Skocz do zawartości
Forum

Pęknięta prezerwatywa a ryzyko ciąży


Gość martulla023

Rekomendowane odpowiedzi

kwiatuszek2
Prawdopodobieństwo jest bardzo, ale to bardzo znikome, bo przy regularnym stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych jesteś chroniona. Możesz kochać się bez prezerwatywy, a partner może kończyć w Tobie.

Kwiatuszek ma rację, jest bardzo nikłe prawodopodobienstwo ciąży przy tabletkach. Co do łaczenia tych dwóch metod to myslę ze jesli to ma sprawić że bedziesz rozluźniona i nie bedziesz się martwić ciążą to nie widze przeszkód aby w ten sposób się zabezpieczać

Odnośnik do komentarza

Witam, założyłam tu konto, ponieważ potrzebuję pomocy, bedąc na innych forach dostaję odpowiedzi typu "było sie tyle nie puszczać na lewo i prawo to nie byłoby problemów", mam nadzieję, że są tutaj wyrozumiali użytkownicy i ktoś podtrzyma mnie na duchu.
Mam 19 lat i niedawno zaczęłam współżyć z moim chłopakiem, ostatnio podczas stosunku pękła nam prezerwatywa ale nie zauważyliśmy tego, co prawda nie skończył we mnie ale były to moje dni płodne a słyszałam, że przez preejakulat też mogłam zajść w ciążę. Pomocy i proszę o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Gość halinka5000a

Szczerze powiedziawszy ryzyko jest, ale zajść w ciąże to nie taka prosta sprawa. Nawet seks w dni płodne bez zabezpieczenia nie gwarantuje zapłodnienia, a dodatkowo, gdy do zapłodnienia dojdzie ciąża może się np. wchłonąć, albo wcześnie poronić. Wiele kobiet nawet nie wie, że było w ciąży. Także na razie nie panikuj, bo stres może opóźnić miesiączkę i będziesz dodatkowo się martwić. Jeśli od stosunku jest mniej 72h to są tabletki wczesnoporonne, ale na receptę, więc musiałabyś się udać do ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Witam was serdecznie... sama już nie wiem co robić... Zacznę od tego, że mam miesiączki czasami regularne, a czasami nie. Przez ostatnie koło 3 miesiące miałam regularnie (tzn dwa dni w tę, a dwa w tę, to norma więc regularnie). Zawsze współżyję z gumką + stosunek przerywany. Niestety raz gumka zawiodła i czubek pękł i został we mnie (potem wyjęłam po wytarciu rąk). Do wytrysku we mnie nie doszło. Był to jakiś tydzień przed spodziewaną miesiączką. Powinnam jej dostać w niedzielę - nie dostałam. W dniu spodziewanej miesiączki zrobiłam Bobo Test - negatywny. Dziś również zrobiłam kolejny test - także negatywny. Wreszcie zaczęły mnie boleć piersi, jak na okres i nawet krzyż mnie pobolewa... ale okresu brak. Już się stresuję co się dzieje. Czy mogę być w ciąży? Zawierzyć tym testom?

Odnośnik do komentarza

No własnie jak robiłam te testy, to nie minęło jeszcze 14 dni od stosunku... Ten ryzykowny stosunek był 7/8 dni przed spodziewaną miesiączką, a kolejny test zrobiłam wczoraj - też negatywny (okres powinien być w niedzielę, a pękła nam gumka tydzień wcześniej w sobotę). Bobo test jest wiarygodny od 10 dnia od tego stosunku i ten wczorajszy niby powinien być już wiarygodny... jednak ciągle nie mam okresu i coś czuję, że nie dostanę.
Czy jeśli zrobię test 13 dni od ryzykownego stosunku, to uznać go już za wiarygodny? Nie wiem w końcu co robić, bo nie wiem jak było z dniami płodnymi, zawsze mam w połowie cyklu (więc niby zapłodnienie niemożliwe, bo cykle mam dość długie - 30, a nawet więcej dni), ale w tym miesiącu w ogóle nie mialam objawów dni płodnych...

Odnośnik do komentarza
Gość Krzychuuu

Witam.
Wczoraj kochałem się z dziewczyną i pech chciał, że prezerwatywa była pęknięta. Nie na czubku tylko z boku z lewej strony. Doszedłem w niej i boję się, że mogła zajść w ciąże. Dodam, że nie jestem pewny czy prezerwatywa uszkodziła się przed/po czy w trakcie stosunku. Dziewczyna mówi, ze chyba nie ma dni płodnych, ale na 100% nie potrafię powiedzieć. Jakie kroki należy podjąć w takiej sytuacji? Czy dla bezpieczenstwa lepiej uzyc tabletek "po"?

Odnośnik do komentarza
Gość aleksandra2013

panie doktorze ostanio miałam okres 1lipca do 7 lipca, 13 lipca kochałam sie z partnerem od tyłu czyli na pieska po czym pekła mu prezerwatywa z boku . poniewaz ze nie dostałam wczoraj okresu to zrobiłam test we wtorek a wczesniej w poniedziałek w lipcu. troche sie boje ze moge byc mimo ze te testy wyszły negatywnie . czekam na okres lecz nie ma go ,kupiłam dzis 3 test i kiedy mogłabym go zrobic. moje samopoczucie jest normalne czyli nie odczuwam zadnych bóli napadów złosci itp. co robic panie doktorze..

Odnośnik do komentarza

Witam,
uprawiałam seks z moim chłopakiem dwa tygodnie temu. Po pierwszych paru minutach związku pękła nam prezerwatywa, ale nie doszło do wytrysku partnera. Okres spóźnia mi się już 5 dzień, dzisiaj robiłam test ciążowy, według którego nie jestem w ciąży.
Jakie jest prawdopodobieństwo mojego zajścia w ciąże i czy mogę w niej być?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...