Skocz do zawartości
Forum

uzaleznienie od cukru


Biała mamba

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat i jestem szczupla osoba, figure udalo utrzymac mi sie tylko dzieki ciezkim cwiczeniom. Bardzo dlugo jadlam slodycze codziennie i w duzych ilosciach np caka tabliczka czekolady. Bardzo mnie ciagnie do slodyczy, ciagle wyobrazam sobie ten slodki smak. Oczywiscie chce z tym wygrac i walcze. Jest ciezko, ale gdy na prawde sie upre to nie jem ich, wyrzucam do kosza chociaz mam na nie wielka ochote. Ktos z was tez tak ma? Jak to pokonac?

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem wystarczy zmienic nawyki. Np. jesli chcesz poczuc slodycz w ustach (no, powiedzmy, ze Twoj organizm sie tego domaga), wybieraj w pierwszym rzedzie produkty nieprzetworzone albo niskoprzetworzone. Slodkie sa owoce, warzywa, miod, niektore orzechy (mam nadzieje, ze nie masz na nie alergii), nasiona. Slodki smak maja zoltka wiejskich kurzych jaj, polecam zwlaszcza ugotowane na miekko ;)

Poza tym mozna jeszcze zaprzestac slodzenia np. kawy, herbaty. Jak zrobisz sobie chocby kilkudniowy detoks, zauwazysz, ze poslodzony napoj nie smakuje juz tak dobrze jak kiedys.

Nie musisz rezygnowac z czekolady. Najlepsza jest ta z wysoka zawartoscia kakao (konkretnie w postaci miazgi, a nie tluszczu) - min. 70%.

Odnośnik do komentarza

Ja bym się do końca nie zgodziła ,bo słodycze uzależniają,
jadłaś ich dużo ,później oszukałaś organizm ,całkowicie je odrzucając,to nie można się dziwić ,że się domaga...,
wszyscy ,pewnie z wyjątkami, lubimy słodkie niezależnie od poziomu cukru we krwi,
choć nie zaszkodzi zbadać ten poziom,

nawet nie możesz się oprzeć ,żeby nie kupić...,po co kupować ,a później wyrzucać:P

Ja bym proponowała przejść na owoce.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

słonecznik81
Jeśli wyjdzie, że ok to nie będzie to dobry wynik. Cukier się magazynuje we krwi!!

Gwoli wyjaśnienia,bo nie do końca rozumiem...,bo z tego co wiem ,dobre wyniki zawsze są ok,po drugie cukier nie magazynuje się we krwi ,tylko wzrasta po jedzeniu ,żeby opaść,wtedy czujemy głód,
dlatego są inne normy po jedzeniu ,inne na czczo

i nie ma to nic wspólnego,ze spożywaniem cukru,bo jak ktoś ma dobry metabolizm ,może jeść dużo słodkiego i cukier ma w normie,inny może ograniczać do minimum i ma cukrzycę,tu wszystko zależy od dobrej pracy trzustki.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...