Skocz do zawartości
Forum

Antybiotykoterapia a antykoncepcja hormonalna


Gość MissVanDeTramp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anoniim34

Zostaly mi 4 tabletki do konca opakowania. 10 dni temu uprawialam seks z chłopakiem. Od wczoraj zaczęłam brać antybiotyk Zamur i zaczęłam plamić. Czy mogło dojść do owulacji i czy moge być w ciąży jeśli stosunek odbył się 10 dni temu?

Odnośnik do komentarza

W ciągu 7-dniowej przerwy od tabletek antykoncepcyjnych brałam antybiotyk augmentin. Lekarz nic nie powiedział mi o dodatkowym zabezpieczaniu, więc współżyłam w ciągu tych dni z moim partnerem. Dzisiaj wzięłam pierwszą tabletkę z nowego blistra, antybiotyk odstawiłam. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę ? Czy teraz powinnam stosować dodatkową antykoncepcję ? Dodam, że wcześniej stosowałam sumamed w 1 tyg blistra i wszystko było w porządku.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze warto podkreślić, że preparat Augmentin zmniejsza skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. W pewnym sensie ratuje jednak Panią fakt, że antybiotyk brała Pani w czasie przerwy. Bezpośredniej interakcji między lekami zatem nie było. Zdecydowanie warto jednak stosować dodatkowe zabezpieczenie w czasie terapii antybiotykiem oraz 7 dni po jej zakończeniu.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Zakończyłam branie antybiotyków kilka dni temu, wiem że jeszcze przez tydzień dodatkowo powinnam się zabezpieczać, tabletki antykoncepcyjne zażywam rano, czy w pełni zabezpieczona będę 7 dnia wieczorem czy dopiero po wzięciu ósmej tabletki?

Odnośnik do komentarza

jakos nie znalazlam tego tematu wczesniej, wiec ponawiam swoje pytanie:
okolo miesiac temu wzielam 5 tbletek duomoxu, pierwszą tabletke wzielam przy ostatniej tabletce antyoncepcyjnej, Zabezepiczalismy się dodatkowo jednak pechowo pękla jedna prezerwatywa. Po paru dniach dostałam normalnie okres i wzielam juz praktycznie cały kolejny blister, czy jezeli teraz dostanę krwawienie w terminie nie powinnam się obawiać? Niby wszystko jest ok, ale jakos tak zaczynam się zastawiać.

Odnośnik do komentarza

Witam, od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne Naraya. Tydzień temu w środę kochałam się z chłopakiem do końca. Niestety dostałam zapalenia pęcherza i w sobotę wieczorem pojechałam do nocnej przychodni i dostałam antybiotyk Ciprinol.Wziełam go jak wróciłam czyli była już to niedziela koło o:30. Tabletki cały czas regularnie przyjmowałam o 19(czyli w sobotę o 19 wziełam 13 tabletkę z blistra a o 0:30 pierwsza tabletkę antybiotyku). W ulotce nie ma nic o tym czy osłabia on działanie tabletek,a w internecie opinie są różne. Od tej pory już nie kochałam się z chłopakiem, ale wiem że podczas brania antybiotyku i pózniej 7 dni po trzeba się dodatkowo zabezpieczac. Chodzi mi o ten wczesniejszy stosunek niby antybiotyk nie działa wstecz, ale plemniki moga zyc nawet do 7 dni więc czy możliwe jest, żebym była w ciązy czy te 13 tabletek wystarczylo zanim zaczelam antybiotykoterapie by do owulacji nie doszlo? Czy jesli teraz wykonam test ciazowy to będzie on wiarygodny? Antybiotyk ten brałam przez 5 dni(0 11 antybiotyk o 19 tabletke anty a o 23 antybiotyk)i dzis o 11 wzielam ostatnio tabletke antybiotyku i zostalo mi 5 tabletek anty do konca opakowania i pozniej 7 dniowa przerwa to jak rozpoczne nowe opakowanie to dzialanie tabletek znow bedzie normalne? Dziekuje za wszystkie odpowiedzi bo starsznie panikuje bo pierwszy raz przez te 2 lata wzielam antybiotyk, a akurat moja ginekolog jest na urlopie i nie mam kogo spytac.

Odnośnik do komentarza

kiedy bierzesz tabletki antykoncepcyjne owulacja jest zahamowana, śluz jest gęstszy i ma takie właściwości, aby plemniki w nim nie przeżyły i nie dotarły dalej. skoro nie ma informacji na ulotce na ten temat, to można wnioskować, że nie mają one wpływu na antykoncepcje. dodatkowo tabletka potrzebuje 4h aby się wchlonąć.
stosuj dodatkowe zabezpieczenie tak na wszelki wypadek, nie denerwuj sie i nie wmawiaj sobie objawów ciązy (moge sie zalozyc, ze wszystkie bedziesz mieć ;))
już dla całkowitego wykluczenia ciązy zrób sobie test, jest już wiarygodny po 14 dniach od stosunku. ale jest znikome prawdopodobieństwo :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki bardzo, no właśnie o to chodzi, ze starsznie sobie wmawiam i się nakręcam, a najgrosze jak gdzieś na forum czytam,że ktos własnie wpadł przy antybiotyku to od razu czarny scenariusz mi się wyswietla;/. Zabezpieczac dodatkowo napewno się bedę, Martwil mnie ten wczesniejszy stosunek bo nie przewidzialam tego że bede chora na poczatku leczylam się urofuraginem niestety w sobote czulam sie juz na tyle źle,że musialam jechac do lekarza i niestety przez ten nieszczesny antybiotyk teraz mam paranoje:) Jutro mija 8 dni od stosunku i chcialabym wykonac test dla swietego spokoju ale nie wiem czy bedzie on wairygodny wlasnie. Bo opakowanie tabletek anty koncze w niedziele a krwawienie z odstawienia u mnie zazwyczaj wystepuje 4 dnia przerwy ale to jeszcze tydzien i nie wytrzymam tyle:)

