Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku TSH


Gość mysza001

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DoctorQuinn

Witam!
Podane przez Panią wyniki badań są jak najbardziej prawidłowe. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Proszę jednak skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania, by skonfrontował ich wyniki ze stanem Pani zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Podany przez Ciebie wynik TSH jest nieprawidłowy. Zdecydowanie konieczna jest dalsza diagnostyka (fT3 i fT4, przeciwciała), którą powinien przeprowadzić lekarz rodzinny lub specjalista endokrynolog. Takie TSH wskazuje jednak na niedoczynność tarczycy! Jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem, by pokierował dalszą diagnostyką, a następnie zlecił Ci właściwą terapię substytucyjną hormonami tarczycy!
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Parametry tarczycowe są prawidłowe. Występuje nieprawidłowa glikemia na czczo oraz jest podwyższony poziom hemoglobiny glikowanej. Należy przeprowadzić doustny test obciążenia glukozą w celu zdiagnozowania cukrzycy. Senność oraz ciągłe zmęczenie mogą być spowodowane niewyrównaną cukrzycą. Choroba jednak musi być w tym przypadku potwierdzona w/w badaniem.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie mam problemy z odczytem wyników ,
Ft4 (s ) [069] wynik 18.59 12.0-22.0
TSh (s) [L 69] wynik 2.4 0.27-4.20
MTC 0/60 (s ) [N59] wynik 298.1 kobiety 102-496 ulU/ml
PRL 60 min po MTC wynik 5255 ulU/ml

Staramy sie z mężem o dziecko czy prolaktyna która chyba jest podwyzszona jest właśnie ta przyczyna która nie mogę zajść w ciaze od dłuższego czasu ?
Od kilku miesięcy przyjmuje castagnus lecz nic to nie daje
Został mi przypisany przez lekarza ale wręcz po porównaniu wyników ze stycznia PRL jest wręcz troszkę podwyzszona !
Co powinnam zrobić ?
Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Zrobiłam podstawowe badania w kierunku tarczycy,gdyż od jakiegoś czasu podejrzewałam złe funkcjonowanie tego gruczołu.Czy z moimi wynikami jest wszystko w porządku? Zdaje sobie sprawę,że mam podwyższony stan tych hormonów,ale nie wiem co to oznacza..? TSH 5,260mlU/l (norma 0.27-4.2); ft3 4,75 pg/ml (norma 2.02-4.43); ft4 1,47ng/dl (norma 0.93-1.7) .Jeśli ktoś wie o co tu chodzi to bardzo proszę o jakąs wiadomośc. Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, chciałabym się dowiedzieć co oznaczają moje wyniki i czy są w normie, kierowane są pod kątem niedoczynności tarczycy.
Wyniki:
FT4 mam 1,15 ng/dl
FT3 mam 3,23 pg/ml
TSH 4,650 mIU/L
p/c anty TPO mam 10,59 IU/ml
p.c anty TG mam 10,00 IU/ml
Z USG tarczycy wynika:
Gruczoł tarczowy o orientacyjnych wymiarach
płat prawy 13x12x40mm
płat lewy 10x11x40mm
cieśń 2mm
Echogeniczność miąższu prawidłowa, jednorodna. Przepływ naczyniowy prawidłowy. Zmian ogniskowych nie stwierdzam. Nie stwierdzam patologicznych węzłów chłonnych w obrębie szyi.
Pozdrawiam
Karolina

Odnośnik do komentarza

Witam bardzo serdecznie

mój wynik tsh to 3.88 mlU/l lekarz dał mi skierowanie do przychodni endokrynologicznej z czego po zrobieniu mi usg tarczycy Pani doktor powiedziała mi że to jest lekkie zapalenie tarczycy przy czym powiedziała że będąpodawane przeciwciała ale nic więcej mi nie powiedziała gdzie mam się udać do otrzymania tych przeciwciał ani nic. Czy może mi ktoś uświadomić o co chodzi?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość kluseczka93

Dostałam wyniki badań, dopiero TSH i PRL, czekam jeszcze na wolny testosteron i progesteron.
Nie są to straszne wyniki, nawet chyba nie złe, ale nie wiem, czy udać się z nimi do lekarza, który je zadał raczej profilaktycznie.
Otóż prolaktyna wynosi 23 ng/ml (norma od 4,8 do 23,3), a tarczyca 0,87, gdzie norma jest od 0,5 do 4,30.
Jak więc wyglądają te wyniki? To znak, że nie jest do końca w porządku, czy raczej jest dobrze?

