Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 17-latki


Gość KateSer

Rekomendowane odpowiedzi

mam 13 lat 168 cm wzrostu i warze jak się dziś ważyłam 57 kilo
no i mam pytanie czy ważę dobrze
a i ostatnio sporo schudłam bo ważyłam 66 kilo i wszyscy to widzą tak mówią no ale czy teraz waże dobrze
a i mierzyłam sie
i mam tak w piersiach 86
w tali 68
i w pupie 80
pozdrawiam i czekam na odp

Odnośnik do komentarza

Hej mam 17 lat wzrost 169 waże 88 kg chciałabym schudnąć bo strasznie mi przeszkadza brzuch ale co u da mi sie schudnąc to wystepuje efekt jojo ;( zaczełam chodzic codziennie na spacery mam nadzieje ze zrzuce troche ale ciezko bedzie :( ktoś może poradzi mi co zrobic czy jaka diete zastosowac ???

Odnośnik do komentarza

Witam,
efekt jo jo jest dość częstym zjawiskiem gdy dieta na której jesteśmy jest zbyt kaloryczna oraz gdy po diecie od razu wrócimy do starych nawyków. Po skończeniu każdej diety, powinien nastąpić okres wychodzenia z diety, tak by organizm przyzwyczaił się i nagle nie zaczął uzupełniać braków.
Co do samej diety to proponuję na początku zmienić nawyki żywieniowe. Ograniczyć fast foody, słodycze, niezdrowe przekąski i kolorowe napoje gazowane. Zastąpić to wszystko warzywami i owocami. Do picia polecam wodę mineralna zieloną herbatę. Bardzo dużo daje regularne spożywanie posiłków, mniej więcej co 2-3 godziny. Jedz wszystkie posiłki czyli: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Lepiej jest jeść mniej a częściej.
Do tego zacznij ćwiczyć i uprawiać jakiś sport. Poświęć temu 60-90 minut dziennie. Spacery są dobrym rozwiązanie, jednak same nie dadzą aż takiego efektu jak połączone z ćwiczeniami. Jeśli nie chcesz ćwiczyć to proponuję trochę zmodyfikować spacer. Idź 5 minut normalnym tempem a 1 czy 2 minuty szybkim krokiem i tak na zmianę. Z każdym dniem próbuj wydłużyć czas szybkiego marszu i skrócić czas zwykłego spaceru. Na wiosnę gdy stopnieje śnieg i będzie cieplej możesz powtórzyć modyfikację tylko tym razem szybki marsz przeplataj z biegiem na takiej samej zasadzie jak był przeplatany zwykłym spacerem.

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem dziewczyną mam 17 lat, ważę 81 kg przy wzroście 168. Wiem, że mam sporą nadwagę. I chciałabym się dowiedzieć co powinnam robić, aby schudnąć bez efektu jojo. Oczywiście chciałabym jak najszybciej najlepiej w miesiąc, ile w miesiąc prawidłowo przy codziennym ćwiczeniu (brzuszki, co drugi dzień bieganie, skakanie na skakance i przy poprawie kondycji zacznę 6 weidera), i trzymaniu się 5 normalnych posiłków dziennie nie objadając się? Nie jedząc oczywiście słodyczy, pijąc dużo wody. Proszę o pomoc..

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 17 lat, ważę 77-78 kg, ta waga mi sie waha i mam około 162cm. To dużo za dużo na mój wzrost i chcę się tego pozbyć. Obecnie jestem na 6 dniu A6W, ale obawiam sie ze to nie wystarczy. Staram sie pić dużo wody, jeść mniej, nie jeść słodyczy i innych przekąsek wieczorem. Jednakże silna wola to nie moja mocna strona i musiałam sie długo przekonywać do ćwiczeń, a jak jestem w trakcie to czuje ze sie poddaje. Mój największy problem to uda i brzuch. Chciałam sie dowiedzieć jakie ćwiczenia i jaką diete zastosować aby jak najszybciej (wiem, że to troche zajmuje) i jak najefektowniej zrzucić zbędne kilogramy. Pomocy!

