że to ich kwestia bo gdziekolwiek by nie chciala isc czy do psychologa czy dietetyka musi isc z rodzicami wiec to oni musza zrozumiec problem

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...