Odnośnik do komentarza

~kluseczka93
Dostałam wyniki badań, dopiero TSH i PRL, czekam jeszcze na wolny testosteron i progesteron.
Nie są to straszne wyniki, nawet chyba nie złe, ale nie wiem, czy udać się z nimi do lekarza, który je zadał raczej profilaktycznie.
Otóż prolaktyna wynosi 23 ng/ml (norma od 4,8 do 23,3), a tarczyca 0,87, gdzie norma jest od 0,5 do 4,30.
Jak więc wyglądają te wyniki? To znak, że nie jest do końca w porządku, czy raczej jest dobrze?

Witam!
Podane wyniki są w normie. Nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Wskazana jest jednak ponowna kontrola poziomu prolaktyny.

Odnośnik do komentarza

Lek. Izabela Więch
~kluseczka93
Dostałam wyniki badań, dopiero TSH i PRL, czekam jeszcze na wolny testosteron i progesteron.
Nie są to straszne wyniki, nawet chyba nie złe, ale nie wiem, czy udać się z nimi do lekarza, który je zadał raczej profilaktycznie.
Otóż prolaktyna wynosi 23 ng/ml (norma od 4,8 do 23,3), a tarczyca 0,87, gdzie norma jest od 0,5 do 4,30.
Jak więc wyglądają te wyniki? To znak, że nie jest do końca w porządku, czy raczej jest dobrze?

Witam!
Podane wyniki są w normie. Nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Wskazana jest jednak ponowna kontrola poziomu prolaktyny.

Proszę pamiętać by badanie prolaktyny wykonać w II fazie cyklu, w godzinach rannych, na czczo, po skojonie przespanej nocy.

Odnośnik do komentarza

~sa...49
Witam, chciałabym się dowiedzieć co oznaczają moje wyniki i czy są w normie, kierowane są pod kątem niedoczynności tarczycy.
Wyniki:
FT4 mam 1,15 ng/dl
FT3 mam 3,23 pg/ml
TSH 4,650 mIU/L
p/c anty TPO mam 10,59 IU/ml
p.c anty TG mam 10,00 IU/ml
Z USG tarczycy wynika:
Gruczoł tarczowy o orientacyjnych wymiarach
płat prawy 13x12x40mm
płat lewy 10x11x40mm
cieśń 2mm
Echogeniczność miąższu prawidłowa, jednorodna. Przepływ naczyniowy prawidłowy. Zmian ogniskowych nie stwierdzam. Nie stwierdzam patologicznych węzłów chłonnych w obrębie szyi.
Pozdrawiam
Karolina

Witam!
Wśród podanych wyników nieprawidłowość stanowi tylko podwyższony TSH. Ponieważ wyniki fT3 i fT4 są w normie, świadczy to o subklinicznej niedoczynności tarczycy. Proszę skonsultować się z lekarzem, który dokładnie zbierze wywiad, zbada Panią i zdecyduje czy konieczne będzie rozpoczęcie leczenia substytucyjnego hormonami tarczycy.

Odnośnik do komentarza

Od dwóch lat mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy i cukrzycę typu 2. Leki, które od dwóch miesięcy biorę to euthyrox N100 (poprzednio N75) i glucophageXR 750x2 na cukrzycę. Obecnie moje wyniki to:
TSH 0,521 (norma w laboratorium 0,270-4,200),
fT3 5,3 pmol/l (norma w laboratorium 3,1-6,8),
fT4 20,8 pmol/l (norma w laboratorium 12,0-22,0).
W 2012 r. wyniki wyglądały następująco: TSH 1,480 fT3 4,1 fT4 16,0.
Mam suchą skórę szczególnie na powiekach i wokół oczu a także tyję niewiele jedząc.
Czy to jest dalej niedoczynność? Czy powinnam zmienić dawkę leku euthyrox?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...