Skocz do zawartości
Forum

tomografia komputerowa głowy


Gość iskra200

Rekomendowane odpowiedzi

Gość iskra200

cześć, mam pytanie odnośnie badania tomografii. Od jakiegoś roku mam bóle głowy, czasami trwają kilka godzin aż muszę położyć się spać żeby było mi lżej. Chciałabym sprawdzić co się dzieje w mojej głowie. Jeżeli lekarz rodzinny wypisze mi skierowanie na badanie to ile czasu od momentu zarejestrowania skierowania czeka się na badanie na nfz w szpitalu? kilka tygodni czy miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Gość iskra200

kwiatuszek2 dziękuję za odpowiedź.

ka-wa, mam do Ciebie pytanie: Jak mam poznać migrenę? Fakt, głowa boli mnie od kilku dobrych lat na prawdę często, czasami muszę iść spać żeby ból odrobinę ulżył, mam też problem z oczami bolą mnie, mam czasami błyski przed oczami trwające dosłownie sekundę, poza tym mam mnóstwo mętów przed oczami, na prawdę dużo. Czy to może mieć związek z migreną? Byłam u okulisty, z badań wyszło że wszystko jest w porządku. Czy migrena może powodować takie objawy?Masz jakieś doświadczenie żeby mi coś doradzić ? :)

Odnośnik do komentarza

Ja migreny znam tylko ze słyszenia ,wiem ,że to są uporczywe bóle głowy ,na który nie działają środki przeciwbólowe,
poczytaj sobie w necie na temat migren,
te Twoje objawy wyglądają na migrenę ,chociaż nie muszą zawsze być objawy "książkowe" ,
zbadać tego pewnie też się nie ,tylko lekarz stawia diagnozę po objawach.
Do neurologa się wybierz.
http://www.abcmigrena.pl/przyczyny-i-objawy-migreny-1

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość msr Molly

Ja czekałam bardzo krótko na TK głowy. Poszłam się zarejestrować 8 stycznia i dostałam termin na 22 stycznia. Nie wiem czy to wynikało z mojego skierowania, co tam wpisała neurolog, gdyż dzień wcześniej poinformowano mnie w telefonicznej rozmowie ,że terminy badań są na marzec. Oczywiście robiłam na NFZ.

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o TK To czasami okres oczekiwania jest okolo miesiaca a czasami nawet pol roku . Wszystko uzaleznione od tego gdzie mieszkasz , gdzie chcesz sie dostac a przy okazji co jest napisane na skierowaniu.
Lecze sie od ponad roku neurologicznie i niestety zaden lekarz rodzinny nie wysawi ci skierowania na TK Jedynie moze ci wystawic skierowanie Do neurologa a to kolejny czas oczekiwania ....

mam pytanie czy oprocz objawowo okulistycznych i boli glowy masz jeszcze jakies ?? Czy duzo stresu masz w ciagu dnia ?? Pytam bo rowniez podejzewali u mnie migrene ale dopiero ma rezonansie wyszlo ze jednak sie pomylili ....

Odnośnik do komentarza
Gość iskra200

koniczynka26, co wyszło z rezonansu? napisz mi proszę. Mam dużo stresu w ciągu dnia, na prawde wiele sytuacji stresowych, staram się nad tym panować ale wiele sytuacji wyprowadza mnie z równowagi. Mam zaburzenia pamięci czasami, ciężko mi się skoncentrować.

Odnośnik do komentarza

Ka-wa i iskra jesli chodzi o mnie to zaczelo sie od ciaglego bolu glowy z pulsujacymi atakami bolu (gwaltownymi dodam ) kladlam sie z bolem i wstawalam z bolem . Czasami sen moj w nocy trwal po 4 godziny i bylam wypoczeta , potem po 3 godzinach funkcjonowania zasypialam na siedzaco . Potem po ok 2 mies doszly wymioty ( wszystko co zjadlam bylo zwracane wlacznie z woda ) to trwalo tydzien a potem 3 tygodnie spokoju. Wlacznie z bolem ktory z nikal na kilka dni potem wracal.
jak tylko wymioty wrocily poszlam do lekarza ktory kazal pilnie zrobic badania krwii. Ale juz nie wyszlam od lekarza po 10min spokojnej rozmowy stracilam kontakt z lekarze , zaczelam tracic przytomnosc doszly wymioty i przy badaniu przez lekarzy z karetki doszlo do paralizu polowy ciala. ( wszystkie informacje mam od lekarza swojego poniewaz ja nie pamietam nic) po 2 godzinach w szpitalu wszystko wrocilo do normy . Nic mnie nie bolalo , normalnie mowilam i chodzilam.
Wyslano mnie na Tk co nir wykazalo nic, zrobiono mi jednak RM i jak sie okazalo mam torbiel szyszynki ponad 2 cm wielkosci ktory uciskal na przeplyw plynu mozgowo rdzeniowego. Dawalo to skutki ucisku na III komore mozgu. Natychmiastowa operacja endoskopowa przez glowe . Na ta chwile mam co pol roku pojawiajace sie wodoglowie z powodu nadmiernej ilosci plynu . Wtedy wykonuje specjalne cwiczenia aby odbarczyc mozg i aby udroznic przeplyw.

Niestety moj lekarz wykonal czesc leczenia , poniewaz drugiej czesci leczenia sie nie podejmie bo wiaze sie ona z usunieciem calkowitym torbieli a co za tym idzie gigantycznym ryzykiem utraty zycia ...

To tak wskrocie .... jak.cos chcecie wiecej wiedziec pytajcie smialo

Odnośnik do komentarza

Ja mam 27 LAT.
najlepszym lekarstwem jest to aby to usunac, jednak nie kazdy lekarz sie tego podejmie . Wiaze sie to z szerokim zagrozeniem uszkodzenia jakiego kolwiek nerwu i jestes warzywkiem . Wytlumasze wam to tak torbiel miesci sie w samym srodku glowy ( tak jak jadro ziemi ) aby sie do.niego podobno dostac trzeba od strony karku poniewaz tam jest najlepszy sposob.
Jesli ktos ma srodki na leczenie za granica to mozna tam sie operowac . Niestety nie kazdy sobie moze na to pozwolic a w Polsce sa nieliczni lekarze ktorzy sie podejma operacji. Sama w tej chwili szukam lekarza w Polscr ktory sie podejmie leczenia dalszego...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...