Skocz do zawartości
Forum

Ryzyko ponownego skręcenia kostki


Yamakasi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jakieś pół roku temu skręciłem sobie kostkę prawej nogi i miałem założony gips na 2 tygodnie.Wyleczyłem kostkę.Miałem rehabilitacje-która mi bardzo pomogła.

Ale niestety wczoraj schodząc z dość dużego krawężnika źle stanąłem na prawą nogę i do tej pory mnie dość mocno boli i sprawia mi dyskomfort przy chodzeniu.Ale mogę normalnie chodzić i stawać na palcach.
Bolą mnie okolicę kostki ale tylko przy poruszaniu nogą.Nie mam opuchnięcia,jedynie leciutko sine.Czuje lekki ucisk wokół kostki gdy staję na nią.
Boję się,że odnowiła sie kontuzja i mogę mieć ponownie skręcone?Czy mam się udać do lekarza?
Stwierdziłem,że poczekam aż przejdzie,skoro nie ma żadnego obrzęku i jako tako mogę chodzić...

Czy to przejedzie?Czy to może być skręcenie?

Odnośnik do komentarza

Samo przejdzie ,ale nie tak zaraz,możesz w domu lekko owinąć bandażem elastycznym ,żeby nie narażać stopy na przekręcenie ,

po takim urazie staw bardzo długo będzie osłabiony ,trzeba uważać też przy chodzeniu na płaskim podłożu ,bo stopa potrafi sama się przekręcać,masz lepiej ,bo nie jesteś kobietą i masz stabilniejsze obuwie.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Witam!

Dzisiaj zauważyłem,że trochę napuchła kostka.
Jako tako mogę chodzić,ale z bólem i uciskiem wokół kostki.
Boję się,że mogłem sobie rzeczywiście skręcić nogę.
Nie chcę mieć ponownie nogi z gipsie-chyba najgorsze 2 tygodnie mojego życia-straszna męczarnia ;/

Czy lecząc się w domu nie będę miał później problemów z tą kostką?

Odnośnik do komentarza

Jak masz stabilizator to go zakładaj, stawaj na tą stopę w miarę możliwości , rób okłady np.z liści kapusty.

Gips to tylko ma za zadanie unieruchomienie stopy,lepsza jest szyna ,bo gips utrudnia krążenie.

za bardzo się przejmujesz ,tak czy tak sama stopa musi dojść do siebie,a to może potrwać i z miesiąc,

jak chcesz to idź do lekarza, ale nie pozwól sobie włożyć w gips, jak już ,to w szynę,jeśli lekarz będzie widział taką konieczność.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...