Skocz do zawartości
Forum

Coś na utrzymanie opalenizny jesienią


Gość Slan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiałam się jakie macie opinie na temat różnych preparatów do sztucznej opalenizny. Lato się już kończy, a ja chciałabym jeszcze trochę utrzymać opaleniznę. Znalazłam coś takiego: Balsam brazujacy do ciala z kompleksem nawilzajacym 24h.html.
To niby nie jest samoopalacz więc nie powinien brudzić po użyciu. Czy używałyście wcześniej czegoś takiego?

Z góry dziękuję za wszelkie opinie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Gość fallen_angel
Tego balsamu akurat nie używałam, ale ogólnie polecam tego typu produkty. Nie zostawiają smug (o ile się dobrze rozprowadzi), po kilku dniach widać efekty, są niedrogie, skuteczne i nawilżają. W każdym razie lepsze od solarium.
Odnośnik do komentarza
Jeśli chodzi o męskie kosmetyki to zwyczajnie polecam solidny krem brązujący. Doskonały przykład to Krem brązujący do twarzy TASK ESSENTIAL Happy Face. Opalenizna wygląda naturalnie, nie trzeba korzystać z solarium, a sam kosmetyk jest bezpieczny. Po co wyglądać blado? Przecież tak łatwo można zdobyć opaleniznę...
Odnośnik do komentarza
Gość dzorczq
Opaleniznę można sobie zapewnić jak najbardziej kosmetykami. Np. ziemia egipska IKOS zapewnia delikatną opaleniznę, chociaż wszystko zależy od tego, jaki zrobi się makijaż. Ja zawsze miałam spore problemy z opalaniem. Na szczęście ten kosmetyk mi faktycznie pomaga.
Odnośnik do komentarza
Gabi poczytałam o tym maceracie i przyznam, że najbardziej dziwi mnie czemu to na bazie oleju słonecznikowego, a nie rzepakowego, który ma duuuuuużo więcej betakarotenu odpowiedzialnego m.in. za ładny koloryt skóry. Marchewkę i oleje roślinne najlepiej jest włączyć do diety i też zadbają o naszą opaleniznę :)
Odnośnik do komentarza
Natka generalnie wszystko, co zawiera beta-karoten. Marchewka ma go dużo, ale nie tylko - wszystkie owoce z gamy kolorystycznej od żółtego po czerwony jakieś ilości betakarotenu zawierają, podobnie wspomniany już wyżej olej rzepakowy (inne oleje także, aczkolwiek rzepakowy ma go akurat sporo).
Odnośnik do komentarza
Gość Melania92
Ja jestem zadowolona z kremu Color Control 10 w 1 do ciała, daje on ładny efekt opalenizny, i jest w sam raz na wyjścia, jeżeli ktoś ma bladą skórę... Mi szczególnie pomaga na zakrycie czerwonych pajączków na nogach, które w lato są szczególnie widoczne ;/ To chyba jakaś nowość Bielendy, wczesniej nie widziałam tego w sklepach
Odnośnik do komentarza
Gość koliendra
Na jesień stostuje solarium raz na tydzień/dwa do tego jakiś tonik albo balsam dający efekt opalenizny, stopniowo się przekonuje do marki gosh ( kochamkosmetyki.pl/pl/p/Gosh-Cosmetics-Balsam-Samoopalajacy-GOSH/2192 ) w poprzednim sezonie stosowałam regularnie i efekt był zadowalający B), a póki co słoneczko nie zawodzi więc się tym nie martwie :)
Odnośnik do komentarza
Ja tam po prostu nawilżam ciało różnymi balsamami albo masełkami do ciała, i efekt opalenizny utrzymuje się jeszcze jakiś czas po wakacjach. Później zostają już tylko kremy brązujące/ solarium albo czekanie aż znowu będzie słonko :)
Odnośnik do komentarza
Musisz po prostu dobrze nawilżać skórę. Marchewka też na pewno pomoże :)
Ja poszukiwałam długo odpowiedniego kosmetyku do nawilżania, wydałam na to majątek, a na końcu trafiłam na ShinyBox
Okazuje się, że można sobie za 50 zł zamówić pudełko pełne próbek markowych kosmetyków, zamiast kupować od razu w ciemno całe opakowania. Mogłam na to od razu wpaść, no ale będę miała nauczkę na przyszłość.
Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem najlepsze byłyby samoopalacze ja osobiście stosuję St. Moriz Instant Self Tanning Mousse :) jest to naprawdę bardzo fajny samoopalacz w formie musu. Dużym plusem jest fakt że dostępny jest w 2 odcieniach jaśniejszym i ciemnym ja osobiście preferuje jaśniejszy :) do tego cena jak na obecny rynek jest dość przystępna. Ah no i oczywiście nie pozostawia smug i opalenizna jest równomierna bo z tym czasem jest problem.
Odnośnik do komentarza
Bulma nie słysząłam jeszcze o tej marce. Naprawdę nie zostawia smug? A jak z wchłanianiem? Chętnie sprawiłabym sobie coś takiego przed świętami albo sylwestrem. Często stosuje samoopalacze ale nie znalazłam jeszcze ideału :(
Odnośnik do komentarza
No niestety firma dopiero od niedawna jest w Polsce :) ale mają naprawdę fajne produkty. Co do ogólnego wrażenia o smugi martwić się nie trzeba naprawdę aplikacja idzie bardzo sprawnie chociaż ja osobiście zakupiłam sobie do tego rękawiczkę bo wiadomo jak to idzie czasem rękami. Wchłania się naprawdę szybko a kolorek jest bardzo naturalny na sylwestra i ogólnie do używania jak ktoś woli samoopalacz zamiast solarium jest idealne. A teraz mają też fajne zestawy świąteczne :) także popatrz może znajdziesz coś ciekawego dla siebie albo może sprawisz jakiejś koleżance na święta. Ja już zamówiłam 4 zestawy w tym jeden dla mnie.
Odnośnik do komentarza
Bulma dziękuję za informację. Wygrzebałam ich stronę i znalazłam kilna naprawde mega zestawów! Nawet jeden kupiłam mojej mamie, bo ona też lubi dbać o skóre. Pomyślałam też o rękawicy idąc za Twoją radą. Aktualnie czekam aż do mnie przyjdą i przetestuję :D coś czuję, żę się zakocham w tych zestawach. Teraz zaczełam zastanawiać się właśnie jaki maja zapach ;>
Odnośnik do komentarza
Bardzo mnie to cieszy :) jak już mówiłam sama skusiłam się na kupno kilku zestawów i nie mogę się już doczekać aż z koleżankami wręczymy sobie prezenty świąteczne. Jestem pewna że jak spotkamy się na Sylwestra to każda będzie super opalona :D i dam sobie głowę uciąć że pewnie jeszcze przed sylwkiem wypróbują je w domu. Co do zapachu to jest on naprawdę przyjemny i delikatny.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...