Skocz do zawartości
Forum

czy od zeba takie doleliwosci?


Rekomendowane odpowiedzi

zaczne od tego ze mam zepsuta lewa dolna osemke. boli mnie brawa strona zuchwy. niewiem czy to nie od osemki ktora rosnie na raty. malo tego pod koniec dnia boli mnie juz cala glowa i sztywnieje mi kark. nie pomaaja mi zadne proszki przeciwbolowe. pomaga mi hydroksyzyna bo wtedy sie luzuje i lepiej sie czuje. niestety na drugi dzien jest to samo. a Nad ranem mam mega niesmak w ustach jakiejs ropy czy cos. wtedy bardzo mnie muli w zaladku .czy ta osemka moze powodowac takie doleliwosci?

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta7

Zdjęcie jak dla mnie niewyraźne ale mimo wszystko z własnego doświadczenia wiem że niby ,,drobny " problem z zębem a może poczynić spustoszenie w organizmie. Miłam dziurę w prawej górnej 6 a zawroty głowy ledwie wytrzymywałam. Dlatego nie zwlekaj z wizytą u stomatologa.

Odnośnik do komentarza

~Danuta7
Zdjęcie jak dla mnie niewyraźne ale mimo wszystko z własnego doświadczenia wiem że niby ,,drobny " problem z zębem a może poczynić spustoszenie w organizmie. Miłam dziurę w prawej górnej 6 a zawroty głowy ledwie wytrzymywałam. Dlatego nie zwlekaj z wizytą u stomatologa.

mi sie kreci w glowie najbardziej po cieplym posilku. no masakra. a czuje ze jest cos nie tak z zbem a 2 dentystow mnie zbyło. rok sie mecze z moimi dolegliwosciami...

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta7

,,mi sie kreci w glowie najbardziej po cieplym posilku. no masakra. a czuje ze jest cos nie tak z zbem a 2 dentystow mnie zbyło. rok sie mecze z moimi dolegliwosciami..."
U mnie dolegliwości związane są raczej w związku z niedawno poszerzaną przegrodą a nie samym zębem ;). Skoro 2 dentystów Cię zbyło to pozbieraj trochę opinii na temat kilku najbardziej polecanych i wybierz najbardziej odpowiedniego tak żeby nie wysłał z kwitkiem :). Rozumiem że nie jest to przyjemne ale nie wiem czy warto wyrywać jak koleżanka z forum radzi gdyż jest to tzw. ząb mądrości i raczej nie jest to wskazane ze względu na dość spore skutki uboczne. Tak czy inaczej bez stomatologa nie dasz rady. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta7

Co konkretnie to akurat nie wiem:D. Wiem natomiast z opowiadań Mamy, Babć, Cioć, sąsiadek itd że 8 to jest, jak już wspomniałam, tzw. Ząb mądrości. Nie znam z konkretnego przykładu ale z opowiadań wiem że np.ząb po wyrwaniu mocno krwawił albo ból nie zmniejszył się a wręcz pogorszył albo inne zęby często się psuły. Zresztą popytajcie się starszych kobiet ze wsi na pewno jeśli nawet nie będą wiedziały to przynajmniej co nieco będą wiedziały. A jak by co to pozostaje zawsze zielarka:)

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta7

Trochę spóźniona odpowiedź ale były duże problemy z internetem :). Nie będę się rozpisywać gdyż to zajmie mnóstwo czasu dlatego wpiszcie w wyszukiwarkę ząb mądrości a znajdziecie tam dużo informacji. Nie miałam siły szukać o komplikacjach i skutkach ubocznych po usunięciu takiego zęba. Wiem natomiast że odgrywa ważną rolę gdyż jest od niego odprowadzony jakiś ważny nerw pełniący ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu (poczytajcie również w necie). Nie bez powodu lekarz przestrzega np. pacjentki w ciąży żeby nie wyrywały zębów. Pozdrawiam :).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...