Odnośnik do komentarza

8 dni to za mało niestety, chyba musisz sie uzbroić w cierpliwość i poczekać z testem - ale mówie ci to bedzie tylko potwierdzenie tego że w ciązy nie jestes. ja też mam czesto zapalenie pecherza i mialam wtedy takie same obawy jak ty, ale nic sie nie spelnilo, a tez biore antykoncepcję.
nie czytaj wpisów na forach, naprawde, bo to tylko nakeca na negatywne myslenie. ja jak poczytałam te wpsiy to mialam automatycznie wszystkie objawy ciązy , naraz.
nie denerwuj sie to przede wszystkim, a wszystko bedzie dobrze :) daj znać :)

Odnośnik do komentarza

ja jak mam zapalenie pecherza to dodatkowo boli mnie całe podbrzusze i co drugi miesiac przed okresem około 3 dni ostatnich tabletek z blistra bolą mnie piersi i wlasnie w tym czasie te wszystkie objawy mialam - sobie wyobraź moje zdenerwowanie i zestresowanie cala sytuacja :D

Odnośnik do komentarza

do 72 h, przy śluzie. ale tableti antykoncepcyjne zageszczają śluz i uniemożliwiają plemnikom przedostanie się dalej. DODATKOWO zmieniają strukturę endometrium i utrudniają zagniezdzenie sie zaplodnionej komórki. więc przy poprawnym zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych nie ma szans na zapłodnienie.

Odnośnik do komentarza

Witam, ostatnio pisałam w tym samym wątku, że brałam antybiotyk Ciprinol przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Naraya i teraz jestem w trakcie przerwy 7 dniowej(5 dzień). Zawsze dostawałam krwawienie 4 dnia a teraz nic;/ Wykonałam 3 testy ciązowe wszystkie wyszły negatywnie a krwawienia nadal brak czym to może byc spowodowane?
Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Brałam Biseptol 480 przez 5 dni i skończyłam go brać w niedziele. Następnie w środę odbyłam stosunek niezabezpieczony, bez wytrysku w środku. Dzisiaj wzięłam 15 tabletkę z opakowania z 7h opóźnieniem. Czy jest jakieś ryzyko ciąży? Czy biseptol wpływa na skuteczność tabletek?

Odnośnik do komentarza

Witam! Chciałam zapytać o prawdopodobieństwo zajścia w ciąże przy następujący warunkach :)
wersja pierwsza :

1. Biorę tabletki Lesinnelle od okołu 5 lat
2. Terapia antybiotykowa Augmentin od listopada do marca
3. Stosunek zaczęty bez gumki a skończony w gumce
4. Stosunek w 3 dniu przyjmowania tabletek po okresie

wersja druga
1. Tabletki Lesinnelle
2. Augmentin
3. Stasunek przerywany ( długo długo długo przed ,że tak powiem końcówką)
4. Stosunek w 11 dnia przyjmowania tabletek po okresie

Czy antybiotyk brany przez tak długi okres wpływa całkowicie na tabletki antykoncepcyjne w ten sposób że nie dają już one żadnej ochrony ? Czy po prostu tylko lekko zmniejsza ich działanie ? :)

pytam bo ostatnio kochalam się z moim narzeczonym właśnie w ten sposób w ( między stosunkami 1 tydzień przerwy) od pierwszego stosunku minął tydzień a ja mam ostry , wzdęty brzuch i mdłości , nie wiem czy to przez to że się wkręcam czy jest coś na rzeczy . Nie mamy teraz możliwości by mieć dziecko dlatego trochę się stresuje...

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. Ostatnio przez 5 dni zażywałam silny antybiotyk na zapalenie oskrzeli, oczywiście przyjmowałam też tabletki antykoncepcyjne. Skończyłam tabletki ale w dalszej kuracji lekarz przepisał mi srodki przeciwbólowe (acatar oraz efferalgan codeine) plus leki na zapalenie błon śluzowych. By sie doleczyć. Po dwóch dniach doszło do stosunku między mną i partnerem. Nie używaliśmy prezerwatywy ani innego zabezpieczenia, ale on nie skończył we mnie.
Czy byłam zabezpieczona tabletkami ? Czy powinnam się martwić o ew. ciążę ?
Proszę o odpowiedź !

Odnośnik do komentarza

To tez zalezy jakie byly te antybiotyki bo niektore obnizaja skutecznosc tabletek i wtedy trzeba pamietac o prezerwatywie. Nie jestem przekonana co do ewentualnej ciazy ale test mozesz oczywiscie zrobic bo nigdy nic nie jest do konca pewne zwlaszcza w takim przypadku.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość elizka28

kiedy ja łączyłam pigułki i antybiotyk pojawiały się problemy intymne, dlatego stosowałam wtedy invag dopochwowy lek probiotyczny żeby uzupełnić florę bakteryjną okolic intymnych w bakterie kwasu mlekowego w ten sposób chroniąc się przed infekcjami

Odnośnik do komentarza

Brałam antybiotyk przez jakiś czas. Zażywam również tabletki antykoncepcyjne. Antybiotyk skończyłam brać dzisiaj wcześnie rano. Wiem, że podczas jego brania i 7 dni po, powinno się dodatkowo zabezpieczać. I mam pytanie, jeśli odbyłabym stosunek równo za tydzień, jakoś po południu, to czy byłabym już zabezpieczona? W sumie, to wychodzi jakby 6 dni, no a wtedy chciałam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...