Skocz do zawartości
Forum

Anoreksja u 17-latki


Gość n...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat , 165 cm wzrostu i ważę 40 kg.Cierpię na anoreksję. Moj lekarz przepisał mi nutridrinki fortisip multifibre dwa razy dziennie . Mam pytanie czy te nutridrinki na prawdę powodują , że się tyje czy raczej odżywiają organizm ? I czy dwa razy dziennie to odpowienia dawka zeby przytyć ? Jeden drink ma 308 kcal . Oprócz dwóch drinków czyli 618 kcal jem jeszcze około 400 może 500 kcal . Czy od tych drinków przytyję? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Anoreksja

Rzecz w tym , że to nie są moje obawy . Ja chcę przytyć , chce zacząć zdrowieć , stąd moje pytanie . Ważne jest dla mnie to , żeby miało to jakikolwiek sens ponieważ nie czuję się najlepiej po wypiciu tych nutridrinków .

Odnośnik do komentarza
Gość Anoreksja

Ogólnie mam problem z żołądkiem , miałam helicobacter pylori którego wyleczyłam lekami ale niestety mam nadżerki żołądka , ale nie mam takich skurczy po jedzeniu bo jem tylko to co mi wolno natomiast po nutridrinku jestem przede wszystkim "wypchana". Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy ten nutridrink na prawdę może pomóc ?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak działa nutridrink przy nadżerkach.
Jeżeli masz te skurcze i to nie przechodzi- to idź do lekarza są rożne rodzaje tych odżywczych napojów , może ten akurat skład Tobie nie służy .

Ze swojej strony mogę polecić kasze kukurydziana- gotowana na wodzie na gęsto (mieszam drobna z grubsza po 2 łyżki każdej) i po ugotowaniu dodaje 2 łyżki oleju np lnianego albo kujawskiego - to jest odżywcze i działa jak balsam na żołądek i jelita.

Dobry na anemie jest zakwas z buraków- kisisz - obrane umyte buraki pokrojone zalewasz przegotowana osolona i ostudzona wodą słoiku, dodajesz liść laurowy, ziele ang, majeranek oregano, przykrywasz gazą lub nieszczelnie pokrywką i czekasz 7 dni. pyszny barszczyk.

Odnośnik do komentarza

Na 4 łyżki kaszki to chyba z 3/4 szklanki wody- wrzucasz na osolony wrzątek i mieszasz- jak za geste dolewasz wody. gotujesz od 5 do 10 minut- zalezy od grubosci kaszy -potem trochę stoi pod przykryciem

Najważniejsze jest żebyś inaczej zaczęła patrzeć na swoje ciało-
wychudzenie to nie uroda.
Zrozumienie tego jest podstawą.
Jedzenie nie jest Twoim wrogiem- podtrzymuje Cie przy życiu.
Powodzenia i dziekuje ze sie odezwałaś:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...