Skocz do zawartości
Forum

Antybiotykoterapia a antykoncepcja hormonalna


Gość MissVanDeTramp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marzena_Kraków

Witam,

chciałam zapytać, czy stosowanie antybiotyku Duracef może obniżać skutecznośc antykoncepcyjną krążka? Lekarz przypisał mi brać przez 10 dni Duracef 1 g, a przez kolejne 20 Duracef 500 mg - czy przez cały ten okres powinnam stosować dodatkową antykoncepcję?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Chciałbym uzyskać poradę na temat stosowania antykoncepcji razem z antybiotykami. Moja dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne Naraya Plus od czerwca 2013. 28 października b.r. miała wycinane ósemki i lekarz przypisal antybiotyki Augmentina zawierający Amoksycyline oraz fluconazole, które zaczęła brać tego samego dnia. Na obu ulotkach z tabletek nie ma żadnej informacji o zmniejszeniu skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Z braku wiedzy o zmniejszeniu skuteczności tabletek odbyliśmy stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia z wytryskiem nasienia w wewnątrz dzisiaj 2 listopada b.r. Dziewczyna za 3 dni (od środy 5.11) powinna mieć tygodniowa przerwę w tabletkach. Moje pytania to
Czy istnieje ryzyko zapłodnienia oraz Czy istnieje ryzyko zmniejszenia skuteczności tabletek?
Czy udać się z tą sprawą do ginekologa? Czy dziewczyna powinna robić przerwę? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam. Dziś wzięłam pierwszą dawkę antybiotyku Taromentin, obniżającego działanie tabletek anty. Jutro natomiast przypada mój ostatni dzień brania tabletek przed 7-dniową przerwą. Czy mogę normalnie zrobić przerwę miedzy opakowaniami? Dodam, że byłoby mi to bardziej na rękę. Czy jeżeli nie zacznę od razu następnego opakowania, to coś się stanie, są jakieś skutki uboczne, czy to tylko kwestia dłuższego dodatkowego zabezpieczania się? I czy ten antybiotyk może opóźnić krwawienie, jeśli zastosowałabym przerwę? Dodam, że ostatni stosunek z partnerem odbyłam w ubiegłą sobotę, tydzień temu. Proszę o odpowiedz. Z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza

Witam, biorę 4 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Sidretella 20. Jestem przy 7 tabletce 2 tyg. We wtorek 02.12 dostałam antybiotyk Augmentin , tabletki osłonowe, ibuprom zatoki i rutinoskorbin . 09.12 zażyłam ostatnią tabletkę antybiotyku. Odstęp między tymi tabl. antykoncepcyjną a antybiotykiem wynosił ok 3 godz. Moje pytanie brzmi : ile po zakończeniu antybiotyku trzeba się jeszcze dodatkowo zabezpieczać ? Jedni piszą że tydzień, inni że dwa tygodnie.Proszę o sprecyzowaną odpowiedź. DZIĘKUJE :)

Odnośnik do komentarza

Witam, bardzo proszę o poradę bo niestety nie zdarzyło mi się wcześniej brać antybiotyku i dla spokoju umysłu chciałabym się zorientować czy mogę spać spokojnie.

Od 9 miesięcy biorę tabletki Microgynon 21.
Zdarzyło mi się zachorować na zatoki i nie dało wykluczyć się antybiotyku,więc musiałam przyjmować Zinnat - w ulotce wyraźnie zaznaczono ,że obniża on skuteczność tabletek. 3 dni przed kuracją odbył się stosunek, i 3 tabletki aktywne spokojnie zdązyły się wchłonąć, był to drugi tydzień przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych,czyli teoretycznie ten najbezpieczniejszy. W trakcie przyjmowania antybiotyku oraz 10 dni po zabezpieczałam się dodatkowo. Krwawienie z odstawienia wystąpiło normalnie bez opóźnień i niepokojących zmian.Czy daje mi to pewność że ten stosunek przed antybiotykiem nie był ryzykowny i teraz wszystko jest w porządku biorąc pod uwagę że krawienie było normalne, czy istnieje jakieś realne zagrożenie ciążą?

Odnośnik do komentarza
Gość antoninka

Witam,
piszę ponieważ moja sytuacja jest dość złożona. Od października tego roku biorę Atywię. Tabletki zostały przepisane, ponieważ nie miałam regularnych miesiączek, a czekała mnie laparoskopia jajnika. W tej chwili jestem po zabiegu. Korzystając z tego, że jestem ,,zabezpieczona" kochałam się z partnerem wielokrotnie bez dodatkowego zabezpieczenia.( ok. 2 tyg temu) W tym samym czasie przyjmowałam antybiotyk - Augmentin 1000. Piłam również duże dawki witaminy c lewoskrętnej. Przestaliśmy się kochać jakiś tydzień temu, gdy pojawiły się u mnie białe, twarogowe upławy, a ja nie czułam się najlepiej. Trwało to może z dwa dni. Czułam również pieczenie, myślałam , że to może jakaś infekcja grzybicza. Zamiast białych pojawiły się brązowe upławy, potem lekkie krwawienie. Pojawił się brak apetytu, a także skurcze brzucha. Chwilowo również biegunka. Czuję się bardzo zmęczona w dzień za to w nocy ciężko o sen. Z racji tego, że podejrzewam, że istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży postanowiłam odstawić tabletki. Wywołałam tym samym krwawienie- po 2 miesiącach bez okresu. Dziś drugi dzień miesiączki, która jest bardzo skąpa. Przedwczoraj robiłam również test, który nie potwierdził moich podejrzeń. Czy któraś z Pań miała podobne przeżycia?

Odnośnik do komentarza

Od poniedziałku biorę antybiotyk (taromentin), od roku przyjmuje też tabletki anty lesinelle dziś 14 tabletka, dostałam okres. Wiem, że antybiotyki osłabiają działanie tabletek, co powinnam dalej zrobić? Odstawić antykoncepcje czy brać dalej? zrobić przerwę między opakowaniami czy nie? proszę o wskazówki

Odnośnik do komentarza

proszę o ppmoc.przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, lekarz przepisał mi antybiotyk(obniża on skuteczność tabletek).24 godz od pierwszej dawki uprawiałam z mężem petting,po czym umyłam ręce (nie wiem,czy wystarczająco dokładnie) i dotykałam siebie w okolicach łechtaczki (bez wprowadzania palców do pochwy).przed stosunkiem wzięliśmy prysznic i użyliśmy prezerwatywy.czy to nie grozi ciążą?antybiotyk wzięłam przy 3 tabletce z blistra,czy skuteczność będzie mniejsza,niż gdybym zaczęła w 2 tyg blistra?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem tabletki antykoncepcyjne biorę już przez 8 dni i w tym czasie chorowałam gdzie brałam antybiotyk który ogranicza skuteczność. Przez 5 dni brałam antybiotyk z osłoną i po 3 dniach od odstawienia antybiotyku współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy jest możliwość iż mogę zajść w ciążę?.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...