Skocz do zawartości
Forum

Czarne kreseczki pod paznokciami


Gość gagagag

Rekomendowane odpowiedzi

na poczatek przepraszam, ze na ogólnym forum ale nie mogłam znaleźć wątku. Mam problem z paznokciami a mianowicie co jakiś czas robią mi się takie małe kreseczki czarne pod paznokciami. Wygląda to jak bym miała drzazgę pod paznokciem ale jest tu umiejscowione 3-4 mm po za częscia wystającą paznokcia za opuszkę. teraz nawet mam na dwóch palcach. niby oglnie nie przeszkadza ale przy nacisnięciu kłuje i nie ładnie wygląda. Nie mam zielonego pojęcia skąd się to bierze, co oznacza i jak z tym walczyć...

Odnośnik do komentarza
Gość inna_protsyuk

Też takie mam. Dlatego że bardzo lubię orzeszki pistacjowe :-) Rozłamuję orzeszeka za pomocą paznokci i za jakiś czas mam te kreski. To spowodowane ciśnieniem na paznokieć i takim jego mikroodwarstwieniem.

Odnośnik do komentarza

Tez mam takie cos,ale na jednym paznokciu i znalazlam taka informacje "Czarne „drzazgi” pod paznokciami. Jeśli przesuwają się do brzegu paznokcia w miarę jego wzrostu nie są groźne, to zazwyczaj drobne wylewy krwi po urazie paznokcia. Jeśli jednak plamy nie przesuwają się, mogą być sygnałem zapalenia wsierdzia, innej choroby serca lub zaburzeń związanych z układem krwotocznym."

Odnośnik do komentarza

A ja usłyszałam, że to może być objaw zakażenia włosieniem, bo nie potrafię się z taką właśnie przypadłością uporać od bez mała roku, mimo  wielomiesięcznego stosowania kompleksowej terapii na grzybicę przepisanej przez lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...