Odnośnik do komentarza

Tak, podjadam między posiłkami. Jem dużo suchych herbatników i chrupki kukurydziane. Niekiedy zjem zapiekane z biedronki, napije się pepsi. Ale nie tak często.
Jeśli chodzi o ruch to ćwiczę tylko na w-f, a w domu to w ogóle nic nie ćwiczę. I jeszcze zdarza mi się trochę często zjadać batoniki w szkole.

Odnośnik do komentarza

no to nie dziwota że tyle ważysz. Ogranicz do minimum podjadanie pomiędzy posiłkami. Jedz regularnie to łatwiej będzie Ci ograniczyć podjadanie. Do tego mniej byłek, chrupek czy herbatników więcej warzyw. Zamiast pepsi zielona herbata lub przy najmniej ta bez cukru.
Ruch , dużo ruchu wf to zbyt mało. Codziennie chodź na spacery i ćwicz przez godzinę. To powinno pomóc na początek rozruszać Cię

Odnośnik do komentarza
Gość martuś 1

witam mam 17 lat, jeśli chodzi o wzrost to 168 jakoś tak, waga ? coraz większa teraz to już z 50 kg;/ co mam powiedzieć,teraz sa wakacje to mało sie ruszam a tak w roku szkolnym to do szkoły musze przejść ponad 1 km więc w obie to ponad 2 :P,jak chodze do szkoły to jem na śniadanie kanapkę i jak wrócę ze szkoły to około 16 obiad nastepnie kolacja o 20 czasami wcześniej albo i nic , natomiast w weekendy i tak jak teraz w wakacje to siedze i jem ciągle,oglądam coś a pójde coś zrobię do jedzenia bo nie cche się tak oglądać nic nie przegryzając..właściwie to ostatnio przytyłam zrobił mi się taki okrągły brzuch, ludzie co mam zrobić? ćwiczenia odpadają bo nie mam czasu natomiast co jeść ile razy , bo ja jem co godzinę tak szczerze nawet i częściej i dużo ..prosze o pomoc, i przepraszam za błędy

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

nawet 50 kg to jest idelana waga dla ciebie. Nie masz nadwagi więc nie masz co się martwić. prawidłowa waga to pewnie będzie tak do 65 kg. Masz wakacje - jak możesz nie mieć czasu na ćwiczenia. W Twoim przyapdku własnie ćwiczenia będą najlepszyj wyjściem bo wagę masz ok, nie musisz chudnac, kwestia tylko wyrobienia mięśni

Odnośnik do komentarza

Mam 17 lat, 164cm wzrostu i ważę 68kg. Chciałabym poprosić o przykładowe tygodniowe menu, z uwzględnieniem również dni szkolnych. Chcę zdrowo się odżywiać ale nie wiem jakie konkretnie produkty mam spożywać, kiedy i o jakich porach. W roku szkolnym wychodzę z domu o 7 i wracam o 16, kładę się spać o godzinie 22. Bardzo mi zależy na takim przykładowym jadłospisie, wtedy będę mogła nauczyć się jakie produkty mam spożywać i dalej sama komponować zdrowe posiłki. Wiem, że powinno się jeść regularnie, pić dużo wody i zielonej herbaty oraz włączyć ruch, sęk w tym, że ja nie wiem co mam jeść. Wiem tyle, że kolacja powinna być białkowa, ale co jeść na nią, żeby mi się nie znudziła po ciągłym jedzeniu tego samego? Bardzo proszę o porady, gdyż chcę odmienić swoje życie na dużo lepsze i zdrowsze. Dziękuję bardzo i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam 17 lat i waze 130 kg ok 185 cm wzrostu.
Nabralem bardzo silnej motywacji i postanowienia do odchudzania sie. W najblizszym czasie mam zamiar zapisac sie na silownie, i tu moje pytania:
1.Jakie cwiczenia wykonywac , na jakich urzadzeniach , ile razy w tygodniu po ile minut czy godzin.
2.Co jesli chodzi o jedzenie? W ostatnim czasie moje zywienie wyglada tak , ze pierwsze jedzenie jest w szkole czyli kanapki wracam ze szkoly jem obiad i zazwyczaj to koniec czasem jakas kanapke lub owoce.
Jakas specjalistyczna dieta , porady?
Licze na pomoc i z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...