Skocz do zawartości
Forum

Pomarszczona żołądź i zaczerwienienia pod napletkiem


Gość marcin_24

Rekomendowane odpowiedzi

dawwid
Szczepan
Idz jak najszybciej do lekarza , nie daj sobie wymrozic azotem(krioterapia) czesto sa nawroty , lepiej laser c02 albo metoda loop , dotego aldara , ale droga
Pozniej dbaj o zdrowie a bedziesz zdrow

Powiedz mi jedno. Skoro twierdzisz że to brodawki od HPV, to czemu działa na nie maść mupirox i klindamycyna ? Te 2 co zostały, to akurat są już długo długo, 1 zamrożona to widać blizne bo odpadło. A były jeszcze ze 4 i wybiłem to maścią mupirox na zapalenie mieszków włosowych. Te niby jak twierdzisz brodawki, puchły po tej maści, po czym same się wciągały i nie widać po nich śladu, tylko zostały te blizny. Wycisłem kiedyś jedną to tak jakby pryszcz, i zaraz obok pojawiły się nowe ( a przy zapaleniu mieszków nie wolno wyciskać tego, bo właśnie pojawią się nowe), no i te 2 co są na wzgórku łonowym. Tego tam też było może z 5. I też 3 wybite mupiroxem, a te 2 zostały. Takiś pewny w 1000 % że to jest HPV ? Zanim tam poszedłem do tej kur.., to się ogoliłem. A to pojawiło mi się może 4,5 dni po tym kontacie i znikło wszystko po jakiś 2 miesiącach a potem wróciło i to co wybiłem tym mupiroxem to wybiłem, a to co nie to zostało do teraz.

Odnośnik do komentarza

Nie znam tej masci, sa rozne metody pozbycia sie brodawek. Moze ta nasc na nie dziala skad mam wiedziec? Wkoncu to na nie stosowales i sie zmiekczyly , po czasie odpadly..
Powinienes sie wlasnie cieszyc ze to w ogole rusza te brodawki , ale z drugiej strony meczac je tymi masciami mogles je rozsiac, wkoncu sam powiedziales ze zrobily sie nowe..

Odnośnik do komentarza

Nowe (2,3) zrobiły się po wyciśnięciu jednej z nich.

3. Leczenie zapalenia mieszków włosowych
Na zapalenie mieszka włosowego pomocne jest miejscowe stosowanie maści z antybiotykiem. Jeżeli jednak po kilku dniach kuracja nie przyniesie poprawy, należy zacząć zażywać antybiotyk doustny. Jeżeli zapalenie przyjęło postać przewlekłą, warto zapobiec namnażaniu się czyraków. W tym celu miejsce zakażone należy często dezynfekować. Można stosować maści z antybiotykiem na zmienione chorobowo miejsca. Czyraków nie można wyduszać, ponieważ prowadzi to do zaostrzenia choroby, nasilenia stanu zapalnego i jej rozprzestrzenienia. Zaleca się przykładać co jakiś czas wilgotne rozgrzewające kompresy, które przyśpieszą dojrzewanie czyraka i jego samoistne opróżnienie. Czyraki goją się samoistnie. Jeżeli ich zawartość nie zostanie opróżniona na zewnątrz, ulegnie wchłonięciu bez żadnych szkód dla organizmu. Leczenie przewlekłej formy zapalenia mieszka włosowego opiera się na takiej samej zasadzie. Jednak trwa bardzo długo – klika miesięcy, a czasem nawet lat. Zaleca się przyjmowanie także witaminy C i witamin z grupy B. (nie można ich pod żadnym pozorem wyciskać, gdyż może to spowodować brzydkie blizny )

Odnośnik do komentarza

Widziałem. Daję tylko to, co twierdzi dermatolog do którego chodzę. Widocznie się nie zna. Ja nie jestem lekarzem, doszukuje się jedynie w necie. Na mieszki włosowe też mi to nie wygląda. Ale skoro działa na to maść, to sam nie wiem. To co jest na zdjęciu, to już powiedziała że to brodawki. Skoro tak mówi to tak jest. Skoro twierdzi że mam to zamrozić to dałem zamrozić. Mam tam iść w poniedziałek. Powiem o tym laserze, i zapytam o HPV.

Odnośnik do komentarza

~x30xxx
dawwid - twojej lasce robili test na jakis szczegolny genotyp czy jak?

