Skocz do zawartości
Forum

białka węgle i tłuszcze w diecie na odchudzanie/odtłuszczanie


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, makrela zawiera sporo tłuszczu, ale tłuszcz zawarty w rybach należy do tych zdrowych więc nie należy go unikać, a wręcz przeciwnie. Jak najbardziej może Pan sobie taką makrelę jeść z tym, że należy pamiętać, że ryby wędzone zawierają dużo soli, która podczas odchudzania powinna być ograniczana, więc w dniu w którym chce Pan zjeść taką wędzoną makrelę lepiej nie jeść już nic więcej co zawiera sól. Ponad to lepiej zjeść ją w ciągu dnia, natomiast na kolacje jeśli chodzi o ryby to wybierać te świeże zamiast wędzonych

Odnośnik do komentarza

zmieniłem przeglądarkę i już mogę dodawać wpisy :)

Wiem że pod wieczór i na kolację najlepiej jeść posiłki bogate w białko. Proszę mi powiedzieć co mogę sobie prostego zrobić i jeść będąc czy to w domu, czy też biorąc to do pracy, bo np. kończę pracę o 23 :) prócz np. sera białego, tuńczyka czy makreli nie mam pomysłów żadnych. Chodzi mi o to aby było smaczne, bogate w białko i inne ważne składniki które powinno się spożywać pod wieczór i na kolacje, proste, szybkie w przyrządzeniu oraz w miarę tanie :)

Odnośnik do komentarza
Gość margaret84

mi nigdy te ogólne dane nt. spożywcia tłuszczy, białka i węgli nie pomagały, ale zrobiłam sobie badanie genetyczne, które analizuje, co w jakim stopniu wpływa na przybieranie na wadze. czekam jeszcze na wyniki, więc nic konkretnego nie napiszę :)

ale z takich ogólnyc wytycznych to na pewno powinieneś ograniczyć spożywanie mięsa, jeśli dużo go jesz i na kolacje wybieraj mieso ryby, jeżeli już. ja jem zupy kremy z dodatkiem pestek słonecznika, dyni, ale tez w ograniczonych ilościach, bo nadal to tłuszcz. możesz też sobie zjeść jakaś sałatkę, np. z wędzonym pstrągiem

Odnośnik do komentarza

Imbir jak wszystko inne najlepszy jest świeży, ale jeżeli chodzi o spalanie to i ten w proszku działa tak samo. Można go dodawać np do herbaty. Natomiast ja polecam Ci inną metodę na zastosowanie przypraw przyspieszających przemianę materii bez potrzeby wymyślania gdzie je dodać - wystarczy kupić w aptece takie puste kapsułki do napełniania (takie w jakich są niektóre leki, probiotyki itp) i napełnić je np cynamonem zmieszanym z chilli i imbirem, zamknąć i połknąć jak zwykłą tabletkę. To dobra metoda na własnej roboty naturalny suplement przyspieszający spalanie.
Natomiast co do kolacji to ja Ci odpisałam na wiadomość prywatną dość rozlegle :-)

Odnośnik do komentarza

czyli imbir np. w proszku najlepsze zastosowanie znajdzie w herbacie ?:) np. tej liściastej co pije ?:)
chili dodaję do praktycznie każdego dania bo lubię tak na ostro :)
cynamon zamówiłem cejloński z Internetu, ponieważ w żadnym sklepie nie mogłem tego cejlońskiego znaleźć z tych normalnych sklepów. i będę go dodawał do musli oraz koktajlów
więc sądzę że te puste kapsułki będą zbyteczne skoro znalazłem normalne zastosowanie chili, cynamonu i imbiru :>
przepraszam ale żadnej prywatnej wiadomości nie otrzymałem od Ciebie, i nie wiem dlaczego :( daję na skrzynkę i pisze że nieprzeczytanych wiadomości O
mogła byś mi tutaj napisać ? tzn skopiować wiadomość
Dziękuję Ci bardzo :)

Odnośnik do komentarza

czyli imbir np. w proszku najlepsze zastosowanie znajdzie w herbacie ?:) np. tej liściastej co pije ?:)
chili dodaję do praktycznie każdego dania bo lubię tak na ostro :)

cynamon zamówiłem cejloński z Internetu, ponieważ w żadnym sklepie nie mogłem tego cejlońskiego znaleźć z tych normalnych sklepów. i będę go dodawał do musli oraz koktajlów

Jeżeli miała byś jeszcze jakiś pomysł gdzie mogę dodawać imbir, chili i cynamon chętnie skorzystam z Twoich rad

więc sądzę że te puste kapsułki będą zbyteczne skoro znalazłem normalne zastosowanie chili, cynamonu i imbiru :>

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...