Skocz do zawartości
Forum

Fałszywa babcia


Gość gutek8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dopiero 15 lat. Teściowa mojej mamy, czyli moja babcia jest fałszywą osobą. Mieszkamy z nią i dziadkiem. Niedługo się wyprowadzamy. Problem w tym, że moja babcia nienawidzi mojej mamy. Nie akceptuje jej od samego początku. Często są kłótnie. Tata pracuje na stałe w drugim końcu kraju. Dla babci jej synuś jest idealny. Babcia obarcza mamę o różne rzeczy, co nie jest prawdą. Na mnie też wiele razy powiedziała złe słowa, krytykowała mnie od zawsze. Jest strasznie fałszywa. Jest wiekowa i jej nie da sięzmiemić Moje pytanie brzmi: czy po wyprowadzce utrzymywać z nią kontakt?
Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witaj gutek8 :)

Z tego co piszesz wynika (dla mnie) że babcia nie jest osobą fałszywą. Wręcz przeciwnie - jest szczera gdyż mówi to, co myśli. To, że nie jej spojrzenie nie pokrywa się waszym jest odrębną sprawą. Dla mnie odpowiedź jest prosta: jeśli nie macie takiej potrzeby to po co się wysilać? Uwikłanie się w grę pozorów nie ma sensu.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Gutek: każdy jest "jakiś". Pytanie tylko na ile Babcia jest faktycznie toksyczną osobą. Tak poza tym to z teściową się nie żyje, tylko z mężem. Mnie się wydaje, że po prostu Twoja Mama nie znalazła sposobu aby mieć w niej sprzymierzeńca. Możliwe jednak, że taki sposób nie istnieje, bo Babcia jest po prostu zołzą i obojętnie kim byłaby żona jej syna zatruwała by jej życie... Ale właściwie czym się martwisz? Że Twoi Rodzice się przez to wszystko rozwiodą? Przecież się wyprowadzacie.

Odnośnik do komentarza

To, że Babcia potrafi kimś manipulować nie zależy wyłącznie od niej. Widocznie trafia na osoby, które są na to podatne. Babcię olejcie. Trzymaj się ze swoją Mamą, a ojciec jeśli chce to niech ze swoją Matką utrzymuje kontakt. Ty i Twoja Mama nie musicie się przecież świadomie pakować do jaskini lwa.
Przytul Mamę i powiedz jej że ją kochasz Gutku. :)))

Odnośnik do komentarza
Gość Kromeczka

miałam taką samą sytuację. Babcia nigdy mnie i mamy nie tolerowała, zawsze było jakieś ale... po wyprowadzce nie utrzymuję z nią żadnych kontaktów. Jak byłam niepełnoletnia to znosiłam ją jak przyjeżdżała na święta a teraz nie dzwonię, nie rozmawiam, traktuję ją jak obcą mi osobę....

Odnośnik do komentarza

Nie ma sensu utrzymywać kontaktów na siłę, zresztą chyba nic na siłę nie ma sensu.
Od toksycznej teściowej gorsza jest tylko toksyczna teściowa rozpuszczająca swoje dziecko tak że przez to bardzo krzywdzi potem partnera/ dzieci swoim egoizmem. Wygląda to tak, jakbyście się z mamą załapały na ten najgorszy przypadek. Bardzo współczuję. Dziwne tylko, że wyprowadzacie się dopiero po 15 latach.

Odnośnik do komentarza

Jak nie lubisz tej babci i zauważasz , że nie ma hamulca i przy tobie oczernia twoją mamę to powiedz to tacie.Jak tata ma jaja to zareaguje i przywoła babcie do porządku.Żona i dzieci to w końcu najbliższe osoby i powinno się ich bronić. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...