Nie. Jeszcze nie. Odebrala niedawno wynik cytologii. Niestety gr3 , ale nie wiem ktory CIN , bo ze stresu nie zapytala..
Teraz idzie w pon , ona nie wie jakie jeszcze badania bedzie jej robil . Powinien zrobic kolposkopie i pobrac wycinek , wtedy sie okaze jaki to typ HPV i czy to dokladnie HPV (innej opcji raczej niema) Ogolnie ten gino mnie ostro wkvrwil , bo nagadal mojej dziewczynie o raku , owszem ryzyko jest i to duze, ale nie powiedzial jej ze te zmiany sa 100% wyleczalne. Jezeli teraz gino zapropunuje jej kolejna cytologie a nie kolposkopie ,to wysylam ja do bardziej rozgarnietego gino w Krakowie , ktory sie w tym specjalizuje .
I obawiam sie jescze jednego , niedlugo dziewczyna dostanie okres i nie wiem czy to sie nie przeciagnie ...
Jezeli macie partnerki to wyslijcie je na te badania , teraz wszedzie o tym trabia. Robic cytologie , nawet jak nic nie boli , nie dolega..
Dodam zeby rozwinal sie rak szyjki macicy potrzeba naprawde kupe czasu , wiec nie zwlekajcie.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość Szczepan9

Nie wklejaj mi tego, bo ja zadnych klycin nigdzie nie mam od listopada. Wmawiasz te hpv, spamujac na forum. Jak mi lekarz powie w poniedzialek ze to HPV to wtedy sie z tym pogodze. Ekspertow forumowych jest duzo. I jeszcze raz napisze ze u mnie zaczelo sie po grzybicy na wacku. Smarowalem 4 dni pimafucortem i zniklo, to odstawilem i po tyg wrocilo, to smarowalem, smarowalem az spalilem tak jak Uly. Efekty tego widac na kutasie. A co do HPV. Tak jak mowie, jak mi lekarz potwierdzi slownie i badaniem to wtedy przyjme to do wiadomosci, a jak na razie nie pokazuj mi jal to wyglada, bo doskonale wiem, bo juz nie raz to ogladalem.

Odnośnik do komentarza

Radze wszystkim na forum zrobić sobie WYMAZ w kierunku HPV, bo on daje 99% pewności. Bardzo dużo czytałem i mam pojecie na temat tego wirusa. Nie wiem czy wy wogóle czytacie te linki wklejane przez niektórych na temat HPV, nie rozumiecie że wirus ten powoduje raka prącia i wykryć go może tylko i wyłącznie wymaz który kosztuje około 150 złotych, kłykciny są NIE GROŹNE i jest to też HPV tylko inny typ, radze poczytać te linki i wgłębić się w temat. U kobiet HPV powoduje raka szyjki macicy i dlatego powinny robić cytologię i również wymaz na HPV. Przestancie pisać pierdoły jeżeli nie macie o czymś pojęcia, radze się dokształcić

Odnośnik do komentarza

dawwid, mam ten sam problem co ty , tylko jestem na innym etapie leczenia.
Jeżeli jesteś z Warszawy mam dla twojej partnerki super lekarza soecjaliste od HPV, jest też suplement o którym mało kto wie ,skuteczny , jestem już miesiąc na nim, wieczorem ci wszystko napisze, podaj mi maila bo nie chce mi się tu pisać wśród tych wyzwisk.

Odnośnik do komentarza

tatys gdzie taki wymaz zrobić ? w każdym labolatorium prywatnie ? bo strone lub dwie wcześniej podawałem taką stronę testy HPV czy coś takiego, i tam też można sobie taki test zamówić. Dostaje się materiał do wymazu. Tylko tam jest kilka jeden kosztuje 150 pare zł, a jedne ponad 300. Jakbyś mógł to zobaczyć. A jeśli nie polecasz takich stron, to właśnie jak z tym labolatorium ?. Mam iść do labo i powiedzieć że chce wymaz w kierunku HPV ? A jak zapyta o inne szczegóły ? tzn chodzi o to genotypowanie czy o coś innego. Myślę że tak do tygodnie, dwóch uzbieram kasę i pójde na ten wymaz, ale musisz mi powiedzieć co i jak, czy samemu to robie, czy oni to pobierają, czy oni mają już taki zestaw do wymazu na HPV, czy sam mam się o to postarać.

Odnośnik do komentarza

Sa specjalne placowki w miastach..
Ale co do tego testu.. Nie sa one 100%
Ten wirus to wirus miejscowy, rozumiesz? Skad wiesz gdzie go masz , wg mnie to naciaganie kasy , co z tego ze se przejedziesz , wacikiem po naplecie, co z tego ze go wykryje , jak i tak nie bedzie pewnosci , czy faktcznie tam jest,czy go posiadasz. Pobierzesz nie w tym miejscu i moze go nie byc,pobierzesz w drugim moze byc,.. dlatego nie ma dokladnego testu.

Widziesz tyle razy ci wklejalem te linki zebys poczytal i widze ze tego nie zrobiles!! tam masz wszystrko o tych testach
Teraz zakladamy;

Idziesz do derma , pokazujesz mu to, mowi to (HPV) i co ty chcesz se test zrobic, a na co ci on , co ci da? lepiej bym wolal biopsje i masz 100% pewnosci.. ale to i tak by nie zmienialo faktu ze wirusa posiadasz , jedynie ,mozesz sie dowiedziec DNA wirusa jesli ci na tym zalezy.

Odnośnik do komentarza

Ja robiłem wymaz od nich:

http://sklep.rex.pl/infekcja-ukladu-moczowo-plciowego/19-rak-szyjki-macicy-hpv.html

Przysyłają ci wymazówke, pobierasz sam, jest instrukcja co i jak, i odsyłasz, wyniki masz za tydzień.
Osobiście nie robiłbym biopsji wcześniej, jak mi wyszedł HPV to lekarz wykonał biopsję. Ja robiłem 3 wymazy w 3 różnych laboratoriach, ogólnie wyniki się pokrywały, 2 razy sam pobierałem, raz lekarz.
Innej dobrej metody badania na obecność HPV nie znam.
Pobierasz materiał w kilku miejscach pocierając wymazówką po prąciu.
Ja dzięki temu zacząłem porządne leczenie, ale to nie znaczy że ty też masz się tak leczyć

Odnośnik do komentarza

Dawidd a gdzie to mam mieć jak nie na kutasie ? Nie wyjdzie mi nic z wymazu, to zrobię nie wiem biopsie z tej brodawki. Zresztą o wszystko jutro, ewentualnie we wtorek wypytam dermatologa. Wirus miejscowy, miejscowy .... skoro miałem go złapać od dziwki to mam go na kutasie, bo głową jej nie pociskałem, ani niczym innym.

Wiem tatys, ale chce się zbadać czy nie mam tego HPV, czy mam. Przyjdzie na to, to tez zrobie kilka wymazów z prącia, albo biopsie nie wiem z brodawki niech zbadają. Tak jak mówię o wszystko wypytam lekarza.

Odnośnik do komentarza

Biopsje czyli wycinek z prącia się robi, nie z brodawki.
Wymaz robi się przy nie pewnym obrazie klinicznym.
Brodawkę każdy średnio rozgarnięty student medycyny gołym okiem ci rozpozna.
Szczepan proszę przeczytaj dokładnie te linki ode mnie i od dawwida, całe od początku do końca.
Ty chcesz mieć wszystko podane przez nas i wytłumaczone.
My tą wiedzę posiadamy głównie z netu, przeczytaj te linki CAŁE, tam jest wszystko opisane.
Brodawki są NIE GROŹNE, posmarujesz Aldara i ci do wszystko zejdzie , to HPV ci w niczym nie zagraża.
Wymaz robi się głównie w kierunku HR ( high risk ) HPV.
Przeczytaj sobie artykuły w necie.
Więcej o HPV nie pisze.
Pozdro

Odnośnik do komentarza

Dobra poczytam jeszcze raz na spokojnie, bo wcześniej siedziałem na komie, i komfortowo się tego nie czytało. Jedynie mi tylko odpowiedz, skoro mam te brodawki na udzie, czy ta Aldara jest konieczna ? Czy wystarczy nie wiem samo zamrożenie tego, albo laser CO2 i po kłopocie ? I potem jedynie zrobić wymaz z cewki i jeśli nic nie wyjdzie na niej, to wtedy żyć spokojnie ? Odpowiedz tylko na to, a resztę sobie sam jeszcze raz na spokojnie teraz na kompie przeczytam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...