Skocz do zawartości
Forum

Slodycze


Gość Gambi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czytam i widać że wiele osób ma ten sam problem słodycze. Jestem osobą po 50 i moje posiłki to wszystko co słodkie śniadanie ser biały z dżemem, jogurt straciatella, za moment owoc, balonik z kawą, potem lód, obiadow nie jem, bułeczki słodka, czekolada z orzechami, zurawina suszona, migdały, nerkowce i tak cały dzień. Nie radzę sobie z tym .

Odnośnik do komentarza
Gość Też tak kiedyś miałam

Zacznij jeść więcej białka bez cukru: sera białego, feta, mozzarella, kurczaka, ciecierzycy, jogurtu greckiego, do tego tłuste ryby np makrela, śledzie, warzywa i błonnik: np pulpety/owsianke z otrebami to samo przejdzie. Źle się odżywiasz i z tego powodu chce Ci się słodyczy. Zmieniajac dietę wpływasz na gospodarkę hormonalna, mikroflorę jelitową, a nawet ekspresję genów. Aha i jeszcze trening tabata pomaga 

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie, z ciastkami i batonami zawsze wygrywa dobrej jakości gorzka czekolada z granulkami pomarańczy bio lub z oznaczeniem, że nie zawiera w sobie tłuszczu palmowego (podstawa, jeśli idzie o wybór słodyczy). Polecam tą https://biogo.pl/pl/p/CZEKOLADA-GORZKA-Z-CHRUPIACYMI-GRANULKAMI-POMARANCZY-BIO-100-g-MEYBONA/42784, jest absolutnie przepyszna i ma dobry skład 

Odnośnik do komentarza

Moja siostra miała tak samo i jest w podobnym wieku. Zrobiła pomiar krzywej cukrowej i insulinowej w laboratorium i tak, jak myślałam,  wyszła insulinozaleznosc. To poważna sprawa i trzeba to leczyć. Dlatego proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza i poprosić o skierowanie na badania. Na tym etapie żadne chromy ani rubinowy czekolady nie pomoga. Tu jest poważne leczenie farmakologiczne i odpowiednia dieta. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...