Skocz do zawartości
Forum

Okaleczanie się i przygnębienie u 17-latki


Gość w...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat. Od dłuższego czasu, a dokładniej kiedy poszłam do gimnazjum zaczęły dziać się niepokojące rzeczy ze mną. Straciłam zainteresowanie wszystkim co mnie otacza, zaczęłam wagarować, bo każde wyjście z domu potęgowało we mnie lęk. Okaleczałam się kilka razy, ale przestałam. Do dziś jednak chodzę bardzo przygnębiona. Nie umiem rozmawiać z ludźmi i nawet nie chcę tego robić. Boję się powiedzieć mamie o tym i zastanawiam się, czy dobrym początkiem byłby dla mnie pedagog szkolny?

Odnośnik do komentarza
Gość kilka prostych spraw

Twoja matka jest zwyczajnie cipą. Poniosła porażkę wychowawczą. Samica, która nie widzi problemów dorastającej córki nie jest dobrą matką i nigdy nie powinna mieć dzieci. Ty za ileś tam lat, jeśli doczekasz się potomstwa, masz wielkie szanse kontynuować rodzinną tradycję i olewać swoją córkę. Brutalne, ale bardzo powtarzalne i prawdziwe.

A to, ze się cięłaś to tylko efekt tego, że rodzice/matka nie wykazują tobą zainteresowania, a może nawet nie spuścili ci porządnego manta, kiedy był na to czas i teraz ci odbija. Do pedagoga możesz iść, ale przemyśl, czego od niego oczekujesz, bo przecież on nie usunie przyczyny, która jest w domu rodzinnym.

Odnośnik do komentarza

Do powyższego dodałabym proste pytanie: czy dla dziewczyny w Twoim wieku nie jest istotne, żeby wyglądać estetycznie? Za jakiś czas może pojawić się w Twoim życiu ktoś ważny, jak zareaguje na ślady po samookaleczaniu? Będzie zachwycony? Ja bym w to wątpiła.

Potrzebujesz pomocy i idź po nią. Pedagog szkolny - tak, jeśli wierzysz w jego/jej dyskrecję, ale równie dobrze możesz zadzwonić na telefon zaufania czy do centrum pomocy kryzysowej i tam uzyskać namiary na kogoś, kto Ci pomoże.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli czujesz, że potrzebujesz z kimś porozmawiać, kto nie będzie Cię oceniał, a boisz się porozmawiać z najbliższymi, np. z mamą, jak najbardziej możesz skierować swoje kroki do pedagoga/psychologa szkolnego. Poza tym zachęcam do skorzystania z anonimowego wsparcia